СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Godfather »

LVitchev написа:Грях ви на душата,направо ме обидихте :mrgreen: :lol: :lol: Аз когато се регнах във един друг сайт,съм изписал всичко което зная и съм научил през годините за ловене то на Сом по Марица.На да ли има човек споделил и обяснявал повече от мене.И воблерите съм описвал и всичко.Който е искал да научи нещо да чете,и до сега седи написаното :fish5: :fish5: :fish5: Споделяйте без да се притеснявате,никои няма да хване вашата риба :fish2: :fish2: :fish2:
Абсолютно вярно :idea:
Много труд е хвърлил да систематизира всичко Любо. Който иска да чете и прилага наученото на реката :idea:
Поздрави!!!

За въпроса на Емо 83
рапала Clackin' Rap - CNR09
- дължина: 9 см.
- тегло: 34 гр
.
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
long2dogs
Мнения: 340
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 20:36
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от long2dogs »

Любе , верно е бе ..Кой казва друго ?

Eмо , стига с тая рапала :lol: :lol:

Казали сте ги по-горе ..Само да допълня Фат Рап CW,GFR-GPS,, Шад Рап 6см цвят S, Countdown - (мисля 9 см :roll: ) - водят го S , но е огледален - виждал съм такъв цвят в новите Шад Рап.

Мисля , че малко си опростил въпроса си , защото новите модели на Рапала са различват - конструктивно,тегло,форма и механика.
tomik
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 10:37
Местоположение: Пловдив

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от tomik »

Изображение

Yo-Zuri Hardcore Shad SH-75 F746 - Ghost Lemon Shad
SKU: F746-GSSS


Това е воблера, който е на първо място при моите излети за 2011 година.
Жалко, че вече не се произвежда. Емо незнам какви чудеса можеш да направиш но това е ловящ воблер, а вече го няма.
Най-интересното е, че повече знаем, че на определени язовири вървят определени воблери от дадена марка, а този ловеше навсякъде. Това го прави за мен № 1.
konsulov
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:15
Местоположение: Варна
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 100 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от konsulov »

Относно воблерите на Сторм.
Storm Wiggle Wart, цвят 347. Този цвят е много добър за мен и също вече не се произвежда.
Изображение
Между другото в Украйна по риболовните магазини има доста от старите разветки на Strom, последно съм си купувал преди година.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Значи нямам предвид единични воблери,а цели серии от тях и да се внесът не от частно лице с цел далавера и избиване на зъбките с цени.Човека попита,кажи ми кои модели и понеже не зная всички липсващи на пазара и от производство на Рапала и Сторм се съветвах с вас.....вече съм на ясно.....Благодаря Ви.....ще предам и ако ги има ще се внесат.Впрочем някои със сигурност ги има. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
piars
Мнения: 139
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:49
Местоположение: sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от piars »

Изображение
Вблерът е Glas shad rap
че ми кае он на мене ТИ кога яз сам ВИЕ!!!
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от milen »

tomik написа:Изображение

Yo-Zuri Hardcore Shad SH-75 F746 - Ghost Lemon Shad
SKU: F746-GSSS
.
воблера го има и се произвежда , има го в доста различни цветове
И аз имам риби на него
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от LVitchev »

Емиле,воблера на които извадих сома дето щяхме да го ядем,е воблер които никога не остава без да бъден забелязан или от сом или от бяла.Един много готин пич и наш колега - Сампо,е казал преди известно време две думи за него ....... Това е примамката,която никога не ме е оставила да съм валат :idea: :idea: :idea: Сега няма как да ви кажа неговото има,но ви обещавам скоро да го снимам и да го постна.има производство на няколко фирми,които го копират,но оригинала е на Сторм :idea: :idea: :idea: Иначе,китайските му събратя си ловят без проблемно,също като него.Въпроса е че е добре да го имаме в кутиите,поне по две бройки,но не от всякакъв цвят а само три ,които работят безотказно.Очаквайте скоро да ви направя един хаир. :fish5: :fish5: :fish5:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Ето воблера Любак.....уж съм млад риболовец,тролингист,а и имам някои топ попадения на Сторм. :wink:
Изображение
А не знам защо на този Х-рап съм хващал всякакви риби и без значение от язовира.На Ивайловград имам 2 сомета.Но защо никой не ги хвали тези воблери ми е странно. :roll:
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Spinhead »

Тея последните Беладжии, са си за белки, но не и за Големци, лигавничната им конструкшън е Беля-беладжийка отвсякъде, аз пък с риск да стана досаден, пак ще повторя:Изображение
Салмо Уайтфиш джойнтед дийпрънър :)
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

А тия как са! :roll: Май и те ловят. :wink:
http://www.salmo.com.pl/index.php?optio ... 75&lang=en" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Spinhead »

Салмо Скинър, са си успешни големите размери, дори и на тролинг, но без даунригер слизат до 2,5-2,8м. максимум инак в сайта на Салмо ги дават, като много успешни за сом от ръка през лятото в сравнително плитки затворени водоеми :wink:
Аз на затворени блата и бластиери, освен на Маричка имам множество щукявици на 10-ка с тая разцветка RR, риял роудж:
http://voblery.com.ua/catalog/skinner.html
Поздрави.
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от LVitchev »

Емка,свърши я вместо мене и намери снимката,но не този е бияча,воблера и същия,но само няколко цвята работят и те са металик но в различно оцветяване по гърба.Тази година се разприказвахме,и дано всеки да разбере че неговата риба никои няма да я хване и да се спре с тези състезания.Само така форума ще има смисъл.Иначе ще си спамин по някога,колкото ни разрешат и това е.Аз имам още неща които съм крил до сега,само защото и другите са го правили.Надявам се това да се промени :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Spinhead »

http://vimeo.com/8676958
:) малко са просташки клипчетата, но показват играта на някои примамки, обърнете внимание на слайдера :wink: , не е за подценяване, ако че няма лигавник :lol:
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от beis »

Салмото ми бяха любимите воблери като спинингист.Опитах се да ги наложа и в тролинга,но тук не се справиха добре поне при мен.
Не че не ловят,ловят но просто резултатите са доста по слаби сравнение с другите фирми.
Но пьк салмо са добре направени,няма опасност да им излезна лопатат от тялото.Джаксьните и те са на сьщият принцип,та даже и ловят и то доста добре при нас. :wink: :fish3:
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”