Евалата Краси.....

или форум за Catch&Release идеята.
Заключено
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Евалата Краси.....

Мнение от sharo1 »

marinko7 написа:Колега Sharo1 прочетох някъде ,че спомена ,че рибите дишали със мехура,ама това са пълни глупости ,рибите дишат посредством хрилете,а плавателният мехур им позволява да имат неутрална плаваемост и чрез него изравняват налягането във различните водни слоеве.По принцип само риби от рода на "Костните" имат плавателен мехур ,но има и изключения като черноморската скумрия която няма мехур ,коeто и позволява много бърза промяна на дълбочината без да спира за да балансира налягането.Също така при част от рибите като Шарана плавателния мехур е отделно от другите вътрешни органи като стомах,черва и т.н, докато при бялата риба е прилепен към тези органи.Колега сам може да си представиш при изваждане на риба от дълбочина 40-50 метра при която се получава дисбаланс във налягането какво ще настъпи,ще и излезнат всички вътрешни органи при такава голяма разлика във налягането ,защото говорим за налягане от сорта на 4-5 атмосфери,на всеки 10 метра налягането е 1 атмосфера !!! Поздрави
:lol: Ааа,не ме намесвай във дишането с мехура,тва го обясни на Кроки
Л.ВИЧЕВ- krokibg написа:

Бобо 3333 ти вземи иди на училище че явно си пропуеснал доста с това ходене за риба и висенето на компа.Иди и наблегни на уроците за да научиш че и бялата риба диша с мехур а не със стомаха и се радвай че това не ти се е паднало на някакъв испит,скъсан си веднага
Дано Шаро е научил нещо явно ново за него !!!
А някой не искат да научат нищо,мислят че знаят всичко :)
Колега сам може да си представиш при изваждане на риба от дълбочина 40-50 метра при която се получава дисбаланс във налягането какво ще настъпи,ще и излезнат всички вътрешни органи при такава голяма разлика във налягането ,защото говорим за налягане от сорта на 4-5 атмосфери,на всеки 10 метра налягането е 1 атмосфера !!! Поздрави
И то бялата няма много органи,има едно чаравце ,стомах и чер дроб със злъчка.
Като излезе онова :wink: от налягането през устата,дърпаш ,режеш и като я разпориш,мехура си е още вътре :wink:
Тва месарски стана,ама не знам как да го обясня,скоро и снимки ще има за незнаещите
Последно промяна от sharo1 на Вто Яну 17, 2012 11:56, променено общо 1 път.
Dostin
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 13:20
Местоположение: Банишора
Обратна връзка:

Re: Евалата Краси.....

Мнение от Dostin »

Някой колега дали успя да свали клипчето преди да го изтрият :?: :?:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Евалата Краси.....

Мнение от Мунчо »

Bokser написа:... не взимането на рибата дразни колегите?! :wink:
+ 1000 000 000
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Евалата Краси.....

Мнение от marinko7 »

По принцип няма смисъл да се карате и да спорите ,все пак целта на този форум е със научна и образователна цел ,да се научи нещо ,не всеки човек трябва да знае и да разбира от всичко ,макар ,че ние Българите сме най добри във това :lol: Поздрави и лек ден ! :)
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: Евалата Краси.....

Мнение от Bokser »

Dostin написа:Някой колега дали успя да свали клипчето преди да го изтрият :?: :?:
http://www.youtube.com/watch?v=HQAiQwikB5w" onclick="window.open(this.href);return false;
Dostin
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 13:20
Местоположение: Банишора
Обратна връзка:

Re: Евалата Краси.....

Мнение от Dostin »

Bokser написа:
Dostin написа:Някой колега дали успя да свали клипчето преди да го изтрият :?: :?:
http://www.youtube.com/watch?v=HQAiQwikB5w" onclick="window.open(this.href);return false;
Мерси братле :wink: Ето и още един .... :twisted: :twisted: :twisted:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PwE4UyyErI" onclick="window.open(this.href);return false;
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Евалата Краси.....

Мнение от LVitchev »

marinko7 написа:Колега LVitchev има и риби които дишат и със бял дроб ,който е по примитивен ,като двойнодишащите риби ,и въздуха във плавателния мехур се отделя от специални жлези ,и при изпускането му преминава във кръвоносната система :)
Колега,знам че има и риби който дишат и с дроб,но едното мехура за които му обяснявам на Шаро,няма нищо общо със стомаха !!! Говорим за едно и също нещо,ама явно не четеш както трябва :idea: :idea: :idea: Върни се и виж какво съм написал за мехура и не чети през ред !!!

