Тошков чарк - 2011

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Тошков чарк - 2011

Мнение от Бат Стан »

И така, днес щурмувахме яз. Тошков чарк в Родопите бойна група в състав - Тео Сухия Рибар, Стамен Кастмастера, Мемо и Бат Стан Кухата лейка. Ледът супер - над 30 санта, но влизането е еротично с елементи на пропадане. Ни се намъкнахме с помощта на едно дърво опънато между брега и леда. На леда само приятели - Фори и компания (без Явор, щото се беше успал), Иван Контрата, група авторитетни колеги майстори. Абе, представителна извадка от подледни психопати. Кълват убави бабушки и костуряци, ама иска мърмушка и много биене на дупки. Стръв - хирономус с една пинка. Добре е да заложите на низвергнатата схема от две мърмушки - една малка отгоре и една по-голяма долу. На горната се слага гумен вердевас и една пинка, на долната - жив вердевас. Освен това кълват сезиз тогиз кефали по 23 см, хванахме и по една черна мряна, а Мемо е с една мърмушка минус от нещо, дето не успя да го види, щото отпъна с мръсна газ. Може и пъстърва да е било, един колега извади един мъжкар към 25 санта на бел червей. Но той Вальо Кольо си го е казал: "Га не ще на нищо, тури два бели!" Групата колеги от София, които очевидно са доста напред с материала, работеха на следната печеливша тактика - при сутрешното яко кълвино пробиват по 7-8 дупки, и след това периодично ги обхождат. Не се задържаха повече от 5 мин на дупка, в която нямат удар. Момчетата разбират този риболов, това се видя и по улова им - пълна торба. И ние си хванахме де, ама те бяха по-надпред с материала. Следващия път ако не уловя повече от 2 кила, все едно не съм бил там. Само трябва да поправя най-тъпия ледобур на света, щото днес ми служеше само за патерица и тоя на Фори бая се запоти. Поздрави и наслука!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
pi4a94
Мнения: 1510
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Тошков чарк - 2011

Мнение от pi4a94 »

Браво на силната група!Няма това онова :)

Тоя изтъпен ледобур пречи на риболова,виж там заточи го за следващия риболов.
Ще ме вземеш ли Новата година на един подледен като на Връждебна миналата година?Супер яко беше...

ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тошков чарк - 2011

Мнение от starlight »

Ах този лед :) Тео не се ли записа :)
Как беше времето горе? Тук в София беше отврат.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Тошков чарк - 2011

Мнение от Бат Стан »

pi4a94 написа:Браво на силната група!Няма това онова :)

Тоя изтъпен ледобур пречи на риболова,виж там заточи го за следващия риболов.
Ще ме вземеш ли Новата година на един подледен като на Връждебна миналата година?Супер яко беше...

ПОЗДРАВИ :!:
ехо, 23 - 26 декември и 31 декември - 2 януари са пранирани 7 дни за риболов на лед. Така че стягай такъмите, аз бура ще го оправя, поръчани са нови ножове. Направо идвай от предната вечер още у нас, ще има пържоли със съответните напитки.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: Тошков чарк - 2011

Мнение от suhia_ribar »

starlight написа:Ах този лед :) Тео не се ли записа :)
Как беше времето горе? Тук в София беше отврат.
Какъв е този въпрос брееее,незнам Станил колко риби имаше,ама моите бяха между 30 и 35....Добре ,че ме налазиха със схемата "ей ся ща разпробия" :)
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Тошков чарк - 2011

Мнение от Бат Стан »

suhia_ribar написа:..Добре ,че ме налазиха със схемата "ей ся ща разпробия" :)
Хехе, нищо де, ти пък ся.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тошков чарк - 2011

Мнение от starlight »

Следвашият път може да пробвате с едно хилти :mrgreen:
Аватар
Paco
Мнения: 512
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 11:10
Местоположение: София

Re: Тошков чарк - 2011

Мнение от Paco »

Поздрави на групата зa успешният риболов и хубавото изкарване :D :D :D
В риболова и секса постоянно трябва да се експериментира
pitcha

Re: Тошков чарк - 2011

Мнение от pitcha »

Бат Стан написа:И така, днес щурмувахме яз. Тошков чарк в Родопите бойна група в състав - Тео Сухия Рибар, Стамен Кастмастера, Мемо и Бат Стан Кухата лейка. Ледът супер - над 30 санта, но влизането е еротично с елементи на пропадане. Ни се намъкнахме с помощта на едно дърво опънато между брега и леда.
Бат Стане /Куха Лейко такава/ – Поздрави от Бат ти Димо - „Сухийо Гъз”.
Таман ме беше навил да да скокнем през седмицата – та да скивате на кво се вика тупкане, кога горд майстор безутешно го мъчи. Хем щяхте а се убедите, че нема късане, като ти удари нещо сериозно. Ако удари де.
Докога ша ви разпраям и кви са тия влакна 0.08 – 0.10, дето му е скъсало на Мемо - не знам. За да го успокоя и да не го е яд – ша ви кажа, че там има две три пъстърви по над пет кила парчето.

Нооооо - прочетох тва за дървото, по което се стигало до леда и нещо ентусиазмът ми се поизпари. Аз и без тва почти на всеки риболов по пъстървовите реки – топвам задника у некой вир – за проверка ква е температурата на водата – та оттам ми е втория /таен/ ник. На реките го правя – за да разбера къв метод да използвам за да ги ловя – познава се по скоростта на съхнене на дрехите по околните храсталаци. Ако не ми замръзне голийо задник, докат се изсушат дрехите – на суха муа. Ако задникът замръзне, но мога да се изпикая – на стръв. Ако не моем се изпика /щот не моем го намери, а не че не ми се иска/– блесна или нимфа и тва е.

Затова съм сигурен - тука ако некой ша се пльосне у водата – тоя ша съм аз несъмнено. Пък си мисля, че водата ша си е студена така или иначе - без да топвам задника за доказване на факта и за избор на техниката на риболов.
Та нещо съм се размислил дали си струва да се поеме риска – тва е почти като да срещнеш Мечка по мойте реки. Земем а прецакаме Откриването – и ко праим ?

Ебаси – май почва да ми личи, че остават цели 47 дена. Добрата новина е, че са минали два месеца и 21 дена, та тия дет остават ша ги лапнем на куц крак.

Извинявам се – на това май му викат спам, но важната новина е:
Остават Само 47 Дена. Поздрави на всички, които ги броят – Е го де е – Иде!
Контрата
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 15:06
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 3 пъти

Re: Тошков чарк - 2011

Мнение от Контрата »

Днес риболова беше по слаб но имаше бонуси по кило и то два.
Правя каквото си искам !
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: Тошков чарк - 2011

Мнение от suhia_ribar »

Браво Контра!
Сигурно на онея твоите места?Правил си им ти явно някакви магии вчера,или е червеното вино. :wink:
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Контрата
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 15:06
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 3 пъти

Re: Тошков чарк - 2011

Мнение от Контрата »

То Станилчо клъвна на него та какво остава за някакви костури :lol:
Правя каквото си искам !
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Тошков чарк - 2011

Мнение от Бат Стан »

Контрата написа:То Станилчо клъвна на него та какво остава за някакви костури :lol:
На Контрата виното работи много добре на подледен риболов. Кебапите също... :D
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”