Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхожда

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
ikmj
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 18:32
дал Браво: 4 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от ikmj »

Да не е паднал от небето да захапе тоя воблер ? Не е хубаво да се прибират големите риби, аз още нямам голем, но възприемам примера на Франко под 3 и над 30 кг !


Да не бъдем тесногръди.Под 50см. и над 5м. всичко обратно във водата.Чудно ми е как толко много "майстори"знаят,че големия не е вкусен?Сигурно от някое списание....
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от boababa »

max написа:Боби, разваляш си стила с тоя асмалък. Какво стана със санитарния фаянс?
Мах,остави иронията за Сократ и Киркегор,нека бъдем сериозни!Знам историята на сомаджиите преди интернет,та имам обективен поглед над нещата!Щот хора,като Караколев или Шрайк имат субективен поглед и мерят според себе си сякаш риболовът на сом започва от тях,но светът е голям и различен и трябва да го възприемем какъвто Е!Без прекалено много критики,щот за всяко нещо си има логично обяснение=причина!Логиката е невероятна сила не само в сомския риболов или релийза! :wink: С моята визия/Лео ди Каприо+сини очета/ и наживо снимани сомове,щех да направим кинти,ма не ми е спешно и не бързам! :mrgreen:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от boababa »

Изображение
Тези двата тежат 4 и 24кила,та 30-сантовата пържола е несравнима по вкус,но кво ще направи Караколев ако сомът тежи 32-кила? :roll: :mrgreen: Ще яде или ще връща,според килата? :wink: :mrgreen:
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от Anton_65 »

В Марица си има големи сомове все още.....някой ги хващат и пускат,говоря от 8 до 20 кг.,но тия колеги се броят на пръстите на едната ръка :wink:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от te4osoma »

boababa написа:Изображение
Тези двата тежат 4 и 24кила,та 30-сантовата пържола е несравнима по вкус,но кво ще направи Караколев ако сомът тежи 32-кила? :roll: :mrgreen: Ще яде или ще връща,според килата? :wink: :mrgreen:
Пък ако е речен е страхотен на вкус :mrgreen: :mrgreen:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от franko »

ikmj написа:Чудно ми е как толко много "майстори"знаят,че големия не е вкусен?Сигурно от някое списание....
Лично аз предпочитам да изям три по десет кила от колкото един тридесет.
Между другото, ставаше на въпрос за пускане на трофейна риба,а не кой и какъв го яде :idea: .Сега пък ако каже някой,че над 30 кг сом,уловен с въдица в днешно време,не е трофейна риба, ще го призная за олигофрен.
boababa написа:Тези двата тежат 4 и 24кила,та 30-сантовата пържола е несравнима по вкус
...не знам на тази десетка,какво лошо и намираш
Изображение
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от boababa »

Проблемът с яденето на големият сом е следният:Ако решиш да го ядеш треа да го споделиш ВЕДНАГА с много хора,щот пъхнеш ли го у фризера,после нема вкус и рибата е зян!Прибираш,колкото можеш да изядеш на момента,иначе нема сми и язък за бастисването на големия сом!Та бих предложил при улов на голям сом,печелившия ако реши да го яде да не се скръндза и да нахрани мнозина на момента,ако го взима за собствена трапеза,нема сми от големите кила,щот остатъка нема да му е вкусен!Яж,колкото можеш,а когато сомът е прекалено голям го пусни и чакай по-дребен за трапезата!Тази логика ми изглежда най-разумна и дори хуманна!Подаряваш му живота,щот е прекалено голям за твоята уста или стомах! :wink:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от boababa »

franko написа: ...не знам на тази десетка,какво лошо и намираш
Изображение

Нема лошо,но вкусът на едрия сом е коренно различен,вервай ми! :wink:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от franko »

Е, аз съм набор 90 и нямам представа :D .Имам два почти по тридесет и няколко над двадесет и всичките са изядени :D .Ял съм и 50+кг и препоръчвам последните 1.5м към опашката :wink: или подкожното филе на гърба,а ти ако продължаваш да ги пържиш с кожата,няма как да ти повярвам за вкуса.
По предният ти пост ми хареса :wink: .
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от boababa »

Франко,ще ни обявят за месари-комплексари,та спираме до тук!
Кой е ял 30кила,ял!Сега наред са ора като Караколев,те да му мислят ко ше правят с големите и "мазни" сомове,аз само ще гледкам умно и ще търся причина за критика! :wink: Утре ще ти постна Франко Транжирана сомска тиква,щот тука не съм видял и чул за подобно "богохулство"! :mrgreen: Мен ме радва,че аз и ти не сме лицемери и си казваме нещата,така както са в действителност,а не по филмите и цензурираните форуми! :wink:32-ката бех решил да я пускам,но ме отказаха и свърши за един ден! :roll: Аз само гледах филма с яденето! :cry:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от franko »

boababa написа:32-ката бех решил да я пускам,но ме отказаха
Така си решил ,не е болка за умиралка :idea: :wink: .Лично аз за сега все съм бил Калитко
и без сом,не съм оставал :lol: :lol: .Дреме ми,че ще пускам, тези над тридесетте.
ikmj
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 18:32
дал Браво: 4 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от ikmj »

кой и какъв го яде
На въпроса"кой"-ми всеки за себе си
а на какъв?- ми кой квото може
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от boababa »

ikmj написа:кой и какъв го яде
На въпроса"кой"-ми всеки за себе си
а на какъв?- ми кой квото може
НЕ е баш те така,щот Емо-83 и Краси-112 не ядоха квото можеха,а каквото избраха през годините,а не са само те в избора да се пости с големия! :wink: Всеки индивидуално избира,според случая кво да направи с голямия сом! :wink:Моженето е относително при сомовете и това не бива да се забравя и от най-надутия сомаджия,щот решат ли "ОТГОРЕ" да си капо,немаш грам шанс за нещо велико! :cry: :roll: :wink:
ikmj
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 18:32
дал Браво: 4 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от ikmj »

Всеки индивидуално избира,според случая кво да направи с голямия сом! Моженето е относително при сомовете и това не бива да се забравя и от най-надутия сомаджия,щот решат ли "ОТГОРЕ" да си капо,немаш грам шанс за нещо велико!
Напълно съм съгласен с теб и не само за големия сом,а и за др. видове.За'ОТГОРЕ' не съм много съгласен,но това си е лично мое мнение.Проблема според мен е в главата на всеки по отделно.
ps.Лично аз изпоствам 99% от улова си,а съм често край/на/вода.
,
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Доколко човек трябва да бъде хуманен и с какво превъзхож

Мнение от boababa »

Изображение
Хакнах тази снимка и не виждам нищо нередно или осъдително! :shock: Виждам страхотен сом на снимката и интелигентно "копеле"-спинингист! :roll: Нямам никакви критики към снимката и риболовеца,само уважение за труда и признавам,че не мога да хвана такава велика риба на спининг,щот не ме бива за това! :cry: :wink: Та апелирам към респект и уважение към по-добрите в даден риболов от нас!Който може нека стане по-добър от Коко във всяко отношение,аз поне в спининга не мога да го стигна и само ще гледкам умно! :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”