Първи сом,през 2012година!

ОФФСом
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от Pike1 »

Geo написа: Утре откривам!
Янко, четеш ли ве :?: В събота сме вътре.... :evil: :wink:
MEMENTO MORI
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от yankosan »

Апят те мишките,пак си на Бургаска лимонада :wink: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от Geo »

Emo-83 написа:
Geo написа: Ако запишеш сом преди мен, ще ти подаря 1 бр. от любимия ти бияч/да имаш резерва/.
Утре откривам!
Зорлем ме караш да играя.....вече съм открил.Ловим ги от дома......яко кълвът. :wink: :shock: :D :D
За теб-1 бр.от моя бияч.Селектира ги от 30 нагоре.
Открих сезона.Резултата ми е скромен.Нещо като Хр.Стоичков-скиор! :lol:
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от Emo-83 »

Geo написа: За теб-1 бр.от моя бияч.Селектира ги от 30 нагоре.
Открих сезона.Резултата ми е скромен.Нещо като Хр.Стоичков-скиор! :lol:
Мерси за биячката,но да не ти бучи Троли :!: :?: :roll:
Със скиора ме накара да се изхиля. :D :D :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от boababa »

Скромността Краси човека! :wink: Имам точно 20лева в джоба и толко ще дам на победителя,най много да напраскам един автограф с пожелания по банкнотата! :roll: Целта е жестът,а не стойността! :idea:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Скромността Краси човека! :wink: Имам точно 20лева в джоба и толко ще дам на победителя,най много да напраскам един автограф с пожелания по банкнотата! :roll: Целта е жестът,а не стойността! :idea:
Искат да те трия.Е как да го направя,като съм на твоето мнение......до тук де....в следващите постове не зная какво ще сътвориш. :wink:
За сега Евала,защото имаш сърце за последната двайсетолевка и борба свободен стил :wink: .
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от Geo »

Егати сувенира!До лика на Стефан Стамболов,автографа на Тролиано.
Как ще го триеш бе Моди,то пише гениално.Пък и не видиш ли,закле се да не драска у форума и ....до седмица беше.
Нека си пише,нека се кани.. ама ша ни фани курани!
Ай,че одим да чистим риба.Върхара ми отпусна половин трюмче,а аз му обещах автографа на Троли :lol: :lol: :lol:
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от Emo-83 »

Върхара не смее да се появи.Уж майтап за белурките,но с това трюмче му изядоха мъдурките. :D :D :D
После ще кажат,че аз съм отворил хората на джиг.То на Жребеца в момента е фул-макс.....щом снощи и Макса замина. :D Но представете си хотела е пълен до зуко и едвам си запазиха къщичката.......гледката сега е как гладни корморани метат за белурки. :wink: :fish5: :fish4:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от Geo »

Днес е капотаре!
Ама сутринта бая корморани тръгнаха от запад на изток на ята.Луда работа.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от LVitchev »

Е,наистина беше тегав ден.Няколко удара,откачания и само една мерна, белуга,а така исках да напълня трюма,ама яз нямам такъв :lol: :lol: :lol: Върхара ги хваща,вади и ги пуска,тези които са маломерни и не са за "трюма" И понеже бяхме на 300 метра след него а вятъра духаше в нашата посока,през интервали изплуваха бели риби с обърнат корем,те преминаваха покрай нас а лодките при които отиваха рибите след нас си ги събираха с кепа :lol: :lol: :lol: :idea: :idea: :idea: Наистина е майстор,майстор на които всички могат само да завиждат :idea: :idea: :idea: Днес след като разменихме по някои лаф,стана ясно че доста хора изобщо не им трябват въдици,достатъчно е да имат кеп и лодка/може да е и с гребла/ с която само трябва да върви след и около Върхара за да ги събира :fish2: :fish2: :fish2: За да не го обвинят пак в пълнене на трюмове,момчето акуратно си ги пуска,обаче е безпредметно.За да оживее рибата след вадене,трябва да се издига бавно и след всеки метър да се спира и изчаква половин минута.Така риболова е кенеф.Ако не се уравновеси налягането бавно както го пишат по книгите,мехура на по-голямата част от рибите излиза.Вчера си направих експеримент и вадих бялат около пет-шес минути,уж бавно.Е,мехура не и излезе на вън през устата .......... но беше в гърлото и и се виждаше.Явно че трябва да се вадят над 6 минути за да оцеляват на 100%.Аз,като познавам навиците на 99 процента от нашего брата риболовеца,много се съмнявам че всеки ще отдели над 10 минути за да изважда една риба :idea: Сом се вади за 10 минути и рядко някои да може да каже колко е голяма рибата още със хващането.Има и друг проблем,когато я закачиш,бялата е силна долу и започва борба за да се откачи.Това автоматично праща грешен сигнал по влакното до пръчката а от там и до ръката на риболовеца,които в първия момент си мисли че рибата е голяма и мерна.Ето точно тук е проблема,защото рибата започва да се предава едва на метър-два под лодката и можеш вече почти на 90 процента да прецениш дали е мерна,но вече е късно !!! Единствения вариант да се спрат грешките е ...... да не се ловят :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от Spinhead »