Що си отнася до Върхара,много голяма част от плювачите ловят на пролет бялата риба в гнездата,но тук се правят на праведни.Ега ти и лицемерите дето ги има :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Евалата Краси.....

Мнение от A.S.H »

LVitchev написа: Що си отнася до Върхара,много голяма част от плювачите ловят на пролет бялата риба в гнездата,но тук се правят на праведни.Ега ти и лицемерите дето ги има :idea: :idea: :idea:
Dostin написа: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PwE4UyyErI" onclick="window.open(this.href);return false;
Е и след това клипче ако не можеш да разбереш,няма начин да се обясни :wink:

Никой няма да спори,че има и други тъпаци,но ти отказваш да признаеш,че тези двамцата са нагли,а то си се вижда от клиповете!!!И недей да казваш,че това е плод на някаква световна конспирация или завист,не е :!:
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
tintarelius
Мнения: 435
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 12:59

Re: Евалата Краси.....

Мнение от tintarelius »

Dostin написа:Някой колега дали успя да свали клипчето преди да го изтрият :?: :?:

гоУлема си драка да те ,,,,,,,, :lol: :lol:
team fish masters
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Евалата Краси.....

Мнение от LVitchev »

A.S.H написа: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PwE4UyyErI" onclick="window.open(this.href);return false;
Е и след това клипче ако не можеш да разбереш,няма начин да се обясни :wink:

Никой няма да спори,че има и други тъпаци,но ти отказваш да признаеш,че тези двамцата са нагли,а то си се вижда от клиповете!!!И недей да казваш,че това е плод на някаква световна конспирация или завист,не е :!:
Човек,какво виждаш в клипа ??? Аз виждам как Калоян вади бяла и се бъзика като вика......... Това го крий,това го крий !!! Бъзика се,какво повече видя освен това че хвърли рибата в лодката ??? Ако са искали да крият нещо,защо ще пускат клипа не ми е ясно на мене ???Много чувствителни станахте и големи праведници всички до един.Яд ме е че се нахвърлихте върху тях като кучета.А също така се чудя тия двамата .ура ли ми държат та не се появят тук и да се защитават !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Евалата Краси.....

Мнение от ivo Vratsa »

Любо, то май по-добре ще е да си мълчат :wink:
Спининг клуб "Абичи"
ivelin_1976
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 16:42
Местоположение: гр.Ямбол
получил Браво: 1 път

Re: Евалата Краси.....

Мнение от ivelin_1976 »

Колега LVitchev ти ще кажеш, че теб нападат, като адвокат ли се изявяваш или....Върхара да вземе да се включи и сам да си изрази мнението, а не вика чрез теб тея ги качвам на х.я си и това е :evil: . Аз лично съм го гледал как си прибира по 30кг.-40кг. платика от Жребчево и оправданието беше, че от филми и състезания няма време да си зареди фризерчето
п.п. Колега LVitchev очаквам да коментираш последното ми изречение и поведение на твоя....... :!:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Евалата Краси.....

Мнение от LVitchev »

ivo Vratsa написа:Любо, то май по-добре ще е да си мълчат :wink:
То за това и мене не ме харесват някои елементи,защото винаги казвам каквото мисля,което явно не се приема добре !!! За това сме и на това дередже в държавата,защото когато аз крада,не е нищо,но когато Върхара краде е много,много лошо,особено когато в краденето му помага и Белополски :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Тази година ще минавам по мъстилищата и ще ги снимам.Всички ще ги снимам от близо,и ще ги кача във форума,а вие ще видите от камерата,ели има в тях плюещи !!!!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Евалата Краси.....

Мнение от A.S.H »

LVitchev написа: Човек,какво виждаш в клипа ???
"Айде тая я пусни" и "Ей падна долу" са цитати от клипчето .В общи линии се ебават с релииза на риби.Та това видях и чух,за мен е достатъчно!
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Евалата Краси.....

Мнение от ivo Vratsa »

Любо, не знам дали ме разбра - идеята ми е, че каквото и да кажат е напълно безмислено :idea: Виж какво нещо е - сума ти неща да свършиш и само веднъж /може би/ да се изложиш и езък ти за усилията.
Спининг клуб "Абичи"
Заключено

Обратно към “Хвани и пусни”