За или против нощния риболов

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

joro_olympus написа:Абе забранен, майната им, винаги сме го практикували и пак ще си ловим нощем, кой- докогато издържи, защото няколко пъти, не че съм ловил, ама съм гонил аборигени, които ни крадат такъмите. Така, че или пиеш и прибираш такъма, или стоиш цяла нощ и не пиеш. Може романтично да чуеш веслата на бракониерите...
Прав си така е.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
алигатор
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 22:08
Местоположение: София

Мнение от алигатор »

Аз сьм за, но за тези с вьдици.
Защото, като се замисля през ноща едва ли ловят само на вьдици.
:!: :!:
CellNet
Мнения: 374
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 19:52
Местоположение: New York / Chicago / Miami / Los Angeles / San Francisco

Мнение от CellNet »

Обожавам нощният риболов :D
И почти винаги си прекарвам колата до водата, че да си светя с фаровете :D
Няма по голямо удоволствие да си палнеш един голям огън на брега, от време на време да ходиш за дърва, скарата и пиенето да са на 6 :D и всичко е ок. Полудявам от кеф кат си спомня кви сме ги вършили :lol: :lol: :lol:
"Има ли живот след смъртта? Изпревари ме и ще разбереш..."

www.cell-net.com/coming%soon
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Темата е много болезнена за всички колеги.Едва ли има някой колега ходил на нощен риболов да се е отказал след това от него.Аз също съм твърдо за.На една река как мислите се лови плашлив шаран дето така се е научил да седи денем само на места дето не можеш да метнеш въдица.А за сома да не говоря,горкия от шумотевици и олелия покрай брега се е сврел в най дълбокия подмол в най-дълбокото.А бялата риба и бялата мряна,а.За голямите реки и водоеми можеш да ловиш всички тези риби и денем,но на по малките реки само инцидентно можеш да ловиш тези риби(говоря за риби не за гладни рибета).Като се съберете една компанийка и си напълните багажника с ядене и пиене.Свършила е тежката работна седмица и е време за отдих.Тръгвате а в душите ви широкоооооо и сърцето пее и като наближите любимия водоем се разтрепервате от вълнение."Настане вечер,месец изгрее,звезди обсипят свода небесен....",шума го няма,няма крави,няма резачки,няма го бай мангал дето рови реката с ръце за риба,няма къпещи се и крещящи хора-само припуква огъня,шурци свирят и наздравици се чуват и всеки вперил поглед в такъма.като се подпреш назад за малко и погледнеш небето осеяно с милиони звезди,ударваш един гълток и се отронва една въздишка еееееееееехххххх майкооооооооо-екстра еееееее.А живооооооооот.Колегата казва всеки с фенер.Ма особенно по реките па и по бреговете на езера и язовири къде си виждал съвестни риболовци да стоят на тъмно.На тъмно стои този на когото не му е чиста работата и който прави нещо нередно.Всеки си има най-малкото фенер,за петромакси и огньове няма да говоря.Освен,че е отишъл за риба колегите отиват и да отморят да съчетаят приятното с полезното.Па ще ходя да ловя някоя риба с пола,хайде моля ти се има и по подходящи условия за това от тръняците и комарите и дивите животни. :wink: Забраната за нощният риболов е безумица и според мен е измислена за да не ходят да обикалят горските нощем а да поркат някъде по кръчмите,вместо да ги е страх да ги гръмне някой някъде.Ма точно нощно време са най-голямите бракониерства-както в риболова така и в лова.Така,че ЗА НОЩНИЯ РИБОЛОВ. :lol: :lol:
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

Естествено "ЗА", нощният риболов мой ми е основен нищо,че преди 2 години на Оряхово едни мили господа, след двучасова почерпка от наша страна ни треснаха актове за поо 80лв.,ама нейсе Закона си е Закон(макар в случая безмислен)!
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Какжа тема си пуснал бре?Иска ли питане?ЗА
Добре е да си добър
Аватар
Skorpi
Мнения: 139
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 17:10
Местоположение: St-Zagora

Мнение от Skorpi »

