домашно аерографско устройство

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от LVitchev »

Може да опитам,но сам си намерил и много боя за малко пари и много-много цветове,та воблерите ще станат като циганска каруца :lol: :lol: :lol: Шаренийка да има :wink: :wink: :wink:

Изображение

Тия са малко,има в един друг сайт тройно повече боя и на цената на която са тези.Само да събера малко парички да ги взема :idea: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Bokser »

То това с боите е ясно. Идеята ми е да усетиш работата на двойния спусък на аерографа, ако до сега не си ползвал. Това е по - евтиния начин да усвоиш дебелина на линий, плътност и тем подобни. Иначе Креатекса е специализирана боя за аерография(имат и лакове). Успех. :wink:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от LVitchev »

Мерси,ще тренирам разбира се,то без това нищо няма да направя :lol: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от SKORPION »

Любе, внимавай много с десния модел, който е с бурканчето.
голямо миене и почистване пада. Най-добре с бои на водна основа се работи с него.
За крайно лакиране с какъвто и да е лак, вземи от практикер или брюколаж,
един пистолет за боядисване като професионалните, но са в умален размер- цена около 45лв.Лесно се работи с тях, добро разпръскване и покритие правят, лесно се измиват.Само периодично искат леко смазване на иглата. За лак ти трябва обилно
покритие- с аерографа трудно се покрива.
А тези бои дето ги показваш от българско ли са?
donchev
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 21:25
Местоположение: Chirpan
получил Браво: 12 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от donchev »

Честито за придобивката и аз исках да питам за боята и компресора с аерографите от къде, цена .
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Bokser »

Има ги и при нас 10 лв за 60 мл на цвят.

http://www.airbrushbg.com/catalog/index.php/tag/Createx" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Христо Златев »

Bokser написа:Има ги и при нас 10 лв за 60 мл на цвят.

http://www.airbrushbg.com/catalog/index.php/tag/Createx" onclick="window.open(this.href);return false;
Да бе да, преди Коледа си поръчах от този сайт и още не съм получил нищо. Нито на поща отговарят, нито на телефоните качени в сайта има :o .
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от Bokser »

Христо Златев написа:
Bokser написа:Има ги и при нас 10 лв за 60 мл на цвят.

http://www.airbrushbg.com/catalog/index.php/tag/Createx" onclick="window.open(this.href);return false;
Да бе да, преди Коледа си поръчах от този сайт и още не съм получил нищо. Нито на поща отговарят, нито на телефоните качени в сайта има :o .
Аз много пъти съм пазарувал от там и никога не е имало проблеми. Вярно, че последната поръчка правих преди половин година... Боите ги има и по други сайтове и не само на Креатекс. Може и да си прав. :oops:

http://shop.arista-bg.com/catalog/index ... 5352db5ad3" onclick="window.open(this.href);return false;
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от LVitchev »

Аз си го поръчах компресора от Англия така както е с двата аерографа,явно на промоция.А боите също са от там и смятам да се заредя сериозно със всякакви цветове.Около тридесет цвята в 300гр бутилки,на цената на тези дето съм ги постнал в темата горе.абе има доста добри оферти а и боите са качествени :wink: :wink: :wink:

П.П Цената на която ги намериш компресора и аерографите беше около 67 лири и 1.70 на килограм за пратката до тук - 10лв промоция от фирмата за транспорт :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от jagger1 »

Боички могат да се закупят от магазините за макетни модели (в София - малкия ЦУМ на Пиротска, магазин Ориндж - в Скай Сити в кв. Гео Милев) на цени около 3.30 лв./брой до към 5.00 лв. за брой, в зависимост от вида на боичките и от магазина, от който ги купувате. Боичките са на Revell и на Хумброл има. Имаше май и друга марка. Опаковките са по около 14 милилитра за боя. Говоря за емайлни акрилни бои. Има и акрилни водоразтворими, които долу-горе са на същите цени. Спокойно обаче могат да се ползват темперни бои. Аз скоро си купих от Джъмбото 12 цвята темперни на акрилна основа, в бурканчета по около 30 милилитра на боя, за около 2 лева за всичките 12 цвята. Водоразтворими са и много лесно се работи с тях с аерограф. Е, ако искате металик бои, трябва да се вземат от марковите, но тогава всеки сам преценява и си избира.
Поздрави.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от LVitchev »

