Куките и сома

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Куките и сома

Мнение от max »

fn1p написа:Тройките който съм признал за сом са VMC - 8527 FISHFIGTHER TREBLE бели на цвят .
Това е модела (8527) който се слага на Rapala Sliver и Magnum, много колеги заменят с такива куки всичко по воблерите си. малко хора обаче знаят че този модел се произвежда и в други цветове като червено примерно

Изображение
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от beis »

max написа:
Наскоро ми попадна една специализирана кука на VMC

Изображение

според това което са написали от VMC - кука която много трудно може да бъде отворена, а контрата работи много по добре от тази на кука с традиционна форма
Именно по тези причини лятото ги заприходихме яко.Но бяхме приятно изненадане още на пьрвият излет имахме иаправена тройка точно от тези. :shock:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Куките и сома

Мнение от max »

Тези не съм пробвал но за 8527 (куките от Sliver) съм сигурен че са много здрави
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от beis »

max написа:Тези не съм пробвал но за 8527 (куките от Sliver) съм сигурен че са много здрави
Спор няма. :wink: Именно по тази причина голяма част от спининг примамките за реката са ми с такива куки. :)
Изображение

Изображение
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от LVitchev »

Да,така е,това са най-здравите тройки,аз също ползвам тях,и на всичките ми воблери ги заменям с такива !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
karakolev
Мнения: 344
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 13:03
Риболов: сом и бяла
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Куките и сома

Мнение от karakolev »

LVitchev написа:Да,така е,това са най-здравите тройки,аз също ползвам тях,и на всичките ми воблери ги заменям с такива !!!
Със същия размер, като на свалените ли трябва да се подменят или по-големи номера ?
http://www.interargument.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Troli: Защото ЛОВЪТ НА РИБА става с подходящия арсенал за всяка ситуация!
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Куките и сома

Мнение от lubo9 »

Горните куки са по-здрави от препоръчаните от производителя, няма спор. Но са по-тежки и по-дебели. Това не нарушава ли играта на воблера, особено на 7 см воблери и по-малки.
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от yankosan »

За това е писано в тролинга,мисля беше,предна по-голяма и задна по-малка.
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от beis »

lubo9 написа:Горните куки са по-здрави от препоръчаните от производителя, няма спор. Но са по-тежки и по-дебели. Това не нарушава ли играта на воблера, особено на 7 см воблери и по-малки.
Любе,както сьм писал тези ги ползвам при спининга.Защото при смяната с тези куки,воблера става от плуващ потьващ.Това при спинга е добре,но тук се губи плаваемостта на воблера.Сьщо може да се слагат при кьндауна.Тоест такива каквито са и сливьра и магнума. :wink: Но това не пречи на доста от колегите да си слагат от тези куки и на флотинговите воблери. :wink: Що се отнася до 7см воблери,примерно шад рап,не ми харесва как стоят тези куки.Сьщо така и играта на воблера не е както трябва.Другото което е че защо да слагам супер здрави куки на определени воблери които много преди да се отвори куката,ще подаде някьде другаде. :wink:
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re:

Мнение от Pike1 »

kalinux написа:Само на един факт ще ви обърна внимание. На пакетите на Гамакацу, които се продават тук не пише "Made in Japan". На американските не пропускат да го напишат. :D
По миналата година лових със Сенсей. Закачих един дънер и от напъна куката се счупи.Миналата година бях с Ава Шима.Тествахме ги на един бивак с клещи.Жилави са, много трудно се огъват и не се чупят.Искам куки, които не са големи, сравнително тънки и остри и в същото време да са здрави. Монтажа ми е с две единици.Прословутото Гамакацу го няма в Ямбол.На краставицата в Бургас ми казаха, че вече не ги продават, защото попадали на ментета. :roll: Сега се чудя какви куки да слагам.Не че за трапезни е от някакво значение ама трябва и да се целим по-високо.Ако не открия добра алтернатива, пак ще си сложа Ава Шимата.
Поста го написах, защото търся мнения.
MEMENTO MORI
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от Emo-83 »

Изображение
Описание

Здрави , остри, ковани куки със силно изразена контра. Специално разработени за риболов на Сом. Способни да пробият здравите четки на рибата и всичко друго което срещнат по пътя си

Изображение
Описание

Качествена , здрава кука в размери от 1 до 6/0, цвят черен/ 2 финиша Black Chrome и Teflon покритие

Най продаваните куки в България за риболов на Сом

Супер остри

Изображение
Описание

Качествена тройка в размери от 2/0 до 4/0, цвят - черно никел

Изключително здрава кука с много остро заточване

Подходяща за риби дори над 20 кг.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от Pike1 »

Емо, благодаря!
:
MEMENTO MORI
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от Emo-83 »

Pike1 написа:Емо, благодаря!
:
Има още куки.Подсети ме другата седмица да ти пусна поне 10 вида които зная,че стават за сом. :wink:
Сенсей се отварят с лекота. :evil:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от Pike1 »

Непременно ще те подсетя :wink: :fish2:
MEMENTO MORI
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: Куките и сома

Мнение от lovo M »

beis написа: Сега се чудя какви куки да слагам.
Тука пак опираме до Никито :D Преди време ,имаше един ковач в Пазарджик,като се мине моста Главиница-Пазарджик ,втората пресечка в ляво.Верно беше одавна ,ама там съм си поръчвал куки ..дето Сенсей и Ава Шимата ...пасти да ядът. :wink:
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”