Мнение за зимни дрехи

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Начи, да споделя личният си опит. Купих си от приятел, за нищо пари яке уж дишащо. Нищо подобно, обаче. Якето е трепач отвсекъде, пича е вносител на работно облекло за автомивки. Да, ама не върши работа за планинарство, лов и риболов. В него ще се свариш отвсякъде, дип че и една капка дъжд не пропуска. Аз и досега си го имам за ново яке и чат, пат ходя на вилата с него - ама яко запарва. Поста ми е във връзка с дискусията дали пък не требе човек да пробва и да си направи собствен маркетинг, преди да купува. А съвета ми е да са дишащи дрехите - разликата е огромна!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

joro_olyмпус написа:...не върши работа за планинарство ...!
Тези якета са по 400-500 лв!!! И са трети слой от облеклото...
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Някой да е казал, че кефа не струва много пари? Хилмана ми излезе 400 лв., а е една от евтините китайски марки. :wink: :D За якето купено от приятел и вносител, платих 45 лв. Нищо не пуска - ни на вън - ни навътре!
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Дрехите и на Хилман и на Старбайтс са с добро качество,но при статичен риболов и продължителни излети/какъвто е риболова на шаран/,са по-подходящи за пролетно-есенни излети.Лично на мен ми е студено с тях ,още повече технологиите вкарани в тях/особенно Хилмана/ помагат при динамичен излет,било той ловен или риболовен.Пламката с основание е доволен от своите,но може би защото е планинец и е по-кален от нас ,градските чеда,ги ползва на минусови температури.
Имало е случай да ме затрупа сняг и излета ми да се удължи принудително,просто защото не мога да изляза до пътя,за това още щом излезе си заприходих Тундрата.За он-лайн търговията специално на дрехи,не случайно в ,,БГ мама" са си създали тема за менкане,щото едно късо,друго тясно :lol: ,народа е казал ,,око да види,ръка да пипне".Все пак удобството също е фактор по време на риболов.С две думи Боби правилно си се ориентирал и мисля ще останеш доволен.
Поздрави!
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Мнение за зимни дрехи

Мнение от sharo1 »

С молба за намирането на едно зимно яке. :?
Ставаше въпрос за ефтино зимно облекло-яке-работни облекла или спортни якета. :roll:
Колега ми пусна линк към магазина на едно яке,но не мога да го открия,а якето е
,мисля сноуборд яке,комуфлажен цвят(ЗЕЛЕНО И БЯЛО) 90 лв
Имаше го и в синьо и бяло.
Дано колегата се сети или някой ако е виждал нещо подобно ,да помага,че коледа наближава.
Нещо подобно,тва е работно облекло,а онова беше сноуборд яке.

Изображение
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re:

Мнение от joro_olyмпус »

fisherman написа:Дрехите и на Хилман и на Старбайтс са с добро качество,но при статичен риболов и продължителни излети/какъвто е риболова на шаран/,са по-подходящи за пролетно-есенни излети.Лично на мен ми е студено с тях ,още повече технологиите вкарани в тях/особенно Хилмана/ помагат при динамичен излет,било той ловен или риболовен.Пламката с основание е доволен от своите,но може би защото е планинец и е по-кален от нас ,градските чеда,ги ползва на минусови температури.
Добре изглеждат и се замислям да си взема една Тундра, но това което ме интересува е най-вече дали запарват. Не ми е за парите, ама моля споделете опит. Защото колкото и до е удобна една дреха, това дали запарва и не диша се установява само след езин-два риболова - с пипане и гледане не става!
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Re:

Мнение от sharo1 »

joro_olyмпус написа:
fisherman написа:Дрехите и на Хилман и на Старбайтс са с добро качество,но при статичен риболов и продължителни излети/какъвто е риболова на шаран/,са по-подходящи за пролетно-есенни излети.Лично на мен ми е студено с тях ,още повече технологиите вкарани в тях/особенно Хилмана/ помагат при динамичен излет,било той ловен или риболовен.Пламката с основание е доволен от своите,но може би защото е планинец и е по-кален от нас ,градските чеда,ги ползва на минусови температури.
Добре изглеждат и се замислям да си взема една Тундра, но това което ме интересува е най-вече дали запарват. Не ми е за парите, ама моля споделете опит. Защото колкото и до е удобна една дреха, това дали запарва и не диша се установява само след езин-два риболова - с пипане и гледане не става!
bobi007 написа:Никой , ли няма впечатления от Тундрата ?
bobi007 Да каже най добре, щото си зема,за студ добре ,но за движение запарват още по добре,май... :lol:
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Мнение за зимни дрехи

Мнение от Д-р Дулитъл »

Как реших въпроса-в съседното село има шивач-момчето ти взема мерките,избираш си вид на плата и цвят на камуфлажа,плюс сите джобове,халкички,ципове,кожени елементи и прочее...Зимно яке и зимен панталон-100 кинта.
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Мнение за зимни дрехи

Мнение от sharo1 »

Д-р Дулитъл написа:Как реших въпроса-в съседното село има шивач-момчето ти взема мерките,избираш си вид на плата и цвят на камуфлажа,плюс сите джобове,халкички,ципове,кожени елементи и прочее...Зимно яке и зимен панталон-100 кинта.
Ами качествен плат-промазка и избор на цветове-комфлаж,малко трудно.
После подплата-вата :roll:
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Мнение за зимни дрехи

Мнение от Д-р Дулитъл »

sharo1 написа:
Д-р Дулитъл написа:Как реших въпроса-в съседното село има шивач-момчето ти взема мерките,избираш си вид на плата и цвят на камуфлажа,плюс сите джобове,халкички,ципове,кожени елементи и прочее...Зимно яке и зимен панталон-100 кинта.
Ами качествен плат-промазка и избор на цветове-комфлаж,малко трудно.
После подплата-вата :roll:
Що да е трудно-сега се намира и купува всичко,включително и разнообразието от платове и цветове,подплати,вати,хастари и прочее.И като знам,че цялото семейство на въпросния шивач са работили в голяма шивашка фабрика навремето и не са от вчера в занаята.И ако се скъса някой шев знам къде да направя рекламацията...
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Re:

Мнение от fisherman »

Добре изглеждат и се замислям да си взема една Тундра, но това което ме интересува е най-вече дали запарват. Не ми е за парите, ама моля споделете опит. Защото колкото и до е удобна една дреха, това дали запарва и не диша се установява само след един-два риболова - с пипане и гледане не става!

Определено запарват при активно движение,от мързел след един излет се качих в колата с гащеризона и дори отворените прозорци не помогнаха :D .За статичен риболов са идеални ,цяла зима съм на леда с тях и дори силен вятър с - 15-17 не ми беше проблем,мокър сняг -също.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Re:

Мнение от sharo1 »

fisherman написа:Добре изглеждат и се замислям да си взема една Тундра, но това което ме интересува е най-вече дали запарват. Не ми е за парите, ама моля споделете опит. Защото колкото и до е удобна една дреха, това дали запарва и не диша се установява само след един-два риболова - с пипане и гледане не става!

Определено запарват при активно движение,от мързел след един излет се качих в колата с гащеризона и дори отворените прозорци не помогнаха :D .За статичен риболов са идеални ,цяла зима съм на леда с тях и дори силен вятър с - 15-17 не ми беше проблем,мокър сняг -също.
Пишеше го малко по нагоре :D
за студ добре ,но за движение запарват още по добре,май... :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”