Килове-откъде?

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
Аватар
krkov1973
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 6:13
Местоположение: PERNIK

Килове-откъде?

Мнение от krkov1973 »

Колеги откъде мога да намеря карбонови килове за плувки 1-1,5мм.
horgasz
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 17:31
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Килове-откъде?

Мнение от horgasz »

Ето тук: http://rchobby.bg/index.php?cPath=21_12_13 има, ама магазина май е в Ловеч
Javor
Мнения: 237
Регистриран на: Чет Окт 06, 2005 20:50
получил Браво: 1 път

Re: Килове-откъде?

Мнение от Javor »

Някой да е попадал на 0.5мм или 0.6мм карбонови килове :?:
anton_bg
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 18:48
Риболов: Спининг

Re: Килове-откъде?

Мнение от anton_bg »

Здравейте колеги преди време баща ми си купи кутия от обувки цялата със заготовки за плувки. Той лично за кил ползва оптичен кабел и за момента не се е оплакал. Айде поздрави на всички.
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Re: Килове-откъде?

Мнение от DKolev »

Може ли една снимка на тази част от кабела, която се използва?
anton_bg
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 18:48
Риболов: Спининг

Re: Килове-откъде?

Мнение от anton_bg »

Оптичният кабел е от тези за интернета. Ето и снимчица http://antonbg.snimka.bg/fishing/ribars ... 1.26861184" onclick="window.open(this.href);return false; така и не се научих да качвам снимки :oops: ама тъкмо ще видите плувките на бащата и мойте воблери :lol:
Надявам се да съм бил полезен.
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Re: Килове-откъде?

Мнение от DKolev »

Отново не ми стана ясно коя част от кабела се използва, но явно толкова си мога ;)
Поръчах на един приятел, но не може да ме разбере какво точно от кабела ми трябва :D
anton_bg
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 18:48
Риболов: Спининг

Re: Килове-откъде?

Мнение от anton_bg »

Здравейте колеги. На оптичния кабел се ползва самата вътрешност ( оптичното влакно). Представлява твърда бяла и гъвкава, но не много, тръбичка дебела около 1 мм. На снимката ако се вгледате в най-долната част се вижда даже как ако не се отреже се чупи като фибростъкло. Следващия линк е малко дълъг, но ясно се вижда какво представлява оптичния кабел. Това с различните цветове е обвивка на влакното, като на кабелите
http://www.google.bg/imgres?q=%D0%BE%D0 ... 9&hovw=239" onclick="window.open(this.href);return false;
smuki021
Мнения: 114
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 22:12
Местоположение: Srbija Novi Sad
получил Браво: 8 пъти

Re: Килове-откъде?

Мнение от smuki021 »

:wink: Работех повече од 15 г.с оптички кабели,оптичкото влакно не може да се ползва за
скоро никаква изработка в риболова.
За изработки на плувки само средиштнија елемент којто е от фибер-пластика а нјакоји имат и заштита от полиетилен,1-5мм.
Производа е Јапонски,има и в Србија само не на дребно при производителите.
Омотача около оптичките влакна които са в различни цветове поради распознаване
при спојките е природен КЕВЛАР и може да се искористи место метални-челични сајли
за штука,трјабва да се упреде.
Може да се исползва и заштитата на оптичките влакна,тази в разни цветове,извлече се влакното а цевчицата се затопи на пламен да не влиза вода,по добре е когато нјама дупка по средата но може да послужи и това понеже плува на водата.
:fish1:
што не направим днес може и по к'сно
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”