Малиииииии....

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Малиииииии....

Мнение от babydoctor »

Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Хаха, изчетох внимателно темата, и какво?????
ми нищо ново под слънцето. с хабене на нерви няма да се оправят нещата, а да ви кажа след статиите за иара които видяхме всички, вече ептем не ми дреме за нищо!
Бъдещето на парашута е само едно, тея умници като го узаконят тогава ще видиме :evil:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Здрасти, аз съм на по-друг акъл като става въпрос за морето - според мен няма абсолютно никакъв проблем да се лови с парашут там, нали по закон риболовът с мрежи в Черно море е разрешен? Морето е съвсем друга бира. По тази логика трябва да псуваме всички морски рибари с лодки и мрежи. Стига да не се лови с парашут в река или вътрешен водоем, мисля че употребата му на морето не е проблем - в морето рибата е неизловяема и рибарите нанасят незначителни поражения върху запасите с риба. Освен тва с парашута, както самият автор отбелязва, съвсем не се хваща толкова риба в морето. Биха могли да ловят основно илария (какъвто е случаят тука), платерина и зарган - това са няколкото вида, които се моткат по повърхността. В описания от колегата случай, съдейки по снимковия материал, става въпрос за т.нар. джурум - това е когато рибата е отгоре и птиците я нападат. Никакво бракониерство не е това. Ся, аз примерно никога не бих тръгнал да ловя с парашут, ама не мисля че е некъв проблем цялата работа.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Грозно е бе, Станиле, на мен ми е толкова грозно, колкото и търмъченето - не, че ще се свърши рибата в морето. А си е и незаконно. А ме впечатли и самият факт, че се обсъжда в риболовен форум, при това кръстен на риба, а не ЗА риба...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Абсолютно съм съгласен с доктора! Въпросът е принципен. Няма нищо спортменско в това да размахваш "булчински воали" било в морето било във вътрешни водоеми. Пък и начинът по който го представя "мачото" е малко нагличък и циничен. Според мен и модераторът им не си е на място. Това не е полемика "за" и "против", че да се търпи. Това си е бракониерство, бе хора. В последния брой на едно от техните вестничета, дописникът им от морето в прав текст разглеждаше търмъченето като техника на риболов. Нетърпимо е!
Видрата
Мнения: 417
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 7:54
Местоположение: гр.Клисура обл.Пловдивска

Мнение от Видрата »

hobby написа:Абсолютно съм съгласен с доктора! Въпросът е принципен. Няма нищо спортменско в това да размахваш "булчински воали" било в морето било във вътрешни водоеми. Пък и начинът по който го представя "мачото" е малко нагличък и циничен. Според мен и модераторът им не си е на място. Това не е полемика "за" и "против", че да се търпи. Това си е бракониерство, бе хора. В последния брой на едно от техните вестничета, дописникът им от морето в прав текст разглеждаше търмъченето като техника на риболов. Нетърпимо е!
ЩОМ Е БРАКОНИЕРСТВО ДА ИМ ПРАТИМ ВЪОРЪЖЕНА ОХРАНА
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board= ... sb=5&part=
_________________
ПУСТИТЕ КЛИСУРЦИ СТАНАЛИ МОСКОВЦИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Малеййй, пусти клисурецо, тия да ги заведем на нашето място да ни пазят...Ама пък ако ни надуши Надето :roll: Или Ели :roll: :roll: Дааа, така ще започне третата световна :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Видрата
Мнения: 417
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 7:54
Местоположение: гр.Клисура обл.Пловдивска

Мнение от Видрата »

па те ще са зад форума :wink:
ПУСТИТЕ КЛИСУРЦИ СТАНАЛИ МОСКОВЦИ
Видрата
Мнения: 417
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 7:54
Местоположение: гр.Клисура обл.Пловдивска

Мнение от Видрата »

пък и какво можеш да направиш срещу тея въоръжени АМАЗОНКИ :roll: :lol: :lol: :lol:
ПУСТИТЕ КЛИСУРЦИ СТАНАЛИ МОСКОВЦИ
SHARK
Мнения: 233
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 15:03

Мнение от SHARK »

Срам ме е ,че го познавам този бат Милен ! Не си прав бат Стан ,че на морето рибата е неизловяема.И там мрежите станаха сериозен проблем.И там популацията на ценни видове ежегодно намаля. И въпреки,че закона забранява улова на риба с мрежести уреди на определено разстояние от брега, елате да видите къде се хвърлят мрежи - на броени метри от брега / да, сега през зимата/.Писна ни да заплитаме въдици и късаме куки в рибарски мрежи . И тук ИАРА както навсякъде спи ли, спи ....Пълно безхаберие !
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

SHARK написа:Срам ме е ,че го познавам този бат Милен ! Не си прав бат Стан ,че на морето рибата е неизловяема.И там мрежите станаха сериозен проблем.И там популацията на ценни видове ежегодно намаля. И въпреки,че закона забранява улова на риба с мрежести уреди на определено разстояние от брега, елате да видите къде се хвърлят мрежи - на броени метри от брега / да, сега през зимата/.Писна ни да заплитаме въдици и късаме куки в рибарски мрежи . И тук ИАРА както навсякъде спи ли, спи ....Пълно безхаберие !
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”