Тема на начинаещия

ОФФСом
vasil
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Мар 08, 2012 18:35
Риболов: vsqkak1v

Re: Тема на начинаещия

Мнение от vasil »

Ами на дъно примерно обичам да ловя предложи нещо :)
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Тема на начинаещия

Мнение от Pike1 »

Аз няма да мога да ти помогна.На дъно сом не съм ловил отдавна.Имам разни гьостерици в гаража, но те са далеч от новите неща, които се предлагат.Мога само да ти пусна темата за риболов от брега.Дано да ти е от полза.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 6&start=75
MEMENTO MORI
vasil
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Мар 08, 2012 18:35
Риболов: vsqkak1v

Re: Тема на начинаещия

Мнение от vasil »

ее мерси мн :) от полза ми е ;)
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Тема на начинаещия

Мнение от martineti »

И аз съм се запалил от скоро по риболова на льонк и имам конкретно питане за каква сума пари трябва да приглася за да имам долу-горе добро оборудване за клюнкане по Дунава. Гледах някакви пръчки на GLOBE за 70-80 лв и се чудя стават ли за нещо или не. Какъв мултипликатор трябва, плетено влакно което наистина да е добро. За монофилите ползвам AWA SHIMA и съм много доволен ,но за кльонк доколкото знам монофила не е за препоръчване. Евентуално втора употреба може ли да се намери нещо читаво. Като цяло колко пари трябва да се изръси един новак за да си спретне едно оборудване.
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Тема на начинаещия

Мнение от yankosan »

martineti написа:И аз съм се запалил от скоро по риболова на льонк и имам конкретно питане за каква сума пари трябва да приглася за да имам долу-горе добро оборудване за клюнкане по Дунава. Гледах някакви пръчки на GLOBE за 70-80 лв и се чудя стават ли за нещо или не. Какъв мултипликатор трябва, плетено влакно което наистина да е добро. За монофилите ползвам AWA SHIMA и съм много доволен ,но за кльонк доколкото знам монофила не е за препоръчване. Евентуално втора употреба може ли да се намери нещо читаво. Като цяло колко пари трябва да се изръси един новак за да си спретне едно оборудване.
Според мен за Дунава скъп такъм не ти трябва като за начало.
прът до 100
макара или мулти 150-250
плетеняк 50-60
дреболии като куки,тежести,тройки,вирбели 50-80
кльонка може да варира от 30-150,да кажем средно 70
Получава се от 350 нагоре за приличен такъм не само за Дунава!Така ги виждам нещата :wink:
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Тема на начинаещия

Мнение от martineti »

Благодаря много за бързият отговор. Вирбелите, куките, тежестите и другите работи са ясни. Интересуваше ме колко пари ще трябва да отделя за да мога да се хвана на хорото. :fish3:
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Re: Тема на начинаещия

Мнение от vihren »

Трябва ти прът около 1,5м-1,7м с тест 30лб,спинингова макара Пен Спинфишер 750 и 0,70мм монофил на Ава Шима.................най-добре се свържи с Емо-83,той ще те оправи в живота :lol:
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Тема на начинаещия

Мнение от martineti »

Някой може ли да ми даде информация кльонк с каква пета трябва да имам за Дунава?
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Тема на начинаещия

Мнение от martineti »

Вчера пообиколих по магазините в Плевен и останах леко разочерован. Пръчката която си харесах е: http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7371" onclick="window.open(this.href);return false; ,но теста и се оказа 50-80 lb което ми се струва доста. Имаше и една друга на Колмик ,но стъклопластова с акция 100-400 гр. което не знам колко е в либри. Мултита имаше само 2 едното не искам и да го споменавам ,а другият беше Okuma Classic PRO доколкото видях няма стоп лагер и това също не ми допадна. Някой ще може ли да ме ориентира с някакви линкове на свесни пръчки и мултита около стоте лева?
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Тема на начинаещия

Мнение от Emo-83 »

Да аз.Но това било реклама и няма да го направя.....щото колегите бучат,че съм използвал форума да продавам стоките на вносителите.
А се чудя отново тоя форум за какво е и как е правилното да ти отговоря и помогна.Това с личните е ясно,но не ме кефи.Нека Маги ти пусне линкове или да ти ги продаде.Евентуално същото може да ти свърши Краси.Но той когато не може да го вземе от вносителя казва,че точно сега го няма на пазара.Или помоли може би някой от бизнеса с колите,картофите,завода за дограма или някоя печатница.Мацака например продава марули и зеленчуци на пазара в Асеновград.Него можеш да го попиташ от къде да си купиш въглища например.Другия модератор е главен архитект на един град.....той отговаря за пшеницата и царевицата в БГ.....възможности бол.
Поста ми въобще не е ехиден.....разказвам ти истината.
Има 30 либрово спро,както и мулти за парите които търсиш.За това си намери начин да се свържеш с някой който ти е симпатичен от форума и да ти помогне.Ако не те удовлетворява и това,продължавай да търсиш из Плевен.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Тема на начинаещия

Мнение от martineti »

Емо знам ,че ще помогнеш. Малко в темата един колега ми писа да се обърна към теб за да реша проблема. В Плевен няма къде и какво да намеря. Този риболов тук не е на почит. Един кльонкаджия даже един ден ми развива теории за капронения конец който не се връзва за лодката. И половин час ми е обяснявал каква голяма глупост ще направя, че не се ходи с въдица на този тип риболов и т.н. Бих си взел нещо и втора употреба. Дори имаше едно добро предложение ,но когато го видях вече го бяха купили. А комплекта ми се стори много добър спямо цената си.
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Тема на начинаещия

Мнение от Emo-83 »

Специалисти по Дунава бол.И всички са хващали сомове дето им висят опашките от каруците.Иначе до Плевен сом има на Дъбниците и Телиш,но 2-я е под аренда и забранен. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Тема на начинаещия

Мнение от Anton_65 »

Начинаещ шофьор не ли е по добре да се качи на ефтин таралясник докато се научи,и ти що не вземеш нещо подобно на въдица за голям сом :D ,и иди,полови,почукай и след като те пече слънце,вали дъжд,вятър те духа и почнеш ли да ги ловиш, тогава помисли за скъпи такъми,че първо като ги вземеш после да не ги продаваш след 3- я риболов на кльонк :wink: на 1,3 от стойноста им,иди с оня дето връзвал въжето за борда - и това става но когато сомовете бяха повече от въжетата :lol: ,та виж за кво иде реч и тогава мисли дали това е твоя риболов :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Тема на начинаещия

Мнение от Emo-83 »

Не мисля,че той се е спрял на скъпи такъми.Освен това те са доказани във времето,че са качествени.Пръчката Спро Стенд-уп е отлична въдица,която съм взимал на много мои познати.От Мултипликаторите на БГ пазара бих си взел Тика или Окума......когато става въпрос за малко пари.За повече бих взел златната Тика или Окума Солтегра.
Иначе е пълно със мултита на всякакви марки.Той се е спрял на някакво Салмо,което не познавам,като качества.Нека някой сподели нещо,ако знае.
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=168" onclick="window.open(this.href);return false;
Мога да звънна на Калоян да го попитам,но не познавам търговец който да не хвали стоката си....включая и мен.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “СомОФФ”