Да си покажем лодчетата.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
ресьора
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 22:01
Местоположение: harmanli haskovo

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от ресьора »

Tomahawk написа:Със стиропор няма да стане , гаранция . Смолата е на ацетонова основа и стиропора ще изчезне моментално . Има други порести материали които се използват за тази цел .
Ako работи с Епоксидни смоли няма да има проблем с стериопори и фибрани,проблемите идват когато се работи с полиестерни смоли и стериопор и фибран наистина изчезват моментално
Direktora
Мнения: 138
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 19:24
Местоположение: BG- Sofia тел .0888-555-105

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Direktora »

spookymiro написа:Лодката претърпя малко промени - преработени са стойките на транеца и е добавена следната екстра :wink: :
Поздрави!
Денчев , не така бре- обърни вентилатора на обратно и получаваш тих тролинг мотор :D
toparlak
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 2:15
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от toparlak »

VARHARA написа:Така и така говорим за лодки ,та .
Един въпрос от едно известно време не ми дава покой.
Малката лодка лови ли повече риба ?
Моята лодка е 4.25 катамаран. Всичко е ок ,стабилна ,не се клати грам пък ако ще и 5 човека да отидат на 1 борд,ноооооооооо.
Когато има вълна и пусна парашута при кльонк се получават доста шумни удари по борда който никак не са приятни.Та когато ловя във вълна вдигам много по малко сом и почти нямам задържана риба на стръвта .Възможно ли е