Да помагаме на иара София

ОФФСом
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Да помагаме на иара София

Мнение от славеe »

Колеги рибари от София,за всички Софийски язовири е назначен екип от трима човека да ги пази,не помогнеме ли и ние няма как да се справат с бракониерите.
Единият от служителите,ново назначен, е наш колега сомаджия Владо(Тарзан),
момчето е надъхано но според мен трима са малко,не помагаме ли и ние няма как да стане опазването.
Емо айде ти като по досетлив измислете нещо с Макса как да сме в помощ.Срамота е най големия Язовир да е на наша територия,поне 200лодки са в София а на Искъра,да изчезне и каракудата.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да помагаме на иара София

Мнение от LVitchev »

Убеден съм че можете много да направите всички заедно Славе !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да помагаме на иара София

Мнение от Emo-83 »

Искам да помагам,ама на Язовира много кметове,кметици,бизнесмени,борци.....все баровци и хора с позиции.Това трябва както казва Славе всички заедно с органите на реда наказателни акции.....иначе всяка кауза е загубена.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
lachezarnb
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 20:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Да помагаме на иара София

Мнение от lachezarnb »

Сигурен съм че много колеги ще помагат, но подаването на сигнал и действието след това отнемат много време, и не винаги постигат ефект. Според мен трябва системата да се ускори за да е ефективна. Почти винаги в района на има полицейска кола, ако сигналите се подават директно в полицията и тя има ангажимента да действа, мисля че крайния резултат ще е по-добър. Но ИАРА трябва да понатисне полицията служебно, иначе полицаите и пръста си не мръдват.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/" target="window.open(this.href);return false;
platikata.com
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 18:42

Re: Да помагаме на иара София

Мнение от platikata.com »

Незнам какво става ама не е на добре мрежите седят в искъра,бракониери е пълно трябва затвор по 3 месеца ефективна ,глоба и конфискация.

Колега, моля пиши на кирилица!
Pike1
platikata.com
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 18:42

Re: Да помагаме на иара София

Мнение от platikata.com »

Не съм на ти с компа и ми е трудно да пиша на кирилица за което се извинявам,искам да кажа само с 2 думи на тия дето не спазват правилата по водоемите,4е ако не спрат с мрежите ,комбаините и тока след 2-3 години и бомба да пуснат няма да има какво да извадят.Не ви ли е срам бе ,не ви ли е грях господа бракониери,спрете се за да опазим поне това,което е останало.
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Re: Да помагаме на иара София

Мнение от kalins »

славеe написа:Колеги рибари от София,за всички Софийски язовири е назначен екип от трима човека да ги пази,не помогнеме ли и ние няма как да се справат с бракониерите.
Единият от служителите,ново назначен, е наш колега сомаджия Владо(Тарзан),
момчето е надъхано но според мен трима са малко,не помагаме ли и ние няма как да стане опазването.
Емо айде ти като по досетлив измислете нещо с Макса как да сме в помощ.Срамота е най големия Язовир да е на наша територия,поне 200лодки са в София а на Искъра,да изчезне и каракудата.
Как да помагаме,като нощния риболов е забранен и за бракониерите е рай.Очаквам да забранят и влизането в язовира с лодки и тогава ще стане веселба.
Добре е да си добър
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Да помагаме на иара София

Мнение от Левака »

kalins написа:Изображение.
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Re: Да помагаме на иара София

Мнение от tvardi6kiqt »

Левака написа:
kalins написа:Изображение.
Екстра :D
Дай на човекът огън и ще му е топло цял ден , запали човека , и ще му е топло до края на живота му.
Аватар
dane_silurus
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 15:13
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 1 път

Re: Да помагаме на иара София

Мнение от dane_silurus »

Искъра с всяка година става по зле и все по зле ще става....тия бракониери унищожиха всичко....даже и костур на рибе вече е трудно да се хване, а за бяла риба трябва да стане чудо...не знам кога последно е зарибяван този язовир, не знам и с какъв вид риба и каква популация е пусната. Надявам се новите от ИАРА да пооправят положението, ама 3-ма на цял язовир е невъзможно, ако ние не вземем меерки няма как да се подобри популацията на рибата.
Английски форум: Задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум: Задаваш въпрос, отговарят ти и ти отвръщат с такъв.
Български форум: Задаваш въпрос и ти обесняват колко си тъп!
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Да помагаме на иара София

Мнение от sentinel »

Мрежи се продават навсякъде, на който поиска. Това трябва да спре! Трябва да се продават само на лица с разрешително за промишлен риболов. Сега на практика всеки може да си купи километри мрежи и то за смешни суми. Машините за изтребление с ток също. И най вече, контрол и яки глоби по цялата верига - бракониери - магазини за риболовни принадлежности.
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
Аватар
Кротушка66
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 20, 2012 22:17
Риболов: речен и морски

Re: Да помагаме на иара София

Мнение от Кротушка66 »

tvardi6kiqt написа:
Левака написа:
kalins написа:Изображение.
Екстра :D
И аз съм почти "капо" на яз.Искър до този момент.Само костурчета,даже ми е жал да ги хващам,а на влачене няма НИЩО.
Трябва да се зарибяват големите язовири и да има някаква държавна стратегия,а не да се работи на парче.Скоро ще ходим на един водоем край Пловдив и ако успеем да хванем сом,ще го занесем на яз."Искър".
Si vis pacem, para bellum.
Публикувай отговор

Обратно към “СомОФФ”