Словения, юни 2012

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Словения, юни 2012

Мнение от starlight »

Алеко, напълни ми душата. Едно голямо Благодаря :)

Относно снимките, не се притеснявай. БГфото имат някакви проблеми с ДНС-ите.
Ще отнеме малко време да се опреснят и всичко ще е ОК.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Словения, юни 2012

Мнение от butnik »

Браво и едно голямо благодаря за това ,че ни направи съпричастни на тази хубава разходка.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Re: Словения, юни 2012

Мнение от Алеко »

Ден 5., четвъртък, 14.06.2012.

Днес риболовът пропадна тотално. Или по-скоро не стана никакъв риболов, защото реката изглеждаше така:

Изображение
Изображение
Изображение

Мятах все пак, та нали точно на това място вчера извадих 17 риби. Но днес нямах пипане. Не видях и никаква риба да играе, все едно всичко живо в реката беше измряло. А реката беше мътна като боза.

Изображение

На горната снимка е мястото, където вчера лових (в ляво, малко пред надвесналото дърво). Тогава бях нагазил до колене, а пред мен беше плиткаж. Рибите удряха на прехода между дълбокото и плиткото. Днес водата беше вдигнала 70 см.

Изображение

Вчера беше 1,70, днес беше 2,40. Докато бях там, близо два часа, не помръдна ни надолу, ни нагоре.

Отдадох се на туризъм. На две крачки от реката има руина от стар дворец от 17-ти век.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Кулата е служила за развлечения на господарите на двореца. Отвътре цялата е изрисувана с фрески.

А ето какви риби се ловят в реката. Снимките висят пред ВеЦе-то на кръчмата до двореца.

Изображение
Изображение

Тайменчето е хванато миналия декември. Сега е забранен за улов, иначе и аз щях да се изтипосам с такова фото. :lol:

Една щукичка:

Изображение

И още едно тайменченце:

Изображение
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Словения, юни 2012

Мнение от Д-р Флекс »

Последното тайменче има много изящно оформени прасци ... :wink:
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Re: Словения, юни 2012

Мнение от Алеко »

Ще те обадя къде се заглеждаш! :lol:
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 199 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: Словения, юни 2012

Мнение от Markony »

Алеко написа:Ще те обадя къде се заглеждаш! :lol:
Абе Алеко, ако не се заглеждаме... начи сме врътнали резбата (и на мене ми фанаха окото, ходи я снимай тая снимка цялата) :mrgreen:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Словения, юни 2012

Мнение от babydoctor »

Браво, Алеко, чакаме още. И, честит рожден ден - влизаш в златната за спинингист възраст, наслука. :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Re: Словения, юни 2012

Мнение от ninja »

Аз мислех, че по тези реки само на муха може. Я дай инфо за условията, сезона и цени. Мерси.
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Re: Словения, юни 2012

Мнение от Алеко »

ninja написа:Аз мислех, че по тези реки само на муха може. Я дай инфо за условията, сезона и цени. Мерси.
Реките са разделени на участъци - за мухари, за спининг и за простосмъртни. Билетът за езерото Блед е 25 евро на ден, за река Сава Бохинка - за мухарския участък и кеч енд рилиз - 45, с две риби да си вземеш - 55. На Крка е по-евтино - кеч енд рилиз тук е 12,50.
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Re: Словения, юни 2012

Мнение от Алеко »

Ден 6., четвъртък, 15.06.2012.

За лош късмет реката днес още беше мътна. Все пак успях да спася капото с три дребни кефалчета. Иначе денят мина прекрасно - разходка, чист въздух и вечерта - торта.
stefsteff
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 17:27
Местоположение: София
дал Браво: 114 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Словения, юни 2012

Мнение от stefsteff »

Честит Рожден Ден!Това е най хубавият подарък,който си направил за себе си,а с репортажите,взехме и ние част от него.Успех и все така да даваш информация за Европа,че да видим за какво става въпрос.
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Re: Словения, юни 2012

Мнение от Алеко »

Ден 7., събота, 16.06.2012.

Последният ден щеше за малко да влезе в графата "Ден на маломерките", ама само за малко. Почна се ей така:

Изображение
Изображение

После поснимах некакви гъски :lol:

Изображение
Изображение

После си забих една кука в пръста, та се наложи да ходя до близката кръчма, да моля за лед, да изстудявам пръста до изтръпване и да вадя куката с клещи и рЕзко дърпане.

После се наградих с една бира и тръгнах нагоре по течението. Под градчето Ново Место:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

После отидох още 20 км по-нагоре. Там, под един бент, където лани хванах 60-см пъстърва, днес изтървах подобна буквално от ръцете си. Бях пуснал воблера близо 50 м надолу по течението и тръгнах бавно да го прибирам. Ударът беше зверски, борбата трая около 5 минути, но най-накрая докарах рибата под мен. Естествено нямах кеп, естествено бях на висок бряг. Хванах влакното и бавно вдигах нагоре. И аха да посегна с дясната ръка да хвана рибата, и тя се откачи. Мамка й, и без това щях да я пусна, поне за едно фото да беше позирала.

Успокоих адреналина с още една бира в близката гостилна и хванах още две кленчета за утеха.

Изображение
Изображение

И на края, вече прибирайки се към хотелчето, спрях за малко на любимия ми мост.

Изображение

С това завърши великолепната ми риболовна ваканция във великолепната Словения по случай великолепния ми рожден ден. Освен ако утре рано заранта, преди тръгване, не сляза за един час до реката...
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 199 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: Словения, юни 2012

Мнение от Markony »

Ей Дърт Маймун, с тия снимки на 180 градуса ми докара разноокавиие:lol: Половин час се чудих дали не е от мастиката... иначе голема риба да си фанал на видех, аз такива у гурмазофска ряка секи ден си ги ловя :mrgreen:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Re: Словения, юни 2012

Мнение от Алеко »

Няколко финални щрихи:

Ако пътувате към Словения, си пригответе около 100 евро за пътни такси за Сърбия и Хърватска за двете посоки. В Словения задължително се купува винетка, още на първата бензиностанция след границата. За 7 дни цената е 15 евро, по-евтини няма. И внимание: 7 дни са от неделя до събота, а не както аз смятах от неделя до неделя. Глобата е от 300 до 800 евро. И винетката трябва да е задължително залепена цялата, най-добре в горния ляв ъгъл над волана. На излизане ни провериха. Аз бях залепил винетката само дополовина, защото после трудно се отлепва. Явно това им беше направило впечатление, защото две митничарки ме изведоха от колоната и ме глобиха, ама само 100 евро, защото съм толкова готин, че се смилиха над мен.
Сръбските полицаи отдавна вече не са това, което бяха. Не ме спряха ни веднъж. Пичове!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Словения, юни 2012

Мнение от sleepwalker »

Евала за почивката - мечта! Изкарал си страхотно! :fish2:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”