Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от mitioto »

Абе някой ползвал ли го е това влакно? Отзиви некакви?

http://shop.fishing-mania.com/viewline_3.php?id=803

Благодарско предварително...
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от Левака »

Мите ползвал съм такова влакно но безцветно за поводи.Изключително здраво и меко,само че беше с друг надпис. :?
С други думи те това:

http://shop.fishing-mania.com/viewline_3.php?id=662" onclick="window.open(this.href);return false;
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Митко Кирилов
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:42
Местоположение: Варна
получил Браво: 3 пъти

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от Митко Кирилов »

Здравей колега,
Привърженик съм на тази марка, но само за куките/става дума за морски риболов/.
Както, надявам се сте прочели, коментариите за него са твърде противоричиви.Не на последно място цената му идва твърде висока за монофилна влакно.
Не знам къде и какво ще ловиш, но бих ти препоръчал влакната на Смарт до 0.18 мм включително: Дуал бранд и/или Ред Девил.За мен/за динамичен спинингов морски риболов с бомбарда / това са влакната и струват почти половината от посоченото от теб влакно.
Освен това Ред Девил го характеризират като потъващо. В руските сайтове има също доста положителни отзиви за него като мачово влакно.Единствено /отнася се при закупуване на всякакво монофилно влакно/ да не е "отлежало".Това влакно идва малко твърдо и изисква да имате хубава макара.С моята Дайва Екселер 2500 с него не съм имал никакви проблеми като се има в предвид, че го ползвам вече 4 сезона.
Това е моено мнение.
Нещата не са такива, каквито изглеждат!
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от mitioto »

Благодаря Левак за бързия отзив!

Благодаря и на тебе адаш! Ще обърна внимание на влакното за което говориш, но бих искал да получа отзиви за това Гамакатсу. Цената не ме притеснява за 250 м, стига да има добри отзиви... За влакното, което говориш има ли жълт или оранжев цвят?

Поздрави
Митко Кирилов
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:42
Местоположение: Варна
получил Браво: 3 пъти

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от Митко Кирилов »

Отговарям: влакното Дуал Банд е прозрачо, а Ред Девил е тъмно червеникаво с кафяв отенък.Не ме разбирай неправилно: не е само въпроса в парите. При това влакно загубите на бомбарди от късане при замах са минимални и преди всичко се дължат на субективни фактори: умора след 3-4 часа "махане" и/или от оплитане влакното във върха от невнимание.
Изборът е твой!
Нямам нищо против това влакно, но не е за мен.
(Между другото бях взелэ едно влакно с жълт цвят 300 м х 0.20 мм , но се късаше на всяко 3-4 хвърляне и веднага замина в кофата за боклук)
Нещата не са такива, каквито изглеждат!
Аватар
veselinov
Мнения: 308
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 23:35
Местоположение: sofia

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от veselinov »

Здрасти,
Точно това влакно 0.20 съм ползвал за риболов с бомбарда. Много здраво ,ниска разтегливост и с отличен контраст за следене на примамката-стръвта-рибата. Не съм убеден доколко е плюс ,но по тежко-потъващо влакно от това аз не съм имал. Останал ми е накакъв метраж и го ползвам напоследък за стоп-възли на монтажите на мач-виждат се отлично.
Изображение

Имал съм и от това, което ти препоръча Левти-отлично е или поне беше. Навремето ме
насочи към тях Иво Янков, докато беше при Орозов на Възраждане и бях много доволен
от съвета му. Към момента единственото , което би ме притеснило е от кога са доставките, т.е. колко прясна е стоката...
match & feeder only
Аватар
veselinov
Мнения: 308
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 23:35
Местоположение: sofia

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от veselinov »

:lol: :lol: :lol: Стоплих след третия прочит :lol: :lol: :lol: Аз съм скромен, брат ... и така ме знаят повече... :wink:
Черпя те с това парче
Изображение

Поздрави и успехи
match & feeder only
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от mitioto »

Eвала!!! От спалнята да си припомпвам сос силиконьето ми е мечта :lol:

"Главната" е двойна на големата :lol: :lol: :lol: Ти да не ме запсува в началото? :lol: :lol: :lol:
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от mitioto »

... и аз като тебе :oops: :oops: :oops: В началото помислих, че това е снимка от терасата... :lol: :lol:
Аватар
veselinov
Мнения: 308
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 23:35
Местоположение: sofia

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от veselinov »

Не съм те запсувал, ма се чесах доста :roll: :roll: :roll:
....И ти кво викаш... си припомпваш- а в спалнята,а на терасата,а в спалнята,а на терасата........
:lol: :lol: :lol: Изтрещехме яко..... :lol: :lol: :lol: Аре да се топли и да отваряме бигелите, че......
match & feeder only
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от Д-р Флекс »

Мите ти не си виновен, на нормален човек нема да му хрумне да си тури парапет от ковано железо на мостико...или да си купи ЦУМ в София... само на некой като Георги Гергов може да му хрумне това :D


Gamakatsu съм ползвал за спининг преди години (2205-6), не ме впечатли с нищо, но пък може да не е било прясно, купих го "на промоция" от един софийски магазин.

PS модела който ползвах беше прозрачен, не флуо. Mоже да има развитие към по-добро оттогава, но се съмнявам. Аз мога да ти препоръчам две влакна, които се продават в България вкл. по интернет, и които ползвам за UL и L спининг, едното го има и на 300 м ролки. Цените са обаче близо тройни на това Gamakatsu, още една причина да се съмнявам, че Gamakasu-то с нещо превъзхожда Фокуса.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от stancom »

Д-р Флекс написа: Gamakatsu съм ползвал за спининг преди години (2205-6)
:shock: :shock: :shock: Баси, ас съм много изостанал, още пазарувам в 21 век :oops:
Д-р Флекс написа:......... още една причина да се съмнявам, че Gamakasu-то с нещо превъзхожда Фокуса.
Превъзхожда го по гладкост и по сравнително по точен диаметър, но е по-меко и малко по-разтегливо
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
veselinov
Мнения: 308
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 23:35
Местоположение: sofia

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от veselinov »

Докторе в голяма грешка си!!!
Не му е хрумнало на него.... Погрижили са се ония да е някак си по завършен и по стойностен ПОДАРЪКА, НЕ ЧЕ Е ИМАЛО КОЙ ЗНАЕ НАКЪДЕ ПОВЕЧЕ.... :twisted:
match & feeder only
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Монофилно влакно Gamakatsu - някой ползвал ли го е?

Мнение от mitioto »

Д-р Флекс написа:.... Аз мога да ти препоръчам две влакна, които се продават в България вкл. по интернет, и които ползвам за UL и L спининг, едното го има и на 300 м ролки. Цените са обаче близо тройни на това Gamakatsu, още една причина да се съмнявам, че Gamakasu-то с нещо превъзхожда Фокуса.
Андре, кажи за влакната, ама искам жълто или оранжево
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”