Из маришките и околомаришките дебри.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Топчо
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 19:35
Риболов: Game fishing, Catch & Release
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Топчо »

1 коршум, 2 заека
Здравейте колеги,
днес след работният ден на баща ми решихме да разнообразим следобяда с малко риболов. Мислихме къде и решихме да пробваме костурите на езерото в село Оризари, намиращо се на няколко километра от града. Реших да ги пробвам с УЛ, съответно Серт Ексийд 1.80 и макара Шимано в размер 1000. Започнах с Екогиър MW62 и опорствах на него докъто стадо от 20-25 слъччеви риби не съпроводи примамката до ваденето й. Реших да сменя с кастмастер Акме 3гр., но към него никакви риби не проявяваха интерес. Започнах да вървя по брега и облавям ''прозорците'' в тръстиката. Стигнах до перспективно място с паднало дърво и с много водна растителност. Смених с Екогиър Грасминоу С, като на всяко повдигане от дъното имах леко почукване. Викам си ,че тази примамка явно е голяма за това което се крие отдолу и тогава минах на Грасминоу СС, и тогава се започна гол след гол, слъчаци по 10на санта. Всяко хвърляне беше риба и с УЛ - густо майна 8) . Тогава стана каквото имаше да става и всъщност най-странното в излета. Грасминоуа мина покрай едно жабе не много едро и бум. Уставно беше нагълтало силикона. Извадих жабата на брега. Гледах я ,чудех и се и накрая си казах ще я откачам с кохера. Цопнах я пак във водата и за миг я погледнах и тогава ... бум, линията натежа, с въодушевление установих, че бях закачил двойно по-голяма жаба КАНИБАЛ. От устата и се показваха само коремчето и краката на по-малката себеподобна. Докъто я извадя, първото жабе вече беше на едно по-добро място, не, не жабешкия рай, а корема на голямата жаба. Ударих я два три пъти в земята с надеждата да колабира :lol: , но са корави тези гадини. Баща ми дочул тревогата която съм вдигнал и дойде за да разбере какво има и със странен поглед изгледа трофейният ми улов. Благополучно успя да откачи месоядната жаба от куката, а Грасминоуа беше без опашка. В крайна сметка костури не хванахме но пък, по-странен излет никога не съм имал. Навръщане пихме по една студена напитка и някакси доволни се прибрахме удома.
Надявам се разказа да ви е допаднал,
Поздрави Стефан!
Спининг Клуб "Марица"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Д-р Флекс »

Леле, Топчо, настръхнах, докато ти четох разказа...това с жабата канибал е направо зловещо... накрая буквално очаквах татко ти да е заметнал така образувалата се линия обратно във водата, и да е заловил на нея трофейна щука!!! :D Поздрави! :D
Последно промяна от Д-р Флекс на Сря Авг 31, 2011 22:13, променено общо 1 път.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от franko »

Топчо,този водоем преди години ми беше любим.
Иска се ходене и ще разбереш много неща за него :wink: .
Разказа ти,ми хареса .
Аватар
Симеон Новаков
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 0:26
Местоположение: Филипополис
дал Браво: 29 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Симеон Новаков »

Браво Топчест.
Разказал си им играта на слънчаците на Оризари :D
И аз вчера бях там ама предпочитаха разтителноста по краката ми пред силиконите
Направо ме епилираха :D
Ама търсех костури и на по-малък от S грас миноу не съм слизал.
Айде и следващия път бяла да закачиш :wink:
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от sandista »

Браво бе, Дърти Санчез ;)
Да ти кажа като бях на твоите години пред очите ми една голяма жаба захапа една гургулица ( дива гугутка) за главата докато пиеше вода и я удави ! :shock:
Та шоу ноу мърси на тия жаби ...
Изображение
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от LVitchev »

На мене ми хареса маската на жабиста - нинджа :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Тази вечер като си лягам до жената ще си сложа и аз такава :lol: :lol: :lol: Баси мамата,и нинджи се появиха по гьоловете при 35 градуса жеги,какво ли няма да се случи с човек когато е за риба :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :fish1: :fish1: :fish1:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от ecoplast »

LVitchev написа: Баси мамата,и нинджи се появиха по гьоловете при 35 градуса жеги,какво ли няма да се случи с човек когато е за риба :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :fish1: :fish1: :fish1:
Любо, не е това, което си мислиш. Човека е доктор и оказва първа помощ на жабето, която включва и дишане уста в уста. Това обаче е на следващата снимка. :lol: :lol: :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Топчо
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 19:35
Риболов: Game fishing, Catch & Release
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Топчо »

