Въпрос за български филм...

Разправят, че не всичко било риболов.
sv.marinov
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 15:25
Местоположение: София

Въпрос за български филм...

Мнение от sv.marinov »

Здравейте,

Преди време (не много) се шумеше около един български филм (може и някаква ко-продукция да е бил...), в който ставаше въпрос за песен, за която много от балканските народи твърдяха, че си е тяхна.

Някой може ли да подскаже, кой е филма и съответно коментираната песен.

Благодаря.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Въпрос за български филм...

Мнение от hobby »

Песента е "Ясен месец веч изгрява". Линк към филма или името му не мога да ти дам. Песента е стар турски военен марш пят с различни текстове във всички балкански народи. Нашият текст е на Сава Попсавов. Невероятна песен, наистина! Търси в нета по името на песента - може да излезе нещо. Успех!
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
sv.marinov
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 15:25
Местоположение: София

Re: Въпрос за български филм...

Мнение от sv.marinov »

Благодаря много за помощта.

Празнично настроение ти желая.
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Re: Въпрос за български филм...

Мнение от Lemuria »

Здрасти.
Чак сега виждам темата.
Търсиш това:
http://www.youtube.com/watch?v=18t0yNFWAWY&feature=gv" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=2SaFL1ss80k" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Въпрос за български филм...

Мнение от hobby »

И аз благодаря и на двамави! Моето мнение, е че ако я знаем и я пеем е българска, а ако не я знаем и пеем е на тези дето я знаят и пеят. Толкова. Светли рождествени празници желая! :)
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Въпрос за български филм...

Мнение от patter »

Да сте живи и здрави :-) От колко време се мъча да се сетя и за филма и за песента ...

Имаме един колега кореец, който е завършил харвард или бъркли а живее и работи в Германия. Та той като дойде тук много обича да го водя на ракия и салата и като седнем и чуе някаква песен и пита тази песен сега каква е ... ми как да му обясня - има я и на сръбски има я и на български ... и много често сме си говорили за история и политика ... ей сега ще му пратя линка да разбере за какво иде реч !


Да използвам повода да питам за един друг филм. Сериал, който мисля че е сниман от французи. Бях хванал една серия преди време, а искам да го изгледам целия. Разказва се историята на едно турско (?) семейство. Започва по времето на турската империя и свършва след втората световна война. Проследява поколенията. Там имаше много добро изречение - "И сега какво, къщата ми в Турция, воденицата в Албания, ливадите в Сърбия ..." нещо такова.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”