СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

LVitchev написа: п.П Единствено сега оная лисица Бобито,чете и сравнява,прави схеми и чертае тактики,ама всичко свърши,изядохме го с парцалите :lol: :lol: :lol:
Ама Боби знае и не съм сигурен от това,че той ми е казвал нещо.......просто го наблюдавам и следя.....така както го следят други,но за друго.Беше казал колко сома,колко тона бензин и за това не плюе на готово.Аз съм далече от него....щото нямам опит.....демек тъп теоретик.....вкарвах ви до сега в заблуди....извинете. :oops:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от spookymiro »

Ще кажа какво мисля, без да знам дали съм прав:

1. Според мен при влаченето най-важното нещо е да знаещ къде са рибите в даден момент. Или поне да го предполагаш, познавайки навиците им. И най-красивата жена легнала в очакване някой да я "уважи" ще си остане самотна ако няма кой да я види...

2. След като намериш рибите, или трябва да уцелиш момента им на хранене, или да ги предизвикаш да се движат. Ако се хранят - ок. Ако не се хранят, мисля тази година да приложа тактиката на тролингкльонкащите над определени едни и същи тигели върху обещаващо място. Справка - ето тази случка. Возя си е аз а двама си кльонкат от сутринат на разстояние, мисля че беше малко под стотина метра един от друг. Малко преди обед единия ми маха - минах покрай него и се оказа че е Твърдишкия (много готин :) ) а пък аз му се представих за трети път :D - тука е момента да се извиня на доста от колегите с които сме се запознавали и сме си говорили ама понеже съм 170+ кила и всички под 120 са ми почти еднакви и затова се обърквам и не мога да ги запомня... Та разправя ми човека как кльонкат от сабахлем а преди малко минали колеги и праснали някаква осмичка на влачене. След час - час и нещо в същия регион и Тролката перна една 24-ка. Дали активността на това място е вследствие на кльонкането - не знам. Ама просто съм си отбелязал този факт и мисля догодина от лятото натам да пробвам тази тактика.

3.След като сме намерили рибите и са активни по една или друга причина, следва да нацелим дълбочината. Аз нямам сом на влачене на повече от 4.5 метра дъблочина!

4.След дълбочината следват правилната комбинация от скорост на влачене + вибрации + размер на воблера. Напоследък чета много хубави мнения във форума и в едно от тях беше прекрасно обяснено за това какво си мисли риболовеца че предлага и какво си мисли сома че яде. Производителите на воблерите се консултират с експерти и малко или много ги правят така, щото да се разиграват по верния начин при правилната скорост и по този начен правят презентацията на определена риба. Лошото е, както каза Франко, че еднакви воблери като водел и цвят понякога не играят еднакво. Тогава идва момента за опитите и отсяване на правилните воблери.

5.Цветът на воблера според мен се нарежда като важност съвсем малко след изборът му като модел и размер. Определено мисля че има значение ама след като сме покрили горните условия.

Първите две условия са необходимите за да имаме шанс за слука. Останалите три са достатъчните за да се случи.

Въобще не претендирам че нещата са наистина така, както ги описах. Това е моето виждане по въпроса. Ще се радвам да прочета всякакви обосновани коментари.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Tomahawk »

Emo-83 написа: Този воблер е мечтата на Спокомиро. :wink: :D
Имам 1 и за Тролката
Изображение
Изображение
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от spookymiro »

Emo-83 написа:
Tomahawk написа: Изображение
Този воблер е мечтата на Спокомиро. :wink: :D
Томахавката, освен че съдейки по постовете му е много знаещ и разбран човек, сега притежава почти мечтаният от мен воблер :D. Ех ако можеше да бъде завъртян на 90 градуса и малко по плосък...

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Мире с доста неща съм съгласен с теб.....дори с това за цвета и мястото му.....Щото това не е кльонк да ми се намесват други рецептори на сома,като мустаци за мириз. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

spookymiro написа:Ех ако можеше да бъде завъртян на 90 градуса и малко по плосък...

