СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от славеe »

Изображение

Малко радост,дървени,Финландски
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Е не де,така ме дразниш и мене...тоя последния на Славе ми хареса. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от boababa »

Най-горният е Ирландски,а най-долният не е дървен! :wink: Произведения на финландската мисъл и изкуство в риболова! :wink: При блесните и балансьорите,също са най-добри и зимата ги сецат без проблем на железа! :roll: Ех,ние да имахме 1001езера,пари немаше да ми требват! :cry:
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от славеe »

Изображение

Дървен е дървен виж лака как стои
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Чакай да му покажа на Троли с кой воблер го теснахме и аз и Макса(на друг цят беше Иво) на Меркюри Опън-2.
Изображение
Изображение
Иначе и това Кауданче не е лошо,като за сом 63кг.
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от славеe »

Е на Емко.сомски силикони,нали е вече джигит :wink: :wink: :wink:
Изображение
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от славеe »

Що не си казал,че тия басдримове ловат,а аз си ги държим за баланс в лодката
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от boababa »

Говорех за Ристо-рап-ирланд и Хъскито-пластмасинел! :idea: Магнумчето ми харесва много,има хлеб у него ма го неам! :cry: Костура е №1 в моята класация за сом на тролинг! :idea:
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от lovo M »

boababa написа: Ето Испанеца се оказа,че не е тролил за сомове,па ме яде от години! Интуитивното ловене на сом е по-емоционално и за сега бие по точки технологичния!За Рапала вече не ми се говори,че дотегнах на публиката,та давайте да видим другите сомове,на другите воблери!
Боби,сладур си и затова те ям... :D :D :D :D Имаш красиви сини очи.Когато тролиш,подавай си главето чат-пат през борда на лодката....Сома обича синьото :idea: :D :D :D :D Тва в кръга на майтапа. :D :D
Никъде не съм парадирал,с воблери биячи. :!: За мене е интересно да разбера.Къде,кога,как,защо,поради какви причини.....един вобле е работещ в една ситуация,и същевременно същия този воблер,се оказва куцо магаре,в друга ситуация.Преди една-две години,ти постнах,воблер за мътна вода....ЧИСТО БЯЛ....Отзивите от твоя страна бяха.......чупене на въдици,палене на лодки,и ритуални заклинания. :D Казах че,сома вижда на много близко разстояние,и вижда сенки..........вие ме изкарахте,че съм казал че,сома бил сляп. :!: :shock: В природата има закономерности,от които зависи оцеляването и съществуването на рибния свят. :idea: :!: Боби,представи-си че,Рапалите не-съществуват. :idea: Малко е трудно за представяне......все едно да изчезне Кока-Колата от световният пазар, :D :D ама да допуснем че,и двете ги няма.Мислиш ли че,сомове няма де се ловят :?: и че,безалкохолно няма да се пие. :?: Ще се ловят разбира се. :wink:

boababa написа: Та живота и риболова поднасят най-различни интересни истории,номера е да ти се случват кога требва!
И за да няма изненади,и да се случват хубави неща точно когато трябва.........Скоро ще пусна тема. :!: :!: :!: :wink:

Емо питаше, за мътни и кални води,що ред хед,и т.н.Еми ползвайте ги тея уреди бре,за кво са измислени.Проба,после поглеждаш към небето, и оп бияча във водата. :wink:

http://youtu.be/-6NUx98EcHA" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от славеe »

E и тоя магнум е възрастен,не знам има ли го сега

Изображение
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от славеe »

Емо не раЗваляй екстаза на Троли,с тия играчки,качвам ги заради него,щото
знам кой ще се размаже от кеф като ги види :lol: и ше ги оцени
Изображение
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от milen »

Славе ама те предизвикаха да покажеш воблерите .
То май само ти си показал нещо тук .
Ейййй Славе Големммм си ( наистина :D )
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от boababa »

Аз съм готов да купя воблерите на Лонгс и да ги подаря на Любо и Емо с условието да си ловкат сомове само на тях! :wink: Испанеца си противоречи,щот сомът различава костура от белия воблер винаги! :idea: Едва ли ги различава с мустачките различните цветове! :wink: Томахоук го изкара черно-бел поглед,ма никой не се сети че може да е далтонист,а тази хипотеза е гениална! :idea: Славе,дай го Магнума насам,че нема да ти требва!Може и на бартер за ривър или сий,или квато марка ти хареше! :roll:
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от iogo »

boababa написа:Емо искам да видя сомове,когато някой мисли,че ги разбира на тролинг! :wink: Ето Испанеца се оказа,че не е тролил за сомове,па ме яде от години! :shock: Интуитивното ловене на сом е по-емоционално и за сега бие по точки технологичния!За Рапала вече не ми се говори,че дотегнах на публиката,та давайте да видим другите сомове,на другите воблери! :wink: Помня един парадокс при Вихрен,хем се разцепи от сомове на Салмо,хем каза че са пълен боклук! :shock: Та накрая ще се окаже,че не ги е ловил на Салмо а на "моите" воблери! :shock: :wink:
Саше, старо правило при спининговия риболов е че човек си затвърждава фаворитните си примамки по простата причина че ги използва много по-дълго време от другите.
Същата работа е и при тролинга!
Като допълним и това че Рапала се внася официално от началото на 90-те години в БГ а болшинството други марки едва от 7-8 години става ясно защо до някъде статистиката говори в полза на Рапала.
И аз съм почнал с Рапала, даже малко по-рано от теб, и сега те са ми едни от фаворитите но пробвам и други и имам успех и на тях.
Не си броя сомовете като теб, ако говорим за мерни риби не са по-малко от твоите и повечето не са хванати на Рапала!
Тази година имам 4 риби по 11-12 кг и 5-6 броя между 5-7 кг, по-дребните не ги броя, та повечето са хванати на Юзури. И предната 2010 г. /тогава имаше и по-едри риби/ пак беще така при мен.
Имах и една сериозна риба с която си играх 20 минути под лодката но се откачи, тя се закачи на Бомбър лонгА 25.
Модата на Рапала е ясна, тя е наложена с годините като най-големия и утвърден производител на воблери но не е единствената и не са само нейните примамки ловящи!
Ако дойдеш на Стамболийски примерно и питаш хора от Троян, Ловеч, Севлиево, В.Търново, Павликени ..... кой воблер лови най-много сом болшинството ще ти отговорят Юзури CMDD във всички размери и цветове. Та тази мода, макар и малко нескромно да прозвучи но я въведохме аз и Ивайло /партнера/ защото бяхме едни от първите които изобщо влачехме сериозно там и хващахме риби и хората просто залагаха на такива примамки на каквито им кажем.
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”