Моньо, ти поне успя ли да излъжеш някой раиран, как не сме се засекли ? :(
Спининг Клуб "Марица"
vbred
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Авг 04, 2011 17:03

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от vbred »

Ето и моят скромен принос към темата с лайт въдичката ми до Свиленград.
Рибките не са кой знае какво, но пък кефът беше голям. :)

Изображение

Изображение

Изображение


Марица е любимото ми място за риболов на кефал.
Жалко, че не мога да ходя особено често.
Freaky..
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 13:36
Риболов: спининг

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Freaky.. »

И аз имах подобна случка преди 2 седмици бях хванал 2 клена и бях видял един около 0.500кг да се навърта около един камък и се криеше под него и както водя не съм забелязал една жаба се надига от скалата и тъкмо да лапне воблера го издърпах та се отървах та тази жаба опита още няколко атаки но без успех и аз извадих късмет :lol:
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от jdbc »

Привет на всички дето скитат из маришките дебри.Вчера и днес скитах и аз, но си останах само с разходките.
Вчера се занесох до Мирово - хубаво място, обаче спининга беше мисия невъзможна. Реката влачеше някви огромни лигави сополи, и след 50см проводка по линията и примамката ставаше мазало.
Днес се озовах , мисля на бента до Оризари, но и там фиаско - забавлявах се с някви дребни кефалчета и толкоз. Оказа се, че реката в близост е широка разлята и с много треволяк по бреговете.
Та молбата ми е - кажете подходящо място за спининг по Марица, в близост до Пловдив.
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Жеков
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 20:08

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Жеков »

jdbc написа:Вчера се занесох до Мирово - хубаво място, обаче спининга беше мисия невъзможна. Реката влачеше някви огромни лигави сополи, и след 50см проводка по линията и примамката ставаше мазало.
Тези мръсотии реката ги влачи, вече около три месеца.
До колкото разбрах, някакъв цех за обработка на кожи в Поповица си изхвърля помията в реката.
Трябва да се разбере от къде идват и да се сезира някой ОргАн.
Риболова в района продължава да е, както каза колегата - "мисия невъзможна".
http://www.starividri.org/
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата...
Аватар
sme6ko83
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 19:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от sme6ko83 »

Това положение е от години!"Сополите" са отпадъчен продукт от спиртоварната в Катуница,а след проверката се "оказало" че няма вредно съдържание. В действителност кефала наистина си хапва доста!
А за риболова пробвай в града,ще останеш изненадан(но изчакаи да вдигне малко водата)!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от franko »

sme6ko83 написа:отпадъчен продукт от спиртоварната в Катуница...
Точно така е :wink: .
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Из маришките и околомаришките дебри.

Мнение от Godfather »

Да кажа нещо от "кухнята" :wink:
Фабриката за происводство на етилов алкохол в село Катуница използва за изходна суровина зърно-пшеница, царевица или ръж. Произвежда спирт чрез ферментация и дестилация. Образно казано на изхода имаме два потока-етилов алкохол и обезалкохолена шлемпа(вода и фини частици от зрънцата. Така наречената шлемпа се отвежа във декантер, където частиците се отделят и се получава кейк, който е изключително богат на фибри, затова намира приложение в животновъдството. Водната фракция след декантера, която все още съдържа финни частици от зърното се отвежда във цех за вакум изпаряване където отново се отстраняват няй фините частички и чак тогава тази вода(с минимално съдържание на съвсем малки частици) се зауства в канал. В този ред на мисли от 4-5 години е невъзможно да има ЗАМЪРСЯВАНЕ на р.Марица от Спиртна Фабрика Катуница. Каналът в който се заустват отпадните води на спиртната фабрика се ползва и от други фирми, както и от една италианска фабрика за череши-при консервирането им се избелват най-напред и после се оцветяват по желание на контрагентите. Така че каналът който идва от село Катуница и се влива в р.Марица се използва не само от СФ Катуница но и от много други фирми!!!

п.п Сега по Темата:
Вчера сутринта в долното течение на Марица, имах лек удар на дистанция от около 50-60м. на воблер Про лоджик, модел сава гиър прей 9. Обирам влакното но рибата не се съпротивлява, по едно време леко натежа линият но пак идва към мен като парцал. Останах изумен от това което видях:
Кефал захапал воблер почти колкото собствениявт си размер а след кефала- СОМ около 80с. на око около 4кг. Понеже водата бистра сомчо ме видя и ми махна с опашка.
По обяд на друго место с падането на една клатушка Атом удар, задържах го 3-4 секунди и се откачи.
Днес сутринта се полюбувах пак само на изгрева
Поздрави!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”