СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от SKORPION »

Аз нещо не схващам, Това :
"Ех ако можеше да бъде завъртян на 90 градуса и малко по плосък..."
Изображение

Spookymiro кажи? завъртяно на 90 градуса, или на 180??????
И колко е дълъг?
По-плосък, ще го направя.
Ако тръгне добре, ще ти пратя един.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Иво Ломски написа: Тъй като аз съм най-големия теоретик тук, ще се опитам да не ви досаждам много или повече :D. Почти съм сигурен обаче, че дълбочината на която удрят сомовете е пряко свързана с термоклина :wink:
Не зная със какво е свързана,но на някои язовири сома тръгва да атакува от дъното.....не говоря за пролетта и началото на лятото(пък дори и тогава),когато ги ловим на по-плитко.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Пуснах в копува продава едни редки останали воблери на Сторм.Обаче се сетих кой ме отвори на тях....Симето-Сампо.Той отвори и Любака на тях,та миналата година хвана оня сом дето Никаро му го изпусна със все въжето. :D Звъннах му да му кажа,а той вика моля ти се оствави ми единия,че са по 1бр.Ще ви ги пусна и на вас за да ги видите макар да не е редно.....може някой да има нужда от нещо,а обявата още не е излезнала и предпочитам да е за приятел или познат.
Изображение
Изображение
2-я от 1-вата снимка вече го няма....Сампо го отнесе.....обещах му го.
p.p.Оххххххххх,загледах се в гробарските ни изпълнения с тия канджи и сърпове,дето после уж сме пускали сомовете обратно.А дали ще живеят е друга работа. :evil: Тези клещи ще ги имам след 10 дена.Ако някой смята,че са му необходими да ми свирне.От гледна точка на улов и безопасност не съм видял по-добро за сома.При продаващите се подобни атрибути в магазинската мрежа намирам недостатъци.Не могат да влезнат добре зад голямото чене на сома и доста често той се откача.
Изображение
Ето и едно клипче за това как се работи с тях.
Ето още един клип с коментари отностно канджите.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от spookymiro »

SKORPION написа:Аз нещо не схващам, Това :
"Ех ако можеше да бъде завъртян на 90 градуса и малко по плосък..."
Изображение

Spookymiro кажи? завъртяно на 90 градуса, или на 180??????
И колко е дълъг?
По-плосък, ще го направя.
Ако тръгне добре, ще ти пратя един.
Ами тази от снимката прува по гръб - демек е завъртяна на 180 градуса. Аз искам да плува настрани и вибрациите да са нагоре надолу а не ляво-дясно спрямо дъното. Може би трябва да е от две части и задната част да прави тези движения, че иначе не ми е ясно как ще стане с цял воблер и лопатка ориентирана по посока на вибрациите. Големина 8-10см. Дълбочина на газене - два модела до 1 метър и 3-4 метра. Плуващ воблер, че при спиране да изплува нагоре.
Дано да съм бил ясен.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

spookymiro написа:
Ами тази от снимката прува по гръб - демек е завъртяна на 180 градуса. Аз искам да плува настрани и вибрациите да са нагоре надолу а не ляво-дясно спрямо дъното. Може би трябва да е от две части и задната част да прави тези движения, че иначе не ми е ясно как ще стане с цял воблер и лопатка ориентирана по посока на вибрациите. Големина 8-10см. Дълбочина на газене - два модела до 1 метър и 3-4 метра. Плуващ воблер, че при спиране да изплува нагоре.
Дано да съм бил ясен.

Поздрави!
Миро,това е Джойнтет на Рапала(ако не се лъжа).Нищо не е завъртяно освен цветовете и очите са лепнати от долу.Целта е да изглежда на агонизираща рибка клъвната от чайка или ударена с камик. :D
Това което искаш ти,ми се струва сложно за изпълнение.Ти търсиш слънчева рибка,уловена от Върхара и за да я откачи по-бързо и е скинал хрилото.Обаче нали е смотан,не е уцелил живарника,а я пуснал до него.Днес си мислех,че тоя се е отказал от рибите поне за 20 дена......но не би......за щуки е. :evil: :twisted: :evil:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Tomahawk »

spookymiro написа: Аз искам да плува настрани и вибрациите да са нагоре надолу а не ляво-дясно спрямо дъното. Може би трябва да е от две части и задната част да прави тези движения, че иначе не ми е ясно как ще стане с цял воблер и лопатка ориентирана по посока на вибрациите. Големина 8-10см. Дълбочина на газене - два модела до 1 метър и 3-4 метра. Плуващ воблер, че при спиране да изплува нагоре.
Дано да съм бил ясен.

