СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Geo »

Пробвай го.Мисля,че оригинала е на river2see.Имах добра сполука на него,но беше отмъкнат от щука.Беше го гризнала от към главата.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от carbolino »

ribata402 написа:
carbolino написа:Ето един червеноглав пирон от мен.Мисля не е споменавано за него до сега и за това искам да го покажа.
Изображение
Смятам да го пробвам през идващия сезон.Някой имал ли е успехи с такъв.Инак тропа като маракас и има приятна игра.LUCKY CRAFT е моделчето 12см.
Отдолу като гледам в кутииката..бая маимунки се виждат... :fish4: :fish4:
Да виждат се маймунки,но като изчетох темата много малко воблери са се дискутирали,но до някаде разбирам защо е така.По принцип винаги съм бил превърженик на хвани и пусни и по моя преценка горе долу съм се ориентирал кой е такъв.Има доста месари четящи форума и заради това можеби всеки крие козовете си.Та незнам темата на къде ще се извърти ако не се показват воблери за сом.Много се изкефих от едно клипче а на него пишеше или ножа право в сърцето забоди или въжето прережи. В него главния герой беше Geo.
п.с. Емо-83 доста се е постаравал да обогатява темата и винаги е бил контриран.Аз пък му се кефя на хъса който показва.Та за това по принцип не се впечатлявам кой е хванал повече риби а кой го прави с по голям ефект.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Ми старая се да правя темата интересна и да има дискусия.Но нали не съм от най-отворените ме реплекират яко.
Също смятам,че воблерите са дискутирани много малко.Всеки крие бияча си....уж ги разбирам хората,но ми е странно.
За това хората са казали....Бий за да те уважават.....и ще ги изтресем яко ви казвам.Особенно оня безименния герой с 3-те риби.
http://www.salmo.com.pl/index.php?optio ... 75&lang=en" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от stomanco »

Ми Емо моя бияч за 2011 е Salmo Perch8 ма само за бели и щуки, сом все още нямам та и за това много не се обаждам тук че разбирачи много :oops:
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от carbolino »

stomanco написа:Ми Емо моя бияч за 2011 е Salmo Perch8 ма само за бели и щуки, сом все още нямам та и за това много не се обаждам тук че разбирачи много :oops:
Амо то в крайна сметка за кво се дискутира?????Намаляването до минимум разходи за воблери за сом и търсенето на универсални за всеки един сезон.Като начинаещ незнам дали мисля правилно,но май че има пик на улавяни големи сомове на жива стръв а това е на пролет до ранно лято.Като наблюдател то май и на тролинга е така.Помня когато бях на искара за шарани в устието май през 2008или и 09 година имаше изкарани големи сомове.Успехите бяха след откриването на сезона.Цветове набити в съзнанието ми за сега.
CRH,RH,P,FT,приливащо синьо с друг цвят.Та добре е да се направи статистика на какъв цвят са улавяни най-големите сомове на тролинг и на какъв цвят удрят по малките и дали има предпочитания във възрастовата граница :lol:
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от carbolino »

Изображение
Воблерa Floating Magnum ли е или се бъркам?
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Според мен воблера за сом,трябва да е двуцветен с ярък контраст между цветовете.Така той по-лесно се забелезва от кьоравия сом.И при правилен избор на цвят с дълбочина,вибрация и скорост,няма причина да не бъде налапан от хранещия се или раздразнен сом.
Ровичкал съм се в гугъл на всевъзможни езици,търсейки инфо за тролинга и нашата риба.Оскъдни и не ясни информации за този начин на улов.
Според мен трябва да се ровичка по техните форуми за да се научи нещо случайно.Тролинга за Мерлини,Тунци и Тарпони......е значително развит.Нооооо тролинга за сом явно не е привлекателната дисциплина на западняците.
По това съдя,че колкото повече Троли желае да ни убеди във висшото изкуство....влачене за сом.Толкова повече се убеждавам,че е дисциплината на возещия се бик с общи познания.Мисленето и надлъгване с рибата е сведено до минимум.Просто следваш трасетата според сезоните и движението на хранителната верига.При упоритост,твърдоглавие и издръжливост на вода кръжейки....случките се случват.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Spinhead »

Воблерa Floating Magnum ли е или се бъркам?