Единствения вариант да се спрат грешките е ...... да не се ловят
Абсолютни истини е написал Любака :idea:
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от горан »

LVitchev написа:За да оживее рибата след вадене,трябва да се издига бавно и след всеки метър да се спира и изчаква половин минута.Така риболова е кенеф.Ако не се уравновеси налягането бавно както го пишат по книгите,мехура на по-голямата част от рибите излиза.Вчера си направих експеримент и вадих бялат около пет-шес минути,уж бавно.Е,мехура не и излезе на вън през устата .......... но беше в гърлото и и се виждаше.Явно че трябва да се вадят над 6 минути за да оцеляват на 100%.Аз,като познавам навиците на 99 процента от нашего брата риболовеца,много се съмнявам че всеки ще отдели над 10 минути за да изважда една риба :idea: Сом се вади за 10 минути и рядко някои да може да каже колко е голяма рибата още със хващането.Има и друг проблем,когато я закачиш,бялата е силна долу и започва борба за да се откачи.Това автоматично праща грешен сигнал по влакното до пръчката а от там и до ръката на риболовеца,които в първия момент си мисли че рибата е голяма и мерна.Ето точно тук е проблема,защото рибата започва да се предава едва на метър-два под лодката и можеш вече почти на 90 процента да прецениш дали е мерна,но вече е късно !!! Единствения вариант да се спрат грешките е ...... да не се ловят :idea: :idea: :idea:
Ако се вадят от 40м. дълбочина може би е така, но тази зима имам няколко риби, извадени от 20 метра, които съм усещал че са на кантар и съм ги вадил съвсем малко по- бавно от нормалното. При изваждане мехура им беше в гърлото и след пускане обръщаха корема. Понеже времето беше тихо аз си продължавах риболова, рибите стояха с обърнат корем до лодката, но след половин час, че и повече, изведнъж изпляскват и се потапят и изчезват. Мисълта ми е, че ако не са вадени на буксир, това че са обърнали корема и им се е подал малко мехура, не винаги означава, че няма да оживеят :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от Emo-83 »

В тази тема Троли предложи 20 кинта за 1-сом през 2012г.
Не смятам,че ще съм щастливеца и за това залагам нищо,но от сърце. :wink: :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от LVitchev »

Троли,нещо не ми отговаряш на питането ми се струва :shock: :roll: Нали си майстор на сомовете бе хайде само двамката да се обзаложим а другите нека ти вземат и 20те лева :lol: :lol: :lol:

Горане,няма такава лодка,която да вади рибата 10 минути,аз такава не съм видял.Е,имам няколко джигови риболова,но за тях,такава лодка не съм видял.Смятам че и двеста риболова на джиг да направя,пак няма да има такава лодка,всички вадят за минута - две :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Първи сом,през 2012година!

Мнение от bozaka »

LVitchev написа:
Горане,няма такава лодка,която да вади рибата 10 минути,аз такава не съм видял.Е,имам няколко джигови риболова,но за тях,такава лодка не съм видял.Смятам че и двеста риболова на джиг да направя,пак няма да има такава лодка,всички вадят за минута - две :idea: :idea: :idea:
Добре де Любо да те запитам какво удоволствие носи улова на джик и то през ден, айде един път двапъти ок!? Незнам по - малко борбена риба от бялата, когато я вадиш от 20 метра!? И да съгласен съм, че може без въдица а само с кеп, щот кефа е един и същ! Не визирам тебе а като цяло!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Публикувай отговор

Обратно към “СомОФФ”