Поздрави!
Проблема ще дойде от това че лопатката освен вибрациите прави и газенето на воблера.
Ако се балансира воблер да седи на страни както искаш и да се направи така че да мърда нагоре надолу , няма да има кой да го води на дадената дълбочина.. ще плува горе на повърхността.Ако се направи потъващ, пак ще излиза горе като тръгнеш да го водиш.. Много сложна задача . Но вероятно разрешима от някой болен мозък сръчен :)

п.п.. Не е Рапала Боблера :wink:
Последно промяна от Tomahawk на Сря Фев 15, 2012 14:01, променено общо 1 път.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Още един клип дето го бях забравил,а много се смея на него. :D :D :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от spookymiro »

Tomahawk написа: Проблема ще дойде от това че лопатката освен вибрациите прави и газенето на воблера.
Ако се балансира воблер да седи на страни както искаш и да се направи така че да мърда нагоре надолу , няма да има кой да го води на дадената дълбочина.. ще плува горе на повърхността.Ако се направи потъващ, пак ще излиза горе като тръгнеш да го водиш.. Много сложна задача . Но вероятно разрешима от някой болен мозък сръчен :)

п.п.. Не е Рапала Боблера :wink:
Адаш, представям си го от две части. Първата да изглежда като първата част на обикновен джоинтед или може би малко по-къса, но с доста по-голяма лопатка. Втората част, която ще имитира плуваща настани ранена рибка да е по-плоска. Първата част може би трябва да е плуваща и да издига воблера при спиране а по-голямата лопатка се налага за да може да преодолее подемната сила на задната част на воблера при движение и да го топи надолу.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от тони котев »

[quote="Emo-83": Тези клещи ще ги имам след 10 дена.Ако някой смята,че са му необходими да ми свирне.От гледна точка на улов и безопасност не съм видял по-добро за сома.При продаващите се подобни атрибути в магазинската мрежа намирам недостатъци.Не могат да влезнат добре зад голямото чене на сома и доста често той се откача.
Изображение
Колко сребърника са тия клещи?Щипките на Рапала са си проблемни за голям сом, а тия са перфектни за целта.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Е перфектни са,ама са от Дебелец 155лв.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Tomahawk »

Изображение
Тролка този ще лови ли сом ? :roll:
Последно промяна от Tomahawk на Сря Фев 15, 2012 16:21, променено общо 1 път.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Tomahawk написа: Тролка този ще лови ли сом ? :roll:
След този тунинг на гръбчето,няма начин да не лови.Но не зная,защо той каза,че тази разцветка не е за сом.Мисля,че нещо се е поубъркал. :roll:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Tomahawk »

Изображение
Емо тези клещи са ми мечта от миналата зима. !!! Нямат равни . Изгледал съм всички клипчета. Непременно да ми се обадиш като пристигнат. С такива клещи си решаваш всякакви проблеми . Не нараняваш рибите ! , още при първото показване на сома можеш да го щракнеш и да си подсигуриш трофея ! Няма бъркане , хапане, няма куки по ръцете.
При по голяма риба може да не я вадиш в лодката а да си излезеш с нея закопчана. Абе супер са .
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от SKORPION »

Tomahawk написа:
Проблема ще дойде от това че лопатката освен вибрациите прави и газенето на воблера.
Ако се балансира воблер да седи на страни както искаш и да се направи така че да мърда нагоре надолу , няма да има кой да го води на дадената дълбочина.. ще плува горе на повърхността.Ако се направи потъващ, пак ще излиза горе като тръгнеш да го водиш.. Много сложна задача . Но вероятно разрешима от някой болен мозък сръчен


Това най-лесно се решава при употреба на даунригер, защото ще
върви основно на избраната дълбочина и нема къде да бяга.
Ще опитаме основната идея на пролет. Сега леки проби във ваната.
Инфо само ако има някакъв резултат.
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Tomahawk »

Мисля че условието за плуващия воблер няма да бъде изпълнено. Човека иска от време на време да спира да симулира съвсем изнемощяла рибка която да изплува от горе и после пак да тръгва. Поне аз така си го представих по изискванията на адаша. Но той ще уточни кои изисквания са по важни ...
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”