Съвет каква въдица да избера

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Веселинов
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 12:07
Риболов: предимно речен риболов на плувка

Съвет каква въдица да избера

Мнение от Веселинов »

Колеги помогнете на един начинаещ любител на риболова.

имам нужда от съвет имам скромната сума от 120 лв и си търся прът с водачи намират се карбонки на пазара за тия пари но си нямам и на идея какво да избера
въдицата ми трябва да е около 4/5 метра по възможност и да издържа на по тежък риболов
ще се лови на плувка предимно но от време на време искам да я ползвам за риболов с тапи ползвам тапи около 40/50 гр. та търся по издръжлива въдица за по големи натоварвания ловя си едни сомчета около 4/5 кила на един водоем си правя спортен риболов
знам че няма такова нещо като универсална въдица но ще се радвам ако мога да се включа в тия изисквания.

пп:и да попитам каква е разликата между болонезе и обикновен телескоп с водачи
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Съвет каква въдица да избера

Мнение от gergi762 »

Това няма как да стане,хем на плувка хем на тежко.За 120лв спокойно можеш да си вземеш две въдици.За тежко 5 метра не ти трябва.Болонезето си е телескоп с водачи,но по фин и с малка акция,идеален за плувка.По магазините има болонези по 50лв карбонови които ще ти вършат работа,а дънни въдици за 60-70лв от хубави по-хубави.Иди в някой по-голям магазин и ще намериш всичко необходимо.
Testis unos, Testis nullus
Веселинов
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 12:07
Риболов: предимно речен риболов на плувка

Re: Съвет каква въдица да избера

Мнение от Веселинов »

Благодаря за съвета съгласен съм с теб
но лошото е че съм с малък бюджет а за 120лв надали ще намеря пръти сполучливи.
Въдицата за тежко да кажеме добре но болонезето за 50лв ще да е някъв кютук сигорно
аз взимах така един телескоп без водачи 7м за някви смешни 30лв и хвърлих точно 2пъти с него и не съм го пипал повече той от него мускули ще направиш.
явно едно по едно ще оправям първо ще правя такъма за тежко.

А я дайте съвет с какви пръти конкретно да си играя със сомчетата
да уточня само че ще се лови от брега .
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Съвет каква въдица да избера

Мнение от Д-р Флекс »

Колегата ти е дал много правилен съвет - трудно можеш за 120 лева да намериш една пръчка, която да удовлетворява диапазона на риболовните ти интереси. Напълно в рамките на бюджета си можеш да купиш и телескоп, който успешно става както за разнообразен дънен риболов, така и за тапа (за щука или сомчета):

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=8449


и телескоп за риболов с малко по-тежки плувки (3, 5 и повече грама), подходящ например за каракуда и шарани на затворени водоеми, или за речен риболов:


http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=429

Уверявам те, че качеството на тези пръчки напълно ще посрещне нуждите на начинаещия риболовец.


Аз самият съм спинингист, но понякога разнообразявам с дънен и плувкарски риболов. Съвсем комфортно ползвам въдица като от първия линк за щуки на тапа, а също и за по-леки дънни монтажи, а с въдица като тази от втория (на 4,50м) дълго време съм ловил и уклеи, пъстърви, и шарани на плувка, на затворени водоеми.
Веселинов
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 12:07
Риболов: предимно речен риболов на плувка

Re: Съвет каква въдица да избера

Мнение от Веселинов »

благодаря за разясненията този вариянт напълно ме устройва
Веселинов
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 12:07
Риболов: предимно речен риболов на плувка

Re: Съвет каква въдица да избера

Мнение от Веселинов »

а какво ще кажете за това телескопче за тежко да го ползвам http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... gence-Carp" onclick="window.open(this.href);return false;
пише че има 3lb aкция до колкото схванах значи около100гр ако не бъркам
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Съвет каква въдица да избера

Мнение от gergi762 »

Веселинов написа:а какво ще кажете за това телескопче за тежко да го ползвам http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... gence-Carp" onclick="window.open(this.href);return false;
пише че има 3lb aкция до колкото схванах значи около100гр ако не бъркам
Става,как да не.То пръчките за тежко не са много претенциозни,понеже не ги държиш постоянно в ръка.Мисля че Д-р Флекс ти е посочил много подходящи пръчки.
Testis unos, Testis nullus
Веселинов
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 12:07
Риболов: предимно речен риболов на плувка

Re: Съвет каква въдица да избера

Мнение от Веселинов »

добре да попитам още нещо че съм пълен индианец :fish6:
отидох в един по голям рибарски магазин и питам аз искам пръчка сомаджийска обясних им че ще се лови трофейни екземпляри :arrow: малко послъгах де но това са подробности че на тия монтажи дето ловя излиза не повече сомлета до 5кг
но искам пръчка по ячка че не се знае какво ще излезе че на езерото дето ловя има чудовища по два метра и на горе а се закачи нещо по голямо а пръта на две :lol:
та ми връчи един прът 2.90м с акция 3lbs та ми стана интерестно че главно тук в форума гледам като стане на въпрос за сом че се говори за 40/50lbs на горе за пръчки
та мен ли ме правят на боядисано връпче или аз не вдявам нещо с тая пръчка 3lbs
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Съвет каква въдица да избера

Мнение от babydoctor »

Веселинов написа: болонезето за 50лв ще да е някъв кютук сигорно
Можеш да се обзаложиш. Разгледай и купува/продава във Форума. Аз имам 400 левово болонезе, което тук купих за 120 - 130 лв.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Веселинов
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 12:07
Риболов: предимно речен риболов на плувка

Re: Съвет каква въдица да избера

Мнение от Веселинов »

Веселинов написа:добре да попитам още нещо че съм пълен индианец :fish6:
отидох в един по голям рибарски магазин и питам аз искам пръчка сомаджийска обясних им че ще се лови трофейни екземпляри :arrow: малко послъгах де но това са подробности че на тия монтажи дето ловя излиза не повече сомлета до 5кг
но искам пръчка по ячка че не се знае какво ще излезе че на езерото дето ловя има чудовища по два метра и на горе а се закачи нещо по голямо а пръта на две :lol:
та ми връчи един прът 2.90м с акция 3lbs та ми стана интерестно че главно тук в форума гледам като стане на въпрос за сом че се говори за 40/50lbs на горе за пръчки
та мен ли ме правят на боядисано връпче или аз не вдявам нещо с тая пръчка 3lbs
колеги няма ли да се намери някой да драсне два реда да разясни нещата за непросветените
знам че задавам доста глупави въпроси но моля за кратко разяснение

Благодаря предварително.
philipo
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 12:35
получил Браво: 1 път

Re: Съвет каква въдица да избера

Мнение от philipo »

запетайка


Има доста изписано във форума. Прочети и после пак питай, че от прочетеното .......Няма такава пръчка.
"Златото се изпробва с огън, жената - със злато, а мъжа с жената."
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”