Въпрос за ламиниран пракет !?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от RIMOHIT »

Здравейте , другарки и другар ! :)
Гледам , че и в нашия форум се дискутират все по разнообразни теми , задават се въпроси и се намират отговори . Реших и аз да попитам . В момента избирам ламиниран паркет . Спрял съм се на нещо конкретно (няколко) но ми прави впечатление , че моделите , които избирам са все с така наречените V-фуги. Притеснява ме обаче поддръжката на тези фуги . Ако някои има монтиран паркет с такива фуги го моля да сподели как стоят нещата с въпросната поддръжка . Попитай патило а не старило ! :)
Предварително благодаря и бъдете здрави!
hobie revolution 13
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от Станимир »

Малко повече внимание иска, отколкото другия ламинат. Фугата е импрегнирана, но не е ламинирана, така че има възможност да поема влага. Бърши с влажен парцал, не да тече вода от него и едвали ще има проблем. Не е лошо при монтажа да се сложи малко влагозащитен гел на нута (обикновено се води като "екстра" към монтажа).
С две думи -- ако не е за офис дето леля Пена лиска една кофа сапунка и я гони с парцала а за спалнята ти примерно -- взимай смело. :)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
nasco2
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Сеп 08, 2007 18:30
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от nasco2 »

Колегата ти го е казал, но аз лично не ти препоръчвам тези модели. обикновено са с неправилна геометрия и за да не се виждат дефектите се прибягва до тези фуги.

пп с това се занимавам от доста години звъни ако те интересува нещо по конкретно 0888-50-94-57
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от RIMOHIT »

За гела във фугите -ясно!
Ламината го глася за дневна-бокс . Исках да избягам от решението с теракот(под кухненските шкафове и уредите и ламинат заради дразнещите фуги и лайсни , но все още се колебая . Парите за влагоустойчив ламинат няма да ми стигнат :(
Наско , недей така бе човек . Аз се заглеждам в паркети с цена 30 + уж да са по качествени и дурако устойчиви а ти направо ми каза , че са криви :)
Бяхме харесале един КАНДЛ (перфектния за нас) но вносителя реши , че за поръчка под 80кв няма се занимава с нас . :|
Последно харесахме няколко модела на КЛАСЕН серия Екстравагант ...
hobie revolution 13
nasco2
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Сеп 08, 2007 18:30
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от nasco2 »

Кажи номера на модела на КАНДЛ - вносителите са няколко. А за кривините за който ти говорех питай Кърцата лично той си е патил доста. Не е фатално, но е неприятно, цената не е определяща за качеството. Такава цена най вероятно са ти дали за 10-12мм. Дебелината не определя износоустоичивоста.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от RIMOHIT »

H30770 Сега гледам , че е десятка този , но като , че ли срещах и осмица или девятка . Но като цяло тва ще ни се върже много с цялата концепция на стаята ..

А класените ги гледах в баумакса около 27 лева, 8мм , AC3 , и така нататък
hobie revolution 13
nasco2
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Сеп 08, 2007 18:30
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от nasco2 »

За този за който говориш цената е 35,40 без ДДС . За Бургас ти пращам телефон на лични в склада там.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от RIMOHIT »

Много съм ти благодарен ,Наско , за отзивчивостта . Ако го има в този склад , да знаеш , че си ощастливил една чужда жена :D
hobie revolution 13
nasco2
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Сеп 08, 2007 18:30
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от nasco2 »

Ако го няма ми се обади, да видя какво мога да направя, в София ми дадоха цената значи ако го нямат ще ми го доставят, аз одавна работя с тях така, че няма да ми се мръщят за квадратура. Но тук рядко влизам, в случая една колежка рибарка (ninastefanina) ми обърна внимание на питането ти та влезнах ако мога да помогна.
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от ninastefanina »

nasco2 написа:Но тук рядко влизам, в случая една колежка рибарка (ninastefanina) ми обърна внимание на питането ти та влезнах ако мога да помогна.
Защото аз съм с паркет от теб,и съм много доволна.Пък и ми го нареди даже,та съм ти длъжница :wink:
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
nasco2
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Сеп 08, 2007 18:30
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от nasco2 »

ninastefanina написа:
nasco2 написа:Но тук рядко влизам, в случая една колежка рибарка (ninastefanina) ми обърна внимание на питането ти та влезнах ако мога да помогна.
Защото аз съм с паркет от теб,и съм много доволна.Пък и ми го нареди даже,та съм ти длъжница :wink:

Благодаря за рекламата Нинка. Аз приятели длъжници нямам. Твоят дълг ще е да караш кът ходим за риба, ама то винаги си е било така :fish1:
ivopopov
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Ное 10, 2016 22:43
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от ivopopov »

Здравейте, приятели! Търся ламиниран паркет за един офис. Можете ли да ми препоръчате какъв да взема? Какъв клас е добре да бъде, каква дебелина?
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от sharo1 »

ivopopov написа:Здравейте, приятели! Търся ламиниран паркет за един офис. Можете ли да ми препоръчате какъв да взема? Какъв клас е добре да бъде, каква дебелина?
AC4 -8mm
ivopopov
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Ное 10, 2016 22:43
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Въпрос за ламиниран пракет !?

Мнение от ivopopov »

Харесах си в http://www.ftparket.com/products/56/laminiran-parket ламиниран паркет АС5/33, 8 мм. Това е още по-добър избор, нали?
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”