Аничка, Олечка, костурите и ачо-кьопеците

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Аничка, Олечка, костурите и ачо-кьопеците

Мнение от Бат Стан »

Брухмалахма, в 7-15 часа сутринта ми цирика телефона на СМС. Отсреща е Пешо Платиката. "Bat Stane. otivame na Iskara. ama niamame hironomus, nishto ne raboti".
Ега немаш хирономус, търсиш помощ от приятел. Взех му две кутии и около 10.00 часа се изтъпанчихме на леда С Г. Петков. По пътя Пешо ме информира, че е на леда с две девойки. Студентки международни отношения, от Молдова. Да се изтърсиш сутринта на леда с тези две прелестни създания на леда на яз. Искър си е жива беля! Обаче отиваме, нося аз хирономуса, запознахме се с Аня и Оля. Платиката им направил по една въдица на плувка! Проби им две дупки и вика - те тука ще ловите.
Анечка и Олечка почнаха да ловят. За Платиката не остана време да лови, щото трябваше да им откача рибите и да зарежда със стръв. Какъв късмет извадиха, какво бяха правили, не знам. Анечка улови към 50 костура! Олечка имаше някъде към 30, щото по-бавно се научи да ги засича. През това време аз и други спецове, дето се броим за Кралете на леда, майсторите на мърмушката, виртуозите на зимната блесна, ледените рицари и секви разбирачи, обикаляхме наоколо като ачо-кьопеци, което на турски значи "гладни кучета". Да беше Тео Сухия Рибар, да го разпробиеш с кеф. Ама Аничка и Олечка не върви. Платиката хвана тендовагенит да им откача костурите. Накрая двете девойки напълниха една огромна торба риба. Останалите бяхме кой с 20, кой с 30 костура (аз с 30, ама се хвърлих като Ицата на световното). Аничка и Олечка ловиха само в две дупки. Когато си тръгнаха с Пепи, кълването във въпросните дупки престана резко. Та така...
Последно промяна от Бат Стан на Сря Мар 07, 2012 0:20, променено общо 1 път.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1099
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 473 пъти

Re: Аничка, Олечка, костурите и ачо-кьопеците

Мнение от Павлин Калайджиев »

Ето тука разказа от друга гледна точка! :D :D :D
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... =3&t=50967" onclick="window.open(this.href);return false;
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”