Питане за телемач ?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
venonso
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:13
Местоположение: Кърджали

Питане за телемач ?

Мнение от venonso »

Привет колеги искам да се обзаведа с телемач - 4- 4,5м. Дайте някакви мнения, защото съм свикнал да купувам въдици в магазина, а в момента има много изгодни предложения по интернет магазините . Та попрегледах сайтовете, но само се омотах повече - исках ги всичките :roll: ! Мисля че около 100 лв. мога да отделя. Моля дайте предложения.
"Екологията и риболова си приличат но са различни неща ! "
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Питане за телемач ?

Мнение от Коце »

Колега, горещо ти препоръчвам да си купиш нормален мач на части. Ако все пак държиш да е телескопична, то си купи за тези пари болонеза 5 метра. Телемачовете имат съвсем различен строй и не са толкова приятни за работа.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
venonso
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:13
Местоположение: Кърджали

Re: Питане за телемач ?

Мнение от venonso »

Всъщност ми трябва нещо по мултифункционално, на което да не се налага постоянно да правя такъм. Болонеза имам - 6 м. - но е с много ниска акция и е по мека. Трябва ми нещо което да е допълнителна въдица за малко по голяма дистанция, да мога да хващам костур с нея, и евентуално лека бомбарда.
"Екологията и риболова си приличат но са различни неща ! "
gencho
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 17:38
Местоположение: софия

Re: Питане за телемач ?

Мнение от gencho »

Ето от този съм много доволен: http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=8192
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Питане за телемач ?

Мнение от Popeye »

нещо по мултифункционално
с течение на времето и пагубното развитие на болестта /ака риболов/ще откриеш , че горното е като философския камък :D :D :D
VIP sux !!!
venonso
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:13
Местоположение: Кърджали

Re: Питане за телемач ?

Мнение от venonso »

Моята "одисея" приключи с това : http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7799" onclick="window.open(this.href);return false;. Чакам го в петък. Ще опиша впечатленията си, като го разгледам.
"Екологията и риболова си приличат но са различни неща ! "
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Питане за телемач ?

Мнение от marinko7 »

Ей тия въдици е трудно да ги определи човек какво са ,със визия и изпълнение на болонеза ,а със дължина на мач.Във крайна сметка са взели всичко най лошо май от двата типа въдица :wink:
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Питане за телемач ?

Мнение от DYNO »

Здравейте!Току що се регистрирах във форума и още не знам как да боравя с него.(както и да е... Рибар съм от около 5 години и досега не съм имал свястна въдица,ловя на разни измислени телескопчета с водачи от по 15-20лв ;) Най често на плувка и ваглер. Та искам вече за целта да си взема нещо по свестно,за риболов на затворени водоеми.Може ли някой да ме насочи какво да си взема?Телескоп с водачи,мач,теле-мач?Благодаря предварително! :fish1:
Аватар
cazini
Мнения: 282
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 13:59
Местоположение: sofia

Re: Питане за телемач ?

Мнение от cazini »

някой по евтин мач за начало
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Питане за телемач ?

Мнение от DYNO »

cazini написа:някой по евтин мач за начало

Може ли някой да ме насочи към конкретен мач или теле-мач до 3.9м който да се държи прилично ако закача риба от порядъка на 3-5кг?Разполагам с 90 лв за целта :)
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Питане за телемач ?

Мнение от DYNO »

DYNO написа:
cazini написа:някой по евтин мач за начало

Може ли някой да ме насочи към конкретен мач или теле-мач до 3.9м който да се държи прилично ако закача риба от порядъка на 3-5кг?Разполагам с 90 лв за целта :)
И какво ви е мнението за този мач http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Питане за телемач ?

Мнение от DYNO »

DYNO написа:
DYNO написа:
cazini написа:някой по евтин мач за начало

Може ли някой да ме насочи към конкретен мач или теле-мач до 3.9м който да се държи прилично ако закача риба от порядъка на 3-5кг?Разполагам с 90 лв за целта :)
И какво ви е мнението за този мач http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6383" onclick="window.open(this.href);return false;

Върши ли работа в моя случай?Ако "не" -помагайте със съвети и предложения :)
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Питане за телемач ?

Мнение от marinko7 »

Най доброто решение за тия парички ,такова е мнението на колегите които са го ползвали
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Питане за телемач ?

Мнение от Бай Иван »

venonso написа:Моята "одисея" приключи с това : http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7799" onclick="window.open(this.href);return false;. Чакам го в петък. Ще опиша впечатленията си, като го разгледам.
Колега, ако до сега не си ползвал обикновен мач/ демек триколенен/, тази въдица ще ти се стори страхотна, както и всеки друг телемач. Но/нарочно започвам изречението с но/ ако имаш триколенен мач, то от тази въцица ще искаш да се отървеш в най-скоро време.
marinko7 написа:Най доброто решение за тия парички ,такова е мнението на колегите които са го ползвали
Като върл защитник на горното мнение, ще ти препоръчам да погледнеш и моделите на Вега, Микадо, Фокус/макар и с недоволство/, Зебко, Абу гарсия и ниските модели на Шейкспиър, айде и за цвят и Колмик/ :mrgreen: :wink: :wink: /. Най-добре сложи още 20 лв. и си купи модела Winner на Тика.
Съветвам те да не се заглеждаш по моделите на Шимано и Дайва в този ценови диапазон.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Питане за телемач ?

Мнение от Бай Иван »

Ето един идеален мач:

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=86&t=57446" onclick="window.open(this.href);return false;

:wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”