След преинсталация на Windows 7...?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

След преинсталация на Windows 7...?

Мнение от krasimir »

Не вярвах, че ще се бъгне, но вчера започнаха едни внезапни дъмпинги на физическа памет и все подобни грешки, след слагането на Sun Virtual Box и опит за подкарване на Linux :cry: :oops: . Пробвах систем рестор - не помогна. :shock: Спасих к'вото можах под save mod и инсталирах Win 7 наново.

Бихте ли казали как да си направя image файл на текущото състояние? Така, че да мога да ресторвам от това състояние ако нещо се скапе по-нататък? :roll: С някоя програма или да задам точка за систем рестор от вградената програма на Уин 7? :roll:
Аватар
vynsente
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 9:02
Риболов: ..:: EXTREME ::..
Местоположение: Capital
Обратна връзка:

Re: След преинсталация на Windows 7...?

Мнение от vynsente »

Можеш да си оставиш Restore Point за бъдещо подсигуряване, но можеш и да ползваш за IMAGE програмите Acronis true image или Norton Ghost. Същите ги има в "Hiren's BootCD"... Успех ! 8)
C.atch A.nd R.elease P.ro
Аватар
t28
Мнения: 593
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 14:05
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: След преинсталация на Windows 7...?

Мнение от t28 »

Още по-лесно става със "SnapShot". Перфектна програмка с лесен за употреба интерфейс, работеща в и "бакграунд" режим......
There's room at the top I'm telling you still
but first you must learn how to smile as you kill
if you want to be like the folks on the hill
Yes , A Working Class Hero is something to be
If you want to be a hero well just follow me....
Аватар
vynsente
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 9:02
Риболов: ..:: EXTREME ::..
Местоположение: Capital
Обратна връзка:

Re: След преинсталация на Windows 7...?

Мнение от vynsente »

t28 какво се очаква да направи krasimir със софтуер за снимки при така посочените му проблеми ?
C.atch A.nd R.elease P.ro
Аватар
t28
Мнения: 593
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 14:05
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: След преинсталация на Windows 7...?

Мнение от t28 »

vynsente написа:t28 какво се очаква да направи krasimir със софтуер за снимки при така посочените му проблеми ?
Кой за квот си мисли.... :lol:
Колега, говоря за "Drive Snapshot"... Ако си бе направил труда да попиташ чичко Г, нямаше да задаваш този въпрос.. :D

п.п. Дори и само за snapshot да запитащ - ще ти "цъфне" на 5-6 място... и като знаеш какво точно те интересува.... и те така.. :wink:
There's room at the top I'm telling you still
but first you must learn how to smile as you kill
if you want to be like the folks on the hill
Yes , A Working Class Hero is something to be
If you want to be a hero well just follow me....
Аватар
vynsente
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 9:02
Риболов: ..:: EXTREME ::..
Местоположение: Capital
Обратна връзка:

Re: След преинсталация на Windows 7...?

Мнение от vynsente »

t28 написа:Кой за квот си мисли.... :lol:
Колега, говоря за "Drive Snapshot"... Ако си бе направил труда да попиташ чичко Г, нямаше да задаваш този въпрос.. :D
не си го мисля, много добре съм запознат кой какъв ''снапшот'' е и все още се трудя с чичко. леля и тем подобните им...
А това, че уточняваш след перефразиращ въпрос от моя страна, говори, че само ти си знаеш/мислиш за въпросната програма ! /пишейки, но не и помагайки/ :fish1:
C.atch A.nd R.elease P.ro
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: След преинсталация на Windows 7...?

Мнение от krasimir »

Благодаря Ви, ще пробвам една от тези:
vynsente написа:... Acronis true image или Norton Ghost. Същите ги има в "Hiren's BootCD"... Успех ! 8)
Други ползвали ли сте ги? Ами northon gost или в Nero-то май имаше нещо подобно? :roll:
Аватар
t28
Мнения: 593
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 14:05
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: След преинсталация на Windows 7...?

Мнение от t28 »

Колега,
Не те познавам, не ме познаваш и ти. Не знам що точно с мен реши да се ядеш и какъв ти е точно проблема, но това не е важно - здрав да си.
Колегата има конкретен проблем и пита за софтуер, който да го реши.
Ти даде своето мнение и аз, нито някой друг, не го успори. Ти реши да се зъбиш. Не те знам от колко време се занимаваш с тези неща и на какво ниво, но мисля, че след като не ме познаваш и не знаеш с какво си вадя хляба е най-малкото глупаво да се хвърляш с рогата напред.
Направи си труда, изтегли въпросната програмка, която съм препоръчал, пробвай я, сравни я с твоите предложения и тогава си помисли отново преди да се "изявиш" отново.

Жив и здрав.
There's room at the top I'm telling you still
but first you must learn how to smile as you kill
if you want to be like the folks on the hill
Yes , A Working Class Hero is something to be
If you want to be a hero well just follow me....
staidaffect
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 1:14
Местоположение: Плевен

Re: След преинсталация на Windows 7...?

Мнение от staidaffect »

Не съм работил много с Norton Ghost, но с Acronis True Image имаш опция да си запишеш имиджа на системата на хард диска и да я възстановяваш от там.Има опция още преди зареждането на ОС с натискане на Ф11 да се стартира Acronis-a и да си възстановиш системата от харда.Това в случай, че уиндоуса не иска да тръгне изобщо.
Аватар
vynsente
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 9:02
Риболов: ..:: EXTREME ::..
Местоположение: Capital
Обратна връзка:

Re: След преинсталация на Windows 7...?

Мнение от vynsente »

krasimir написа:Благодаря Ви, ще пробвам една от тези:
vynsente написа:... Acronis true image или Norton Ghost. Същите ги има в "Hiren's BootCD"... Успех ! 8)
Други ползвали ли сте ги? Ами northon gost или в Nero-то май имаше нещо подобно? :roll:
Ползвай смело някоя от 2те и няма да имаш грижи. Успех ! :)

ПС..
t28 написа:Колега,
Не те познавам, не ме познаваш и ти. Не знам що точно с мен реши да се ядеш и какъв ти е точно проблема, но това не е важно - здрав да си.
Колегата има конкретен проблем и пита за софтуер, който да го реши.
Ти даде своето мнение и аз, нито някой друг, не го успори. Ти реши да се зъбиш. Не те знам от колко време се занимаваш с тези неща и на какво ниво, но мисля, че след като не ме познаваш и не знаеш с какво си вадя хляба е най-малкото глупаво да се хвърляш с рогата напред.
Направи си труда, изтегли въпросната програмка, която съм препоръчал, пробвай я, сравни я с твоите предложения и тогава си помисли отново преди да се "изявиш" отново.
Жив и здрав.
Объркал си се нещо - ще те помоля да си спестиш епитети и нарицателните. Просто си ги запази за твоя кръг там... Не ти се отдава ''философстването'', нито искам да се познаваме. Аре лека, ''колега'' ! ;)
C.atch A.nd R.elease P.ro
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”