Поздрави!
Казах му го,ма немал такъв плитък за есенния полусезен.
Мире хванахме сом с Мацака на 16м.Тази година ще хвана на 22-25м.и няма да кажа на Троли. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от LVitchev »

Миро,това с кльонкащите колеги и ударите покрай тях е факт,въпроса е че не е удобно да им се минава покрай лодките.Ако са свои хора обаче,нещата стават :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
nasko1971
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 9:03
Риболов: predator fishing
Местоположение: STARA ZAGORA
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от nasko1971 »

LVitchev написа:Миро,това с кльонкащите колеги и ударите покрай тях е факт,въпроса е че не е удобно да им се минава покрай лодките.Ако са свои хора обаче,нещата стават :wink:
А защо не, едан лодка само да кльонка, а 2-3 да кръжат около нея.

Тази година ако е рекъл господ ще има страшни стратегии и тактики по язовирите :lol: :lol: :lol:

И на мен ми се е случвало това с кльонкането!!!

Ама аз залагам на Боби, щото когато другите са на брега, той е у водата !!! :lol: :lol:
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от spookymiro »

Emo-83 написа:Мире с доста неща съм съгласен с теб.....дори с това за цвета и мястото му.....Щото това не е кльонк да ми се намесват други рецептори на сома,като мустаци за мириз. :wink:
Емо, любопитен съм да разбера какви са твоите наблюдение върху дълбочината, на която са се хващали сомове на тролинг.
Сигурен съм, че има хващани сомета на по-голяма дълбочина но ми е интересно как стои процента горе долу. Моят е малко субективен заради магнумите и съществената им роля при мен. Може би е нещо такова:
2.4-2.7м - 10%
3.0-3.6м - 30%
4.0-4.6м - 60%

Също така много бих искал за зная с какво не си съгласен от моите размисли и страсти и евентуално защо :).

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от lovo M »

Мире ,на дълбочина по-дълбока от 6 метра,недей да казваш истини. Просто нещата не -са това ,което някои хора,искат да са. :wink: :!:
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Кви практични наблюдения бе Мире.Аз започнах да троля след тебе.......само така усещам нещата. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от spookymiro »

Emo-83 написа:Кви практични наблюдения бе Мире.Аз започнах да троля след тебе.......само така усещам нещата. :wink:
:D :D :D
Не съм написал "практични" наблюдения ... :wink:

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от franko »

spookymiro ела таз година с нас на бивак и аз ,ще те заведа на място пълно със сомове.Района е близо 200м сом върху сом.Ще кльонкам,а ти минавай ,колкото си искаш покрай мен.Резултатите и изводите обаче, остават само на бивака :idea: :wink: .
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от spookymiro »

franko написа:spookymiro ела таз година с нас на бивак и аз ,ще те заведа на място пълно със сомове.Района е близо 200м сом върху сом.Ще кльонкам,а ти минавай ,колкото си искаш покрай мен.Резултатите и изводите обаче, остават само на бивака :idea: :wink: .
Ще дойда с удоволствие, още повече че не съм стъпвал на Ивайловград. Живот и здраве.
Чужди тайни не издавам!
boababa написа:Та 2-рото ниво с теорията е най-трудно и като гледам сте се оплели яко! :shock: Като жокер ви давам една максима в криминалистиката:"Анализът на грешни улики,води до грешни заключения"! :idea: А също и "В какъв ред протичат събитията на местопрестъплението"? :wink:
Казал съм ти, че твои постове няма да коментирам за да не се изпокараме ама сега лееко ще се отметна.
Не знам дали си спомняш списание Космос навремето. Имаше една поредица за инспектор Стрезов. На края на всяко списание - загатка а на следващото отговор на загатката от предишния брой. При тебе все едно че съм абониран през брой. Само загатки без отговори.
Кажи кои са грешните улики, да ти кажа къде бъркаш ти. Ама утре че си лягам. :)

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Иво Ломски »

spookymiro написа: Емо, любопитен съм да разбера какви са твоите наблюдение върху дълбочината, на която са се хващали сомове на тролинг.
Сигурен съм, че има хващани сомета на по-голяма дълбочина но ми е интересно как стои процента горе долу. Моят е малко субективен заради магнумите и съществената им роля при мен. Може би е нещо такова:
2.4-2.7м - 10%
3.0-3.6м - 30%
4.0-4.6м - 60%

Също така много бих искал за зная с какво не си съгласен от моите размисли и страсти и евентуално защо :).

Поздрави!
Тъй като аз съм най-големия теоретик тук, ще се опитам да не ви досаждам много или повече :D. Почти съм сигурен обаче, че дълбочината на която удрят сомовете е пряко свързана с термоклина :wink:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”