влакно NanoFil - Berkley мнение

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Публикувай отговор
TachkoT
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 14:37
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от TachkoT »

D-r Kosio написа:Благодаря TachkoT,
...хм.м, а самите нано-нишки дали са чувствителни на студ?
Косьо
Лових един път в много студено. Брега беше в скреж, но водата си е топла. На практика даже водачите не ми хващаха лед. Добра чувствителност. Не мога да гарантирам обаче при голям студ. Не знам някой да е ловил в такова време щото е още доста топло а влакното е отскоро на пазара
Тъпо, тъпо та чак дрънка
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от D-r Kosio »

Щом не си усетил промяна в "мекотата" или "твърдостта" му, значи и да има промяна - няма да е от голяма. Имам въпрос и за "стареено" му в зависимост от мокренето..ама май трябва да се понатрупа опит пък тогава...Ще скоча, пък да видим. Наистина звучи доста обещаващо.
Благодаря.
Косьо
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от fori »

Ловил съм и продължавам да ловя на лед с подобни влакна. Единствената ми забележка е че по-лесно се нараняват от колкото моноифилите, или може би аз си въобразявам. Проблеми със студа няма, а и аз не си спомням последните 5 години да съм правил подледен риболов на такъв студ че да има проблеми със замръзването на влакното.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от D-r Kosio »

Благодаря,
.. нараняване.. имаш предвид когато се закача по ръбовете на леда.. или просто по-бързо стареене. Мисля си ,че нараняване на влакно с размер 0.02 - 0.04 е равно на директно късане!?.. или бъркам?
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от fori »

Плетените влакна принципно стареят малко по-бавно от монофилните. По-скоро имам предвид закачки по драки, закачки по ръба на леда замръзнал до дупката - все неща, които могат да се избягнат с една нормална спинингова макара, ако човек не държи на традициите :)
Преди няколко седмици на блатото имах лошият късмет да загубя една блесна при по-рязко замахване нагоре, без да има закачка.
В момента съм на вълна флуоркарбонови влакна, но вече трети модел се скапва за отрицателно време от усукването. Общо взето стигнах до следните изводи
Плетеното при много поднулеви температури почва да прави доста проблеми ако се вади със спинингова макара и още повече ако се оставя да лежи на брега.
При по-топло време, ако не обледява водачите и шпулата става. Ако се остави на леда, се закача много по-лесно от монофила за разни стърчащи неща.
Флуоркарбоните нещо хич не държат на усукване.
Монофилите ми идват разтегливи.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Павел Иванов »

Фори , според мен при теб е дошъл момента да пробваш от това :

Изображение

:wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от fori »

Павка, уви, има някакъв много шибан проблем с флуоркарбоните и вертикалните блесни, който най-вече се състои в това че не ползвам вирбели. Принципно вертикалните блесни усукват влакното доста, а това флуоркарбона го убива тотално. Поставянето на вирбел позволява ползването на практически произволен флуоркарбон, но нещо не ме кефи като идея, защото допълнително прецаква играта на блесната.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Павел Иванов »

Ами опитай го все пак това де :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Бат Стан »

Павел Иванов написа:Ами опитай го все пак това де :wink:
Павка, това нали е монофил?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Павел Иванов »

Тъй , тъй , монофил е :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
steffko
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 19:47
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 7 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от steffko »

Павка, ами това как е - http://www.ebay.com/itm/Power-Pro-Braid ... 3f10bc04b9" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Павел Иванов »

Не съм го ползвал ще се въздържа от коментар :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от D-r Kosio »

Придобих първи впечатения за "Нано"-то на Бъркли, макар само от 5-6 риболова.
Влакното го бива, определено! Най-много ми хареса неразтегливостта! Директно усещане за примамката, но при условие ,че е достатъчно тежка /мормишката/. Ако е опъната линията - всичко заспива, но.. ако не е -нещата стават доста, как да кажа, несигурни.
Първо - влакното е много леко и на практиката водата "го носи" . Получава се нещо като планиране и определено се губи усета - къде ти е примамката и как се движи. Дори да стигеш дъното пак не се чувства..точният момент. Пробвах с най-финия възможен кивок.. - пак така.
Второ - влакното остава бяло и след като се намокри. От една страна, това е добре, че виждаш къде водиш, но от друга ..дори и да е малко ... все пак вероятно и рибите го виждат.
Трето - много е хлъзгаво - това пак е с две страни. От една - не се оплита лесно. Наистина е безпаметно! Но пък оплете ли се - при тези размери..(0.06 и 0.04) няма разплитане, особено със студени пръсти без инструменти, игла и прочее.
За здравина - да, здраво е! За възел ..дали държи - още ми е трудно да преценая.Това ,което установих е ,че не всички възли са подходящи за него. Ако са "прости" - развързват се.. Опитах прости - но като оставях по-дълъг свъбоден край..Пак се изнизва. Така , че препоръчително е да се ползват възли с поне двукратно обръщане на посоката на клупа и то така , че усилието на опън да го затяга. Не съм сигурен в здравината „навъзел” по една основна причина - имам 4 яки удъра и отнесени 4 волфрамки. То е ясно ,че аз съм си виновен. Основно заради това ,че системата стана доста „твърда” /неразтеглива/, а като знам какви чудовища има /поне теоретично!/ с моето рязко засичане е нормално да скъсам.Единият от пътите беше на горната мормишка - със сигурност на възел! Да беше един път – о.к. приема се. Ама четири.. малко ме притеснява!
Четвърто - не се влияе от студа - това беше добрата изненада!
И така : Доволен съм .Още му свиквам, но се чувствам доста по-сигурен като вадя някой дебелак. Опитите продължават!
Поздрави на опитващите!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от za4o75 »

И аз тъкмо му свикнах и що ми трябваше да го пробвам с кантарчето,20либри(0,17-0,18) се късаше на около 3кила при всички възли свързващи ФК с наното,а директно с паломар още по зле!Освен това след всеки риболов трябваше да махам около 2 метра,защото се разнищваше точно над макарата някъде около мястото където го защипвам с пръст при замятане(вярно,че са ми малко грубички ръцете ама...!).Положителните му качества са добрия кастинг и неоплитането!
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от D-r Kosio »

При стандартния риболов - знам,че има много алтернативи, но за зимен "на дупка", май, не!
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”