Точно това е воблера, колега, съдейки по фотуса това е 18см., 40грама, гази до 3,5м. ориентировъчно, конкретната разцветка май вече не се произвежда.
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Bobir
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 15:57
Местоположение: Зимата в Софето,Лятото по язовирите :):):)
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Bobir »

Емо какво ще кажеш за цвета CG?
http://www.voblershop.com/popup_image.p ... uct_code=0
i ribar sam i lovec sam:):):)Ot taia riba ne moga da si platia parnoto:):):):)
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от carbolino »

Emo-83 написа:Според мен воблера за сом,трябва да е двуцветен с ярък контраст между цветовете.Така той по-лесно се забелезва от кьоравия сом.И при правилен избор на цвят с дълбочина,вибрация и скорост,няма причина да не бъде налапан от хранещия се или раздразнен сом.
Ровичкал съм се в гугъл на всевъзможни езици,търсейки инфо за тролинга и нашата риба.Оскъдни и не ясни информации за този начин на улов.
Според мен трябва да се ровичка по техните форуми за да се научи нещо случайно.Тролинга за Мерлини,Тунци и Тарпони......е значително развит.Нооооо тролинга за сом явно не е привлекателната дисциплина на западняците.
По това съдя,че колкото повече Троли желае да ни убеди във висшото изкуство....влачене за сом.Толкова повече се убеждавам,че е дисциплината на возещия се бик с общи познания.Мисленето и надлъгване с рибата е сведено до минимум.Просто следваш трасетата според сезоните и движението на хранителната верига.При упоритост,твърдоглавие и издръжливост на вода кръжейки....случките се случват.
Да наистина информация от към целонасочено тролене за сом няма много.Оглеждал съм по много немски,френски,италянски форуми.Повечето го ловят на спининг от брега или от лодка,но не и на влачене.Братушките по Волга май и те се заиграват по тролинга за сом и при тях може да се търси повече инфо.Относто контраста на цветовете ето една снимка.
Изображение
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Bobir написа:Емо какво ще кажеш за цвета CG?
http://www.voblershop.com/popup_image.p ... uct_code=0
Кво да кажа за тоя цвят.....измишльотините на Рапала и Троли не са създадени за рибата сом.В смисъл....този воблер може да е супер за всяка друга риба в океана,но за сом да не е най-удачния.Предпочитам BSRD,CRH,FT,RH,RD пред белия лебед.Не случайно казах,че според мен за сома е добре да има резки контрасти между цветовете.
Виж колегата какво Халко е показал.....шарено с качулчици и контрасти а :!: :?: :roll:
Спининга на сом е 100 пъти по развит от тролинга,защото там има мисъл и търсене на рибата......демек активно участие на риболовеца.При Тролинга,трябва да знаеш местата и да кръжиш в определени часове,чакайки го да се активира. :fish5: :fish4:
Последно промяна от Emo-83 на Съб Яну 07, 2012 12:50, променено общо 1 път.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от lovo M »

Emo-83 написа:Според мен трябва да се ровичка по техните форуми за да се научи нещо случайно.
carbolino написа:Да наистина информация от към целонасочено тролене за сом няма много.Оглеждал съм по много немски,френски,италянски форуми
Няма как,да се научи нещо случайно.Повечето интересни форуми,изискват регистрация.Но дори и да имаш такава,трябва да се впишеш в група,която разисква точно даден вид риболов. :wink:
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от vihren »

Имам чувство,че бъркам някъде..............винаги,когато влача ми се хващат сомове..........никога бяла или друго....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от carbolino »

lovo M написа:
Emo-83 написа:Според мен трябва да се ровичка по техните форуми за да се научи нещо случайно.
carbolino написа:Да наистина информация от към целонасочено тролене за сом няма много.Оглеждал съм по много немски,френски,италянски форуми
Няма как,да се научи нещо случайно.Повечето интересни форуми,изискват регистрация.Но дори и да имаш такава,трябва да се впишеш в група,която разисква точно даден вид риболов. :wink:
Регнах се тук.
http://silurusglanis.free.fr/bb3/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Ще има много четене.Ето и един воблер.Снимката е от форума.
Изображение
За него казват,че е ces se lui la ces une bombe
Незнам кой модел е.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

vihren написа:Имам чувство,че бъркам някъде..............винаги,когато влача ми се хващат сомове..........никога бяла или друго....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Е щом не ходиш по дъното лятото в устията и не тролиш на силикони и уклейки с по-висока скорост...кво ти е чудно.
На Ивайловград на откриването кълве бялата риба,щом спре започват сомовете.
Виж....пусни се на Кърджали през средата с дълбоки воблери есента.Тогава ще гепиш и сом и бяла риба.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”