Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от kalinux »

Не съм много сигурен дали е удачно отново да се купуват тениски. Иво трябва да си направи сметката дали може да ги развърже за приемливо време. И другата причина, че хората са давали парите си директно за сомчета, а не за реинвестиция и тогава за сомчета. Обичам простите неща - поставя се цел - изпълнява се. Хората са доволни, искат още. Това е моето виждане.
С внимание към детайлите
macaka
Мнения: 523
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 17:30
получил Браво: 2 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от macaka »

quietriot написа:Истината е да се съберем да си регистрираме СНЦ, да си вземем един язовир, като ги дадат, да си го зарибим, да си направим един проект, с който да дръпене парички за инфраструктута и зарибяване, да си го пазим и да си ловим.
Това е бъдещето, така че свиквайте с идеята. :wink:
Браво Васе ,това наистина е велика идея и дано по скоро съумеем да я
сътворим, друго всичко е капка в морето :fish6:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от quietriot »

macaka написа:
quietriot написа:Истината е да се съберем да си регистрираме СНЦ, да си вземем един язовир, като ги дадат, да си го зарибим, да си направим един проект, с който да дръпене парички за инфраструктута и зарибяване, да си го пазим и да си ловим.
Това е бъдещето, така че свиквайте с идеята. :wink:
Браво Васе ,това наистина е велика идея и дано по скоро съумеем да я
сътворим, друго всичко е капка в морето :fish6:
Ами още едно две агнета на езерово и мисля че ще го учредим :mrgreen:
Има у друг фифел за който никой не се сеща, че може ди пускаш и трофейните от другите места , в охраняемия , първо ще останат живи щото сом над 10 кила няма да се взима и второ ще ти докарат мераклии, които да ги преборят , готови да платят парички, а с паричките реинвестиране :wink:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от quietriot »

pancero написа:Аз съм много навит и имам възможност но нямам никаква информация как се извършва лупенето и оплождането на сомския хайвер гледал съм за много други риби но не и за сома не зная да съхраня хайвера след оплождането му до излюпването много ми се низка :roll:
Панцер за всичко си има хора , няма нужда да знаем всико как се оправи , гладни технолози, които цял живот това са правели съм сигуирен в България че има бол, наемаш един двама и ето работещи садки, другото е пара само. :wink:
Хората дават пари това да се случва ма няма кой да ги усвоява , щото требе некой да попише , преди това да почете наредби , да се направи проектче, па да се внесе като има прием, па да се напъне ИАРА да ги изгледа, да го договорираме и да дойде в ДФЗ за плащане, а пък ние в това време трябява да реализираме инвестицията, да дойдат и да я оторизират и да ни върнат парите.

Никой не казва, че е лесно но изобщо не е невъжможно.
Фонда работи и дава пари ......... :wink: това едно пиле ми го каза :mrgreen: .
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от max »

по същество за тениските , търсят се минимум 400лв. необходими за да направим цялата операция отново

името на дарителя/ спонсора може да се сложи на тениската както беше логото на Меркюри при миналия тираж
Ицо
Мнения: 475
Регистриран на: Чет Мар 24, 2005 12:09
Местоположение: софия
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от Ицо »

Здравей Васко, според мен на СНЦ няма право на финансиране. Според изискванията трябва да е регистрирано ССЦ. Това вече е дъвкано, но на друго място. Поздрави за мерака!
хвърли на каквото знаеш и ще хванеш каквото трябва
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от quietriot »

Ицо написа:Здравей Васко, според мен на СНЦ няма право на финансиране. Според изискванията трябва да е регистрирано ССЦ. Това вече е дъвкано, но на друго място. Поздрави за мерака!
Ще им регистрираме каквото искат юридическо лице допустимо за кандидатстване, снц то ми дойде от една общинска мярка за екопътеки, която гледах наскоро.
Няма нищо общо с мерака, това ми е работата последните две години, гледам одобрявам или отхвърлям и договорирам проекти, както аз мога да го правя по други мерки разбира се за два месеца така ще се напънат и от ИАРА и ще го изгледат ...........няма нищо невъжможно само началото изглежда трудно.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от quietriot »

Калинка отдели ако искаш тези постове в нова тема, да не бъркаме почина на Макс. :wink:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от max »

quietriot написа:
Ицо написа:Здравей Васко, според мен на СНЦ няма право на финансиране. Според изискванията трябва да е регистрирано ССЦ. Това вече е дъвкано, но на друго място. Поздрави за мерака!
Ще им регистрираме каквото искат юридическо лице допустимо за кандидатстване, снц то ми дойде от една общинска мярка за екопътеки, която гледах наскоро.
Няма нищо общо с мерака, това ми е работата последните две години, гледам одобрявам или отхвърлям и договорирам проекти, както аз мога да го правя по други мерки разбира се за два месеца така ще се напънат и от ИАРА и ще го изгледат ...........няма нищо невъжможно само началото изглежда трудно.
темата със СНЦ аз лично я дъвкам от 10 години (от както се чу за Европари), без сплотено ядро (управителен съвет) и председател с време, качества и амбиция да свърши нещо това е обречено на провал. аз лично мога да свърша тази работа (предполагам и други от нас) и съм могъл през цялото това време но не се виждам как ще зарежа бизнеса с който си храня децата за да се занимавам с това СНЦ или ССЦ . посочете ми кадърен човек който ще стане председател или управител(на който всички бихте гласували доверие) и аз ще уредя всичко останало за 20-30 дни
Ицо
Мнения: 475
Регистриран на: Чет Мар 24, 2005 12:09
Местоположение: софия
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от Ицо »

Напълно съм съгласен с Max: "без сплотено ядро (управителен съвет) и председател с време, качества и амбиция да свърши нещо това е обречено на провал."
Тук е заровено кучето.
Бих добавил председател с още двама със свободно време, за да се движат паралелно задачите.
За това Хайтов е велик Васко, като казва в разказа си Мерак:
Едно е да искаш, друго е да можеш и трето и четвърто е да го направиш."
От скоро чета в този подфорум и съм с впечатление, че тук има много сериозни риболовци, които при желание могат да постигнат много.
Поздрави на всички, които отделят от времето си, за да споделят опита и знанията си в риболова на сом!
хвърли на каквото знаеш и ще хванеш каквото трябва
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от LVitchev »

Макс,дай си мейла да ти пратя документите за учредяването - готови,само трябва да се смени името на сдружението и града !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от quietriot »

мисля че казах повече от достатъчно :wink: за един чиновник, щом казвам, че може значи може и сега му е времето щото идват избори и ..........., ма това са неща които може да обсъдим не в толкова широк медиен формат , на едно бакро-фюнерал например :wink:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от LVitchev »

Аре де,какво чакате,казвайте кога и къде :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от quietriot »

LVitchev написа:Аре де,какво чакате,казвайте кога и къде :lol: :lol: :lol:
при тебе къде , под навеса. :wink:
а ти пък с тоя гьол, кви неща................... :!:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Ново събиране на средства и зарибяване със сомчета.

Мнение от max »

quietriot написа:................ щом казвам, че може значи може и сега му е времето щото идват избори и ..........
аз не казвам че не може, а че това не е работа която ще стане за един ден, седмица или месец и през цялото време някой трябва да се занимава активно с нея
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”