Тубус за 4,79 лв.

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
mom
Мнения: 404
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 1:49

Мнение от mom »

mom написа:
GE6_HUNT написа:И аз съм маниак на тема добре почистени такъми,смазани макари,имам даже десетина класйора пълни до горе с най-различни куки,всякви кутии за блесни,силикони,5 тубоса за плувки,даже челника ми е в кутия да не се овлажнява,обаче страдам от заболяването,че като видя водата и до 2 минути трябва да ми е разппънато столчето,мача,захранката да е у водата, да съм седнал вече с цигара в уста очаквайки плувката да потъне и да разпъвам дънарката, след като извадя първото рибе за стръв...........
И поради тази причина първия ми мач само 2-3 пъти го разглобявах и згъвах както трябва,после на 3 4асти с макарата 2 ластичета иииииииии са счупи от един смадок 3 кила,без особено усилие,защото явно добре съм го надраскал.
Сега си купих втори мач на който възнамерявам да му намеря тубос-цигулка.Казаха ми че имало такова чудо-мача сгънат смакарата и линията на него и се събирал в такава калъвка-цигулка.Та ако някой види нещо такова нека сподели,че горещо се нуждая!!!!
Има твърди калъфи за пръчка с макара на Filstar, аз имам такъв на 1.50,предполагам имат и други размери.
Изображение

Това имах превид.
(\__/)
(='.'=)
('')_('') This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

...ето ги и моите..

Мнение от D-r Kosio »

Ето ги и моите - почти без пари..

Изображение

Просто и лесно..

Поздрави,

Д-р К
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Re: ...ето ги и моите..

Мнение от vikik »

D-r Kosio написа:Ето ги и моите - почти без пари..

Изображение

Просто и лесно..

Поздрави,

Д-р К
те си изглеждат маркови
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от GE6_HUNT »

[
Има твърди калъфи за пръчка с макара на Filstar, аз имам такъв на 1.50,предполагам имат и други размери.[/quote]

Изображение

Това имах превид.[/quote]

EEEEEйййййййй точно от такова имам нужда :P :P :P Ако ми хареса на твърдост го вземем без да се замисля.Иначе имам подобен калъф на Filstar който за съжаление е мек и не ми върши работа за мача.
МОМ , твоя тубос от къде си го купи и за какви парици?
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

Точно такъв имам.Мачовете си стоят вътре с макаричките и хич не губиш време за монтажи.Калъфа е от пластмаса някаква облечена с доста здрав полиестерен плат-супер е.
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от GE6_HUNT »

И все пак ако не е тайна от къде си копувате таквизи тубоси и за какви пари?Сори, че пак се повтарям,ама ме тресе любопитството.
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

GE6_HUNT написа:И все пак ако не е тайна от къде си копувате таквизи тубоси и за какви пари?Сори, че пак се повтарям,ама ме тресе любопитството.
Моя е от Пловдив-50 кинта е , за два мача.Магазина не му знам името ,но е в близост до Макдоналдс,като идваш от Метро,за Асеновград.Дано не бъркам посоките де... :wink:
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от GE6_HUNT »

Благодарско!!!Ще направя първо една обиколка из София, защото имам пътуване натам скоро,ако не го намеря ще се ходи към Пловдив.
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Тубус за 4,79 лв.

Мнение от DYNO »

А бе тя е ни така ни вака :lol: Ние българите сме изобретателен народ :D (сиромах човек-жив дявол)Всеки преценява според нуждите и паричните си възможности.Специално в моят случай такива "самоделки" не са удачни защото мачът ми е близо 1.40 транспортна дължина и ше стане бая тръбище :lol:,но който го устройва ,защо пък да не го използва :) .Колкото до сглобяването на такъма на място,все пак отиваме за риба а не гоним влака,пък и рибите няма да избягат за 15 минути :wink:
Аз лично предпочитам когато имам нужда от нещо да си го купя професионално направено.Все пак сме в 21 век-малко нелепо е да почнем да ловим на тръстика и закривена карфица за кука :lol:

Поздрави на всички!
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re: Тубус за 4,79 лв.

Мнение от DYNO »

file:///C:/My%20Pictures/%D0%A2%D0%B8%D0%BA%D0%B0/14012012681.jpg
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Тубус за 4,79 лв.

Мнение от sharo1 »

Специално в моят случай такива "самоделки" не са удачни защото мачът ми е близо 1.40 транспортна дължина и ше стане бая тръбище :lol:,но
Има и по 1,90м тубоси и не са тръбища :D ,ами са според това колко ти е нужен...
Има начин и да се олекути тръбата... :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”