Обещаните...

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Дино
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 18:07

Обещаните...

Мнение от Дино »

Здравеите колеги ,от доста време следя форума и от вас се запалих по направата на воблери , БЛАГОДАРЯ на всички споделящи с нас широката публика -от вас научих за абачи,похипол,отежняване с лентово олово и т.н.
Та значи от 1-2 години си купих лодка/2,70надуваема/ и мотор/4 кончета/ и се захванах с тролинг....голяма зарибявка ...та след късане на примамки по ....лева ми писна да гледам мазната усмивка на продавача ... и така

Аиде стига лирика и малко по темата -специално за моите воблери ползвам липа или абачи/от бриколажа/ за тел ползвам медна /дано не се окаже проблем/ запоена около халките а за лопатка -карти /от сим карти,дебитни ,кредитни ит.н./лесно се обработват
еластични според мен са супер...,игра имат но все още истински проби след някой ден
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
и малко за клен и пъстръвки
Изображение
Изображение

та за сега токова от мен дано ви харесват ще се радвам дори на градивна критика...
dankata
Мнения: 672
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 20:35
Местоположение: София
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 356 пъти

Re: Обещаните...

Мнение от dankata »

Добре изглеждат, сигурен съм че ще се отчетат.
И аз използвам медна тел за малките воблери, по-лесно се обработва. Само да е поне 0,8мм диаметър.

В момента и аз съм на тази тематика - домашни воблери за тролинг. След малко отивам да им пръскам базата :)
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: Обещаните...

Мнение от SKORPION »

Добре изглеждат.
Не всички ще тръгнат от първия път, но ще ги подкараш.
Единствнно с тази медна тел, ако и отпред на лопаткатая излиза,ще имаш проблеми.
След всяка закачка или извадена по-едра риба, най-вероятно ще трябва да се регулира отново.
Дино
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 18:07

Re: Обещаните...

Мнение от Дино »

медната тел е 1,2 мм със запоика надявам се да остиска ...
и отново ако виждате недостатъците им моля посочете ми ги
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Re: Обещаните...

Мнение от DKolev »

Дино написа:медната тел е 1,2 мм със запоика надявам се да остиска ...
и отново ако виждате недостатъците им моля посочете ми ги
Супер са воблерите. Телта може и да остиска и да извадиш рибата, но мисля, че колегата по-горе имаше предвид, че ще се размести (изкриви) носовата халка след всяка по-сериозна борба. Затова при тези воблери с изнесена напред носова халка е по-добре да се използва по-корава тел. Аз също съм си правил воблер с медна тел, но е едва 3см., а телта дори 0.6мм. Но халката не е изнесена напред, а е плътно до носа и при пробите счупи тройка VMC 10 номер, без телта да се деформира.
Но съм сигурен, че и сам ще стигнеш до правилния отговор - може или не може да се използва медна тел. След като вече си ги направил, пускай ги в боя и ще разбереш кое и как.
Дино
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 18:07

Re: Обещаните...

Мнение от Дино »

взех си бележка и днес си купих 20 бр х 1 м /1,2 мм / парчета от неръждаема тел за со и най-неочаквано за мен платих за всичките 4,50 лв :shock: ,пробвах как е на огъване -оказа се нормално трудно ...
та вече ще са по здрави :wink:
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: Обещаните...

Мнение от SKORPION »

Дай адрес на лични, да ти пратя по пощата 4-5м кантал.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”