Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от mita4eto »

Здравейте, колеги!
Такаааа, след като изчетох темата на МариаН за проблемите с миризмите от съседни апартаменти реших да си излея мъката и да чуя вашите съвети относно един мой проблем, който ми блъска кратуната с все сила. Иде реч за ново строителство, спалнята ми граничи с една гарсониерка, която досега беше празна. Но, вече в нея живее една млада двойка - много симпатични хора, обаче пустата му и обща стена пропуща почти всеки звук и то все едно идва от спалнята ни. Стената е тухлена, отгоре има мазилка 2-3см и на нея латекс. Отвратително е усещането да си легнеш и да почнеш да слухтиш как съседите си говорят за ежедневието си ... при което всяка дума се чува съвсем отчетливо.

От няколко дни се ровя в нета относно звукоизолиране и различни решения в тази насока, но бих искал да чуя и вашите съвети, какво според вас може да се направи, какво е решението за спиране на комшийските шумове? Закупуване на тази гарсониера не е вариант, също така вата + гипсокартон ("кутия в кутията") не е решение, понеже имам точно 6см, които да поемат съответната изолация.

Благодаря на всички отзовали се предварително :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от quietriot »

корка има добра звукоизолация, но ако е много и той няма да ти помогне, трябва да търсиш от тези материяли с които звукоизолират студията за звукозапис :wink: .
питай гугъл за такива.
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от mita4eto »

Аз бях се хванал за корка, даже бях на две да купя, но най-дебелите плоскости, които намерих бяха 10мм, а не съм убеден, че ще е достатъчно :(
Чух се с еди майстор, който открих от Гугъля, който ми каза, че прави само "куфар в куфар" и че с нищо друго не можел да ми помогне ...
Намерих някакви плоскости, които уж са за шумоизолация http://www.di-tradebg.com/?cid=64, ще ходя да ги разпитам дали ще ми свършат работа.
Ровенето продължава де :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от Plat1ka »

Ами това което си намерил е точно това което ти трябва. Най-доброто принципно е вата и картон хем топло хем шумо но пък заема много пространство.

Това за което ти говорят колегите по-горе дето го слагат във звукозаписните студиа е перфектно но цената му е повече от колкото да си сложиш вата и картон. Скъпа работа си е. Иначе с него налепяш и забравяш за всякакви звуци все едно живееш сам на сред нищото.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от quietriot »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Re:Звукоизолация

от мария ковачева » Чет 17 Апр 2008 9:19


Studio-to написа:... после да си споделим и кой как обработва звук, по какви критерий подрежда музиката... да пообменим малко гласове... и ще дойде светлото бъдеще...

А сега сериозно: който търси намира, а който разпитва... (наистина не се сещам за по-приемлив вариант на това, което си мисля... )

Идеята ми е, че всеки един елемент си е част от Ноу-хау-то. Като се започне от изолацията, микрофоните, кабелите, звуковата карта, мониторните колони... и дори подреждането на мебелите в статята. А това знание си е пари...
и ти си поредния въздух под налягане който се прави на много ерудирано копеле.На мама ти Ноу-хау-то така да се каже.Нима си решил че си открил топлата вода с <<изолацията>> Смешко жалък - има сайтове фирми и материали в интернет което покриват толкова детайлно темата за нещата който си мислиш че знаеш че съответно можеш да си завреш <<ноу>> на мамито ти в задния двор тъпанар такъв

на пича дето търси - като прост щрих http://www.auralex.com" onclick="window.open(this.href);return false;[/code]мария ковачева
търсих ти материали обаче попаднах на това , автора е жена баси влизането с бутонките , не мога да не постна.
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от mita4eto »

Да, наистина шумоизолацията на звукозаписни студия е оптималното решение, но в моя случай проблемната е само една стена, която е точно 6 см по-навътре от вратата на терасата, т.е. имам максимум 6 см, в които да се вместя :( Това ми е ограничението, с което трябва да се съобразя. Ще видя тези плоскости на Ди Трейд доколко ще ми свършат работа
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от Станимир »

Препечатвам от друг форум:
naughty
Re: Звукоизолация с елементи на термоизолация
10-01-2010 - 19:33:02 IP/Host: ---.1697921.ddns.cablebg.net
Регистриран: преди 5 години
Мнения: 392
аз правих професионална шумоизолация в спалнята ми именно поради тези причини, излезе ми 2000лв от фирма. не се чува нищо сега наистина.

не се лъжи да правиш псевдо изолации от типа на вата+гипс картон, това е всичко друго но не и шумоизолация.

при мен сложиха много дебела специална шумоизолираща вата,върху нея специален абсорбиращ звука битум, после гипс картон, после пак битум и после пак гипс картона..голяма играчка беше и ми изядоха 12 см от стаята.

ако искаш сам да го правиш може да ти излезе много по-евтино, но материалите са важни. На мен ми го правиха форма Сипер

ето ти малко от линковете,които изполвах докато стигна до моето решение

[www.acoustic-design.net]
[www.nolina.bg]
[www.izolacii.eu]
[www.isover.bg]
[www.crioma.net]
[www.di-tradebg.com]
[xn--80adobeckkyc4c3b1h.com]
[www.otvaszavas.bg]
[www.acoustic.ua]
[www.rd21.eu]
[www.siper-bg.com]
[www.napravisam.bg]
[forum.muzikant.org]
[misiamoiatdom.com]
Успех! :)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от Бай Иван »

Както Стамбата над мен е написал:шумоизолираща вата + + + +. Това е!

Ако имаш мерак можеш сам да си я сложиш. Полезни съвети можеш да намериш в сайта на "мисия моят дом".

Иначе лепиш кори от яйца. Така си направихме първото студио. :mrgreen:
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от mita4eto »

Благодаря ви за бързата и компетентна помощ, колеги! Май посъбрах достатъчно инфо, остава да се размърдам на място по фирмите да видя какво-що. Иначе, аз ще си го правя, да, имам мерак, а и почти всичко у нас си правих сам, това и него ще го сложа под общия знаменател :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от баш майстора »

мите а комшийката страстна ли е :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от mita4eto »

баш майстора написа:мите а комшийката страстна ли е :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ако прескоча от другата страна на стената, ще стане страстна, а и звуците няма да ми пречат :lol:
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от Markony »

Митаче, кори от яйца майна, иначе по-хубавато е дунапрен със същата форма използва се за излолация на кашони с техника - ефекта е все едно си в галактиката :mrgreen:

Пробано
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от hobby »

Markony написа:Митаче, кори от яйца майна, иначе по-хубавато е дунапрен със същата форма използва се за излолация на кашони с техника - ефекта е все едно си в галактиката :mrgreen:
Пробано
Определено! Елементарно за правене, ефективно и много евтино решение! Работи перфектно! В казармата едно спално го преустроихме на стрелбище за офицерите. Гърмяха с лично оръжие и в съседното спално или в коридора не се чуваше нищо!!!
Маркони, а дунапренения вариант от къде може да се намери?
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от чичо Док »

hobby написа:... а дунапренения вариант от къде може да се намери?
Изображение
http://www.megavoice.bg/?pid=78&product=351" onclick="window.open(this.href);return false;
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от Pol™ »

Аз лично бих сложил и видео. :lol:


Обаче комшийския офис кат пикат и па ги чуем - църцори та знае ли се. Сложил съм цела секция фулл с папки и нъц. Свикване му е майката. И един убав бой на строителя, дето се е изциганил за цела туула м/у хапартментите и е сложил половинка.
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”