С две думи нещата са ясни :
Кучетата си лаят кервана си върви
Тъй е било и тъй ще бъде :P :P :P
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Естествено "ЗА".
Има ли нещо по-хубаво от това докато си седиш с приятна компания на сгъваемата масичка и си мезиш ракииката, а на огъня до теб цвърчи нещо, да ти се обади сигнализатора.
Егати колко бързо се изтрезнява.
В тази връзка един вечен въпрос:
Как бихте реагирали в следната ситуация-въдиците са във водата,
вие с готино гадже се гушкате в палатката и тъкмо да стане работа , се обажда сигнализатора.
Два отговора:
1. скачам и засичам, па с мацето каквото ще да става.
2. свършвам и чак тогава ставам за да извадя празната въдица.
Gele76

Мнение от Gele76 »

Трети отговор:
Докато свършвам засичам и вадя въдицата :lol: :lol:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

virbela1 написа:2. свършвам и чак тогава ставам за да извадя празната въдица.
Е това ми се случи преди време в Кресненското дефиле - бях за сом, прътът се огъна до водата, даже едни колеги се затичаха, но като видяха, чечувалът мърда по неестествен начин си се прибраха. Е, отмъкна ми рибето, голяма работа. :D Сега от истински нощен риболов съм се отказал, ама кво ми пречи като си прибера плувката, да метна 2 дънни и да седна да си пия с Ели докъм 12 часа? Тъпа история е тази забрана. Повече съм се ядосвал само на съботните откривания на сезона - бе ти си отишъл от петък, палатка си разпънал, рибата играе, 45 дни си чакал и сега трябва да чакаш да се доизразмножава, че чак на другия ден да я ловиш :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Любо Амура
Мнения: 113
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 18:50
Местоположение: София

Мнение от Любо Амура »

Разбира се че ЗА
Въобще има ли риболовец който да не е ловил нощно време?
И като е така и няма нито един да подържа тази безумна забрана ми се ще да Ви попитам:
Защо плащате билети??? :x :?: :o
Поздравявам всички пушачи гласували за БСП
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Мнение от DobreFF »

[quote="babydoctor] Повече съм се ядосвал само на съботните откривания на сезона - бе ти си отишъл от петък, палатка си разпънал, рибата играе, 45 дни си чакал и сега трябва да чакаш да се доизразмножава, че чак на другия ден да я ловиш :twisted:[/quote]

Абсолютно, това е голяма простотия! Иначе твърдо ЗА, нощния риболоф, голям кеф е!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Драги ми колеги, не зная дали помните в онова далечно минало /80 те години/ поне в кварталната дружинка бяхме въвели традиция:
отиваме да откриваме, задължително минимум два дни, като първият сме строили всички такъми, стървища и захранки, построили сме бивака и никога първият ден не се хвърля въдица във водоема. Задължително нещо по-едро на шиш и много каси с бутилки. Музика, хора и песни цял ден и цяла нощ и които оцелее на другият ден по зазоряване вече замята. Е те това беше майсторлъка, кой ще успее да хвърли във водата и да улови нещо.
Задължително компанията от първоначално пристигналите колеги около 15 човека на другият ден сме се броили до 40.
Не помня случай на някого нещо да му е липсвало или не дай си боже такъм да ти изчезне.
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Мнение от DobreFF »

Абе идва ми на ум тая година да направим един съвместен излет за 2-3 дни. Очевидно от форума има фенове на този вид риболов. Слагаме биваците и правим една голяма копания. Примерно лятото на Батак, че може и някое шаранче да се хване. А разбира се, има и много други подходящи за целта язовири. Важното е да си направим вечерта, както си му е реда - огъня, скарата, моабета. Предполагам, че ще има и други мераклии за такъв съвместен палатков излет.
Последно промяна от DobreFF на Сря Фев 08, 2006 18:33, променено общо 1 път.
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Това е най-доброто което можем да направим, обаче няма да е лошо някъде по средата на България та да могат и колеги от другите региони да додат. Дори и да не го направим може да си помечтаем. А най-хубавото време е или точно преди забраната или непосредствено след откриването. Като за начало Добреф не е лошо да откриеш нов сайт па там да си излеем мъката.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”