А бе,те и автобояджиите вече боядисват с такива бои на водна основа,защо ли не видя при тях какво има :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от SKORPION »

Аз дето проверявах за автобоите-ЦЕНИ от 200лв нагоре за литър.
Иначе цветове бол-каквото поискаш и ти правят обикновенна,металик,перла...
Минимум 100гр.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от jagger1 »

SKORPION написа:Аз дето проверявах за автобоите-ЦЕНИ от 200лв нагоре за литър.
Иначе цветове бол-каквото поискаш и ти правят обикновенна,металик,перла...
Минимум 100гр.
Какви 200 лева за литър колега? За 200 лева ще си вземеш 10 кутии по 800 грама от големите супери или железарията - автоемайл лак. От опитът който имам до този момент, най-важните слоеве са първите два (безцветен лак или цветен грунд) и последните 3-4 слоя (безцветен лак). Всичко между тези два слоя са разцветките (цветните бои), които могат да бъдат или водоразтворими на алкидна основа, или емайлни (пак на алкидна основа), или епоксидни (скъпи са). За сравнение: Моделните боички (за макетни модели) са скъпи: 3.30 / 5.00 лева за около 14 милилитра. Но спокойно могат да се заменят с темперни на алкидна основа. За боите металик, там нещата са малко по-"тънки" от към цени, но пък има различни видове по магазините, които могат да се ползват под формата на шпрей-лакове. 200 лева за литър не си заслужава, защото колко от примамките ни окрасяват храсталаците и дъното на водоемите :lol: . Една примамка тип "направи си сам" не трябва да надхвърля повече от 1 - 2 лева заедно с куките и халкичките, бояджийските истории и лаковете за 1 брой примамка.
Поздрави.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от LVitchev »

Тепърва ще има експерименти,няма как иначе.Едно е да го пишем,друго е да се пробва и си мисля че най добре ще е с тези на водната основа заради лесното миене и почистване на Аерографите :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: домашно аерографско устройство

Мнение от jagger1 »

Не само заради това Любо. Боите, в които са използвани различни разтворители, след нанасяне на първите слоеве, в момента в който решим да пръскаме с друг вид боя следващия слой, може да се размажат или напукат, или да "шупнат" на мехурчета. Аз в момента използвам един безцветен лак под формата на шпрей. С този лак не съм имал до този момент проблеми, когато съм пръскал върху дървена основа. Да, ама тази последната опаковка ми разгони фамилията. Започнах да пръскам с него върху метал и целия детайл става на шупли. Единствено, когато пръскам върху акрилни бои на водна основа, (като долен слой под лака), не се получават шупли. Най-интересното е, че шупли се получиха и при директно пръскане върху самото дърво като първи и втори слой :( . Това не ми се беше случвало до този момент с този вид лак. Та мисълта ми е, че отделните бои, които съчетаваме заедно в един предмет, който пръскаме и оцветяваме, първо трябва да са съвместими една с друга и второ, когато използвам водоразтворими акрилни бои като слой за оцветяване, забелязах, че с тях нямам проблеми, когато покривам след това с безцветен лак. Изключение правят епоксидните двукомпонентни лакове, които не са ми правили проблем върху емайлни бои или бои на ацетонова основа като разтворител. Задължително трябва да се пробва всяка една боя като партида отделно преди нанасяне върху пробен детайл. Явно понякога партидата също оказва влияние, нищо, че е на една и съща фирма.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”