Челници Petzl в София?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Челници Petzl в София?

Мнение от Vassil »

Някой знае ли къде в София ги има в момента, че не ми се занимава да го поръчвам? Интересува ме модела TIKKA 2.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от joro_olyмпус »

Васе, правят ги в Ботевград а ги продават в "Стената" зад Немската гимназия. Неоправдано са скъпи.
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от Vassil »

Аз съм чувал, че са добри затова за тях питах, но ако някой знае нещо по-качествено за същите пари (в случая ~50лв) или на същото качество с по-ниска цена, тук е мястото да сподели. :idea:
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от joro_olyмпус »

Аз си купих от чобака ето това:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... B8#p629421" onclick="window.open(this.href);return false;


Пиши му, може да му е останал още някой. Имам и Пецл и единствено това, че уж е херметичен е плюс. Нещо много не ме изкефи как свети - нищо особено не е.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от wertus »

Жоре, убаво си сторил, спестил си някой друг лев! Сега Пецъла си е пецъл. Кат бивш алпинист, и настоящ върл планинар мога да кажа че друго за мене няма като качествоq хеле пък за 10 левчета разлика в цената......! Всички съм ги оборудвал в къщи с такива - 4 парчета сме- като аз ползвам "Тicca XP".
вече 5 години и не е мръднал при джелатско отношение.....Има ги и в магазин Алпи http://www.alpibg.com/index.php?cPath=9 ... 74da8a4626" onclick="window.open(this.href);return false;
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от yuri todorov »

В стоителна борса ,,Ангро,, - на бул. Сливница малко преди Мото-Пфое също ги има, като цените там май са по-добри от тези в туристическите магазини


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от fori »

В алпите в момента са на 10% намаление до края на седмицата.
@wertus +1 :)
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
dedeff
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 23:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от dedeff »

joro_olyмпус написа:Васе, правят ги в Ботевград а ги продават в "Стената" зад Немската гимназия. Неоправдано са скъпи.
Kолега,много здреве от мен,но аз съм на друго мнение.Имам въпросния челник,и съм убеден,че няма по добър на пазара.Челника е Petzl,всичко друго е компромис.Ако ползваш същия и не си доволен от него може да ме опровергаеш!
само тъкъмите обратно в колата ,рибите обратно в локвата
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от joro_olyмпус »

Имам го и го ползвам и пак твърдя, че е нищо особено! Да влизам в полемики не виждам никакъв смисъл.
Аватар
dedeff
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 23:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от dedeff »

Поразгледай тази тема,там доста е писано,а и аз и колеги доста са обяснили,става въпрос за Tikka XP2,или поне предложи нещо по-добро?

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 45&t=50625" onclick="window.open(this.href);return false;
само тъкъмите обратно в колата ,рибите обратно в локвата
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от joro_olyмпус »

Защо да го правя? Аз си имам своето мнение и няма да го променя. Който иска нека ме опровергава и да се интересува и чете, колкото си желае.
Аватар
dedeff
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 23:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от dedeff »

joro_olyмпус написа:Защо да го правя? Аз си имам своето мнение и няма да го променя. Който иска нека ме опровергава и да се интересува и чете, колкото си желае.
E,имах един Професор в академията,та от 6 годишното ми прибиваване там научих едно от него,а то е,казвам го като цитат от лекции."Колега,като си некомпетентен,не коментирай и запази собственото си мнение за теб".Поздрави и нищо лично.
само тъкъмите обратно в колата ,рибите обратно в локвата
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от joro_olyмпус »

Нищо против нямам да си го запазиш! :wink: :D
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от D-r Kosio »

Една алтернатива на "Petzl" (нямам нищо против марката, даже обратното!)
Да - по-обемен е, за сметка на рефлектора.Перфектно изработен,Водоустойчив, гумени тапички на бутона и контакта, голям рефлектор, едноватов диод, възможност за промяна на ъгъла, две степени на светене, хомогенно петно, "далекобойност" - не по-малко от 30-40 м! вграден зареждащ се акумулатор (вероятно "литий-йон" - че е доста лек), захранващ кабел - 220 V, зелен диод за да показва кога е включен в мрежата. До сега не съм успял да го ползвам толкова, че да у свърши тока! Плюс картонена - шарена кутийка, наелоново пликче. ;-)
Изображение
Изображение
Ползвам ги вече четвърта година. Нямам абсолютно никакви забележки!!! Как да не купиш за падарък на прятел 30-40 бр. ;-) , особено при цена между 4 до 5 лв. на едро. (както и направих.) Само на един от тези 40 и кусур броя за тези няолко години му се скапа батерията! Другите си свиркат!
Сигурно и аз нищо не разбирам, ама ми върши прекрасна работа! Останалите 5-6 вида ( без "Petzl" ) ми стоят в един кашон. Предлагам ги по 4 -5 лв/ бр.. за мераклии - тутакси ще ги заменя за такива като горния!
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Челници Petzl в София?

Мнение от mitioto »

Опаа, Косьо...

Тоя дето ми го подари изкара не знам колко палатки и нощни бдения и още не е мръднал :D Екстра си е!
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”