Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от mita4eto »

Приятели, благодаря ви за съветите! В последните няколко дни ме нямаше и не бях влизал в темата, за което се извинявам.
Боят на строителя е най-малката награда за него, но това е друга тема, а вляза ли в нея няма да мога и аз да се сопра ... :(
Страх ме е да слагам вата и гипсокартон отгоре, понеже ще изляза от позволените 6см в тази стена. От друга страна доколкото схващам май "корите за яйца" също се покриват с гипсокартон, та май няма тези 6см ще трябва да ги прежаля. Тази седмица трябва да намеря решението, че няма закога да се мотам повече
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от Pol™ »

Таман 6 санта е май гипскартона с ватата - 4 см е профила доколкото знам в едната посока. Питай майстори все пак.
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от mita4eto »

Точно сега се връщам от един магазин (склад), хората ми показаха двата варианта, които са оптимални за стената: единият е с два слоя гума+гипсокартон, а другият е гума+вата+гипсокартон. Според консултанта там, по-доброто решение е вата+гума+гипсокартон, което се вмества в 5см според тях (премерихме го и беше толкоз). Засега мисля, че клоня към този вариант, още го обмислям де, но май натам ще се насоча. Направи ми хубаво впечатление компетенцията и отношението на консултанта, което понякога играе доста основна роля при вземането на решение :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от hobby »

Сполай ти чичо Док!
Митаче, кажи после на кой вориант си се спрял и какъв резултат си постигнал.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от mita4eto »

hobby написа:Сполай ти чичо Док!
Митаче, кажи после на кой вориант си се спрял и какъв резултат си постигнал.
Ще споделя, разбира се, но ще мине малко време докато всичко е готово и си легна на спокойствие в спалнята :( Така като гледам, пак ще има чук и пук с прахоляци из къщи ...
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от Markony »

Митак, пак ти казвам! Земи си дунапрен и въобще не го прикривай, особено ако е зад спалнята :lol: върши и друга работа :mrgreen:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от mita4eto »

След доооста дълъг уикенд, вече шумоизолираната спалня е готова. Спрях се на предложението на една фирма (Ди-Трейд, надявам се няма да прозвучи като реклама), състоящо се от вата, шумоизолираща гума и зашито с гипсокартон отгоре. Всеки профил за гипсокартона ляга на гумена лента (някаква уж специална). Като начало мога да се похваля, че нормалните звуци, които влизаха досега безпрепятствено, вече ги няма и стаята е в пъти по-тиха. Довечера от къщи ще кача снимки на работния процес и на готовата стена.

Благодаря отново на всички, които ми помогнаха в избора!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от vinil »

Едва сега виждам темата. Работя във фирма която продава топлоизолации и има склад и в софия. Та на въпроса: Това е добър вариант (картона и ватата) но най-важното е каква вата си купил, Ако е някоя минерална (или т.нар. "стъклена) ....съм адски скептичен. Много добро решение е каменна вата модел Airrock HD (производство на Rockwool - може би най-добрия производител на каменни вати). Посочената вата е с обемно тегло 70 кг/м3 и е със подобрени точно звукоизолационни параметри. По-"ЕКО" решение е вата но модел Airrock ND - но тя е по-лека - 50кг/м3. Пиши каква е ватата че ми е интересно . Поздрави и успех !

ПП: Гумената лента служи за предотвратяване предаването на вибрации и/или ударни шумове по конструкцията на картона (и по-точно само на UD- профила) а ти, до колкото рабирам такъв нямаш.
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от mita4eto »

Ето няколко снимки (с голямо закъснение):
Колега vinil, извинявам се, ама не знам точно каква е ватата, честно казано консултантът от фирмата ми предложи това решение като подходящо (след като му казах, че така или иначе от тях ще купувам, трябва ми най-подходящото) и аз просто взех нужните материали.

Изображение

Изображение

Изображение

Засега определено има ефект и въпреки дебелата цена и доста разправии, съм доволен.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от vinil »

Така немога да се ориентирам каква е и аз .... Много жълта ми се вижда, т.е. май не е на Rockwool нито на Knauf, но пък е на плочи - т.е. най-вероятно е каменна. Ако е и с плътност, близка до посочената в предния ми пост - значи .....ще ти липсват нощните въздишки на съседката ! ;)
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от starlight »

Като видях снимката, за секунда си помислих че пише "GOMNA" :mrgreen: :mrgreen:
Чак след това видях, че пише GOMMA.

Важното е да върши работа :)
valekbg
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2019 9:14
Риболов: морски
дал Браво: 1 път

Re: Шумоизолация на стая от звуците на съседите

Мнение от valekbg »

Здравейте! Прочетох обстойно всичко по темата, която сте създали. Имам аналогичен проблем при спалня граничеща с дневна на съседи. Макар че хората се съобразяват в някаква степен, се чува дори когато говорят в нормални граници. Аз също проучвам изолационни материали предлагани от ДИ ТРЕЙД ГРУП ООД. Любопитен съм след повече от 8 години до колко сте удовлетворен от резултата. За всички заинтересовани по темата споделения опит ще е особено полезен. :!:
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”