1година от както излъгах Краси-112

ОФФСом
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от LVitchev »

Троли,тази година хвана ли сом бе :lol: :lol: :lol: Я кажи колко сома/сомчета/ хвана тази година и да почваме да говорим тогава за можене :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от ribata402 »

Нищо немати кажи...щото сомче нъцки....... :lol: :lol: :lol:
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от PENN »

Океанска риба,пируето не прави,дьрпа и се завира под камьк и откача на повьрхостта.

Намери деветте разлики :wink: между тоя риболов и сомския.Аз отивам на сьстезание по художествена гумнастика,стискай ми палци да не се изложа. :oops: :lol: Като се вьрна ще видя какво си измислил. :D

Изображение
Go BIG or Go Home!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: хаха,да не си забравиш цвичките и лентата,ще те дисквалифицират :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от boababa »

Да бе,да!Само че камъните в океана са на 1-2километра по дъното!Нали не ми говориш за рибета на спининг от брега?Нали за големи риби ти се говореше,щот само Групера от по едрите ги праи тия номерца с камъните! :wink: Щот риба тон да се завре под камък е неква тъпа шегичка или недоразумение!Бе за Капитан ставаш,ма за риболов по-добре недей! :wink:
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от PENN »

Бобабе гледай снимката бе,изтрезнееш,жабуриш си джуките с една бира и виж снимката.Кажи кви мили кво чудо,Аляска на 200 метра на дьното или метьр над него.Мисли,като ни свьршат сачетанията ше прегледам пак километрите и дьното.

Гимнастиката сме босички нашия отбор и резервна лента си имаме с резервни чевермета което си е чист вирбел да го еба.



Тая снимка горе вижда ли се или да я пускам пак?
Go BIG or Go Home!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от boababa »

Пускай,че се не види и стана недоразумение! :oops:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от Emo-83 »

Не се вижда фотото.
Що касае голяма морска риба която има сходство на вадене със сома...това е групера.....тунеца е ебати бързата риба.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от PENN »

Немоем,на сьстезание сьм,а от мобилното не моем да пущим фотки.

Жокерче - Аляска......... :wink:


Мука ма мука ви казвам,за метьр или нещо такова го спрях. :twisted:


И кви туни,нали нещо сходно сьс сома се тьрси,аз все риба сьм виждал и не сравнявам туна сьс сом. :fish5:
Go BIG or Go Home!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от franko »

Ето я снимката :wink: .
PENN написа:.....
Изображение
Мяса на Камбала :roll: .
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от PENN »

Халибут от Якутат,Аляска

Бобабе може ли това да се сравнява сьс сомския? :fish4:


Дьно,мьртво рибе за стрьв,излиза кьлве и се мушка обратно под камька,тегли,не скача,види ли лодката те прави бьрлив че е цялото опашка,твьрда джука .........нищо общо нали?


Само не почвай като Нафьрфорий дето с Албакор модел си мислеше,че е хванал бога на макарите,пишело океан пьк ......как да е.

Кажи сега
Go BIG or Go Home!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от boababa »

Халибута ти е страшен,мамка му! :shock: И ние искаме много Халибути и много Аляска,ма немаааааааааа,дори и калканите са ни дребни!Тая риба и скатовете са много трудни щот са плоски и при ваденето изместват много вода!Представям си къф вкус има и се услюнчих целия!ГРУПЕРА наистина най-много ми мяза на сом,като държане и борба! :wink: Давай акъл,кво правите за Групер!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от PENN »

Ловим го като халибут :wink: или като всяка едра,мощна и бавна риба.
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от Emo-83 »

PENN написа:Ловим го като халибут :wink: или като всяка едра,мощна и бавна риба.
При нас сегашната дисциплина е тролинг и проблема е,че често се използват дребни примамки за голяма риба.Това според мен не е правилно,но хората предпочитат да имат по някое ударче в повече или едно 5-6кг соме на въдицата и за това тролят с бубулечки.На тях кълве пролетно време,когато сома е в плиткото и хранителната база му е всякакви риби....дори и дребни.
Колкото повече минават сезоните напред,толкова по-голяма примамка би трябвало да слагаме....такива с които ловят на запад и в Русия.Големия воблер има подходящи куки,които се забиват доста по-дълбоко в рибата.Халките също са според воблера.Тук обаче сме на моди създавани от БГ риболовците и малките изключения,като Гео и Мацака залагат адекватни воблери за адекватни риби.
Въпроса ми към теб е какъв максимално тънък и здрав повод мога да намеря за воблера така,че той да не пречи на неговата игра при по-малък размер.
Отностно металната проволка за която ме светна при кльонка......лови си супер успешно.Често ми се подиграват за нея,че не съм бил за акули.Но тя и тубичките които ми взе на времето си вършат преквасна работа.
Сега търся някаква подобна новост за нас,но тя да не оказва влияние върху играта на воблера.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Re: 1година от както излъгах Краси-112

Мнение от PENN »

Нещо тьнко и нещо малко и точно там идея нямам в момента,ние като ходим за риба си подготвяме нещата за риби над еди колко си кила и ме е яд като хвана 2-3-4 педи рибка.Ако някой е трьгнал за рибенце или сомче под 15 кила да речем си е негов проблем,за мен поне като ви чета не си заслужава да се пише за нищо по-малко от 15-20 кила,другото не е сом,а сомче,а някои сомченца та си трябва нова тема за фьстьците.

Ще го мисля Емо,мо какьв е смисьла да се гонят рибки по 3 педи от модел който достига 2 метра?Това е като да ходиш в гората и да биеш прасенца на 5 месеца,ебаси трьпката :shock:
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “СомОФФ”