влакно NanoFil - Berkley мнение

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Публикувай отговор
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 863 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Daniel Defoe »

... Наистина тънко, мазно, супер кастинг, чувствителност, здравина ... всичко си му е на ниво ... ПП-то ми бъркаше в мозъка като застърже по водачите ...,

Това е точно така, даже има и още +сове, НО има и един -нус, закачиш ли воблета в някой храсталак, клон или подводен (надводен) камък си до там - просто Наното (януари месец, си поръчах с размер 12 = 0.13... мм, от Германия) се къса, (за изправяне на тройката и дума да не става), а плетеното НЕ СЕ КЪСА или поне доооста по-трудно. С Наното я няма тази сигурност, както при плетените влакна, така че аз лично НЕ ГО препоръчвам за спининиг.
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
SixKillerVR6
Мнения: 169
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 15:21
Местоположение: Kostenets/Plovdiv
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от SixKillerVR6 »

Не мога да оспоря за здравината на Наното, но за моя риболов тя не е решаващ фактор. Точно за това и силно го препоръчвам за УЛ, Л спининг по малки рекички. Никога не ми се е налагало да изправям тройки и т.н. На повечето места които посещавам може да се достигне мястото на закачката и да се откачи без напъване. В случаите, когато това не може да стане просто прежалвам примамката :cry: Неприятно, но и това го има в живота.
П.П.: За да подплатя малко със статистика, този уийкенд имах 3 късания и трите наистина бяха след възела нано > към ФК лидер, като се късаше нанофила. ФК-то ми е Seaguar 0.18 което май му дават под 3 кила здравина по етикета. Въпреки това обаче успешно си дърпам стабиУни подвижни закачки, като клони, чували и др. интересни находки по реките ни ;)
В крайна сметка ако се търси макс. здравина и спасяване на примамки, може би това не е вашето влакно наистина Но като съотношение цена / качество / параметри мисля, че е дЪ бЕсТ :mrgreen:

Поздрави!
boyko
Мнения: 105
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 22:51
Риболов: спининг
дал Браво: 5 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от boyko »

SixKillerVR6 написа:Ха здравейте 8) Лека полека вече оставих настрана зимните спортове и пак награбих въдицата :fish1: та за новия сезон се сдобих с Nanofil-че 0.08 и мисля набързо да споделя първи вЧепетления :)
Наистина тънко, мазно, супер кастинг, чувствителност, здравина ... всичко си му е на ниво ( поне за мен) В дългосрочен план незнам колко ще изкара, но видя доста зор още на първия риболов, много закачки, много триене по камани, клони и др. Сравнявайки го с ППро до 10лб. влакното е безброй класи над него по всички показатели! Става дума за спининг риболов. Макарата съм я изпълнил до край с влакното и за сега нито брада нито спомен от проблеми (а макарате не ми е чудо на техниката :lol: ). Държи и на възлите достатъчно добре... не съм мерил с кантар колко точно, но след доста дърпания не се предаде никъде. И още едно голямо предимство пред ПП ... значително по-тихо :wink: ПП-то ми бъркаше в мозъка като застърже по водачите :twisted: а тук е една тишинааа :mrgreen:
След толко хвалебства може и за реклама да ме обвините, но това ми е мнението за сега. Пък за напред ще видим.
Поздрави и наслука!
От година(почти) го ползвам това Nano-за спининг.
Доволен съм! Две неща не ми харесват:
С времето взе да става плоско(може би от макарата)
Като позеленее реката на пролет(като нацъфтят водораслите)-Nano-то и то става зелено!
Иска миене след всеки риболов. :D
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Павел Иванов »

SixKillerVR6 , в тоя ред мисли защо не си вземеш читав монофил на два пъти по-ниска цена от Наното , със същата издръжливост , че и по-висока след няколко излета , неналагащ използването на поводи и пр. , с много по-голяма трайност и в пъти по-добре изнизващ се от него ми се занимаваш с глюпости ?!?
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
SixKillerVR6
Мнения: 169
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 15:21
Местоположение: Kostenets/Plovdiv
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от SixKillerVR6 »

Бях с монофил, пробвал съм различни (както и различни плетени), но тази комбинация лично на мен ми допада, пък било то и глупост :wink: Най-малкото е в пъти по добра чувствителността, следвана от по-добра видимост. Уеко съм кьорав за жалост, пък не ме кефят искрящите цветове монофили (и не само монофили) та съм си доволен :fish1: Въпрос на личен Фкус ... казало кучето и си облизало г.зЪ :mrgreen:

П.П.: Ааа и да вметна, че хубавите монофили не са кой знае колко по-евтинки пък и са рядкост по родните магазинчета.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Павел Иванов »

SixKillerVR6 написа:... са рядкост по родните магазинчета.

МммммммммДам ! Това е един наистина неприятен факт , напълно съгласен с него :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
mgrozdanov
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 15:58
Риболов: спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от mgrozdanov »

Виждам, че темата е отпреди половин година. Смятам да си го взема въпросното влакно. Дали имате още натрупани мнения от лятото до сега за него?
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от milen_ilchev »

Аз го ползвах цял сезон за спинингов риболов предимно с блесни и съм доволен. Основно ползвах 0,08 и 0,10. С него постигам най-далечно замятане в сравнение с другите видове влакна. Ползвах го и за морски риболов. Влакното си е О.К. Лесно се къса в остри предмети (миди и камъни). Зависи за какво ще го ползваш. За спининг е идеално. Не пие вода и потъва. Все пак не очаквай чудеса!
mgrozdanov
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 15:58
Риболов: спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от mgrozdanov »

Точно за спининг ще го ползвам, и най-вече ми трябва влакно за по-голям кастинг с леки примамки. Ще заприходя едно 0.08 по случай коледа.Мерси за отговора :)
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от blader2 »

Купих си едно от щатите на 6лб, добър кастинг - факт, но само това ми хареса - страшно се пресуква - досега не съм имал такова пресукващо се влакно след риболов с кастмастер примерно после няколко метра в коша... Аз лично не бих си купил повече, но за кастинг не споря - летят примамките...
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от milen_ilchev »

И аз го имах този проблем с едни блесни евтинджос, но баш в боклука?! Пробвах с различни вирбели ама не помогна и въпросните блесни отидоха в историята ......
mgrozdanov
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 15:58
Риболов: спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от mgrozdanov »

Взех си въпросното влакно и го тествах. Лесно се късат примамките в закачки, но не съм тествал възела, който се препоръчва за вирбел от самите производители. Иначе се постига добра дистанция.
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от blader2 »

Лесно се къса, щото лесно се пресуква, поне при мен това бе причината. Я погледни последните 2 метра за пресуквания.
Иначе аз пресукване както писах имам не само от въртящи блесни - дори пантер мартин 2ри номер, но и от кастмастери, което е логично де...
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от milen_ilchev »

Че със какъв диаметър работите, че лесно се къса? Аз за цял един сезон успях да го скъсам само един път! При това извадих доста растителност. Ако не ползвате препоръчаните възли, ще имате доста развързвания! Ползвал съм двата размера - 0,08 и 0,10. Друго влакно с подобен голям кастинг е TOURNAMENT 8xBraid на Daiwa, но е по-скъпо .........
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от sharo1 »

И аз ползвам 8лб.
Отлична дистанция постигам с 6-8гр глави,изправят се куките при закач в камъни.
Земал съм си и 10лб,ама не съм го тествал още...
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”