--Парашута при лов на сом с кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
stankr
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 10:47
Риболов: Плувка, дъно
Местоположение: Кюстендил

--Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от stankr »

Колеги, простете ми невежеството но какво представлява парашута, как се използва и колко струва да си го купиш или как се прави? :fish3:
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от Pike1 »

Парашута е плаваща котва.Забавя движението на лодката при дрейф.Действа по същия начин като спирачните парашути на изтребителите.В 90% от случаите риболова на кльонк без него е невъзможен.Целта е линията със стръвта да бъде вертикално под лодката.
В зависимост от това къде е вързан може да се коригира посоката при дрейф.Ще драсна схема и ще я пусна, но не сега, щото ми е тъпо след бивака :( На тоя номер ме светна Милен от Варна.
Миленка благодаря! Много съжалявам, че не можахме да се видим.
В темата "Изработка на парашут" има разяснения как се прави и от къде да си купиш.
Аз съм направил парашут от рекламен чадър на "Каменица". Обезкостяваш го, слагаш му въженца, отдолу е с две олова по 100гр. и отгоре с две тапи.Целта е да се разтваря бързо и да не потъва.

П.П. По въпроса с парашута е писано доста.Добре е първо да четеш старите теми и тогава да питаш :wink:
MEMENTO MORI
askito.krichim
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 15:27
Риболов: vsqkakav vid ribolov...

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от askito.krichim »

Pike1 написа:Парашута е плаваща котва.Забавя движението на лодката при дрейф.Действа по същия начин като спирачните парашути на изтребителите.В 90% от случаите риболова на кльонк без него е невъзможен.Целта е линията със стръвта да бъде вертикално под лодката.
В зависимост от това къде е вързан може да се коригира посоката при дрейф.Ще драсна схема и ще я пусна, но не сега, щото ми е тъпо след бивака :( На тоя номер ме светна Милен от Варна.
Миленка благодаря! Много съжалявам, че не можахме да се видим.
В темата "Изработка на парашут" има разяснения как се прави и от къде да си купиш.
Аз съм направил парашут от рекламен чадър на "Каменица". Обезкостяваш го, слагаш му въженца, отдолу е с две олова по 100гр. и отгоре с две тапи.Целта е да се разтваря бързо и да не потъва.

П.П. По въпроса с парашута е писано доста.Добре е първо да четеш старите теми и тогава да питаш :wink:
и аз си направих подобен от чадър и работи добре мн съм доволен :) :wink:
stankr
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 10:47
Риболов: Плувка, дъно
Местоположение: Кюстендил

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от stankr »

Благодаря колеги. Ще потърся повече информация в нета. Наслука!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от LVitchev »

stankr написа:Благодаря колеги. Ще потърся повече информация в нета. Наслука!
Основното е това,друго не ти трябва да търсиш,освен размер да избереш според лодката.Само да не вземеш да го пробваш за скачане - не става,ще се размажеш/майтап да става малко/ :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от Emo-83 »

stankr написа:Благодаря колеги. Ще потърся повече информация в нета. Наслука!
То и Манията е в нета и мисля,че си попаднал на точното място.Колегите ти обясниха,но има доста подробно описано как се действа и ушива.Имам един за продан,ако искаш ми се обади. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от Emo-83 »

Е по ясно от това,здраве му кажи.Курса може да се променя в още различни посоки според връзването му.Когато ги мислехме навремето нямаше кой да ни обясни такива работи.Връзваш на различни места и гледаш на къде отива лодката....това е. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
stankr
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 10:47
Риболов: Плувка, дъно
Местоположение: Кюстендил

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от stankr »

Благодаря колеги за изчерпателните отговори и на Pike 1 за схемата. Остава да се пробвам. Лодката ми е 3м. и широка 1.20 м. Абе още съм си новобранец. :fish3:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от franko »

Ако парашута ти е добър може да не му слагаш тапи и тежести-проблем са си.
Една ПВЦ бутилка на върха на парашута е достатъчна.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от Emo-83 »

franko написа:Ако парашута ти е добър може да не му слагаш тапи и тежести-проблем са си.
Една ПВЦ бутилка на върха на парашута е достатъчна.
Бе стига си говорил грозни неща.От какво да е бутилката Девин,Невестино или Банкя.Нещо ме отчайваш.Когато нямаш парашут,може да сложиш плоча от тротоара на късо въже.Така ги хвана Ники Кадема едно време на Искъра. :evil:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от franko »

Преди бачках с 1.5л ко-кола,а сега съм с голяма плувка :D .
Хвърлям и не разплитам.
stankr
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 10:47
Риболов: Плувка, дъно
Местоположение: Кюстендил

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от stankr »

От всичко казано до тук е ясно едно - първо да се опита, да се види как се държи лодката и после да се прецени кое е най удачното. Благодаря за информацията
bgstop
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 21:43
Риболов: com com

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от bgstop »

stankr написа:От всичко казано до тук е ясно едно - първо да се опита, да се види как се държи лодката и после да се прецени кое е най удачното. Благодаря за информацията

топлата вода е открита само следваи струята на душа :D :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от LVitchev »

Колега,следваш схемата и си бараш патката,какво има да проверяваш :roll: :roll: :roll: Колегите знаят къде се шият,ще ти кажат и си направи един 50-60лв и си готов.Единствено трябва да се съобразяваш от къде ти идва вятъра и да гледаш след като си го пуснал така да ти завърти лодката че да кльонкаш от подветрената страна,така че запомни точките за вързвани и това е.Успех в кльонкането :fish1: :fish1: :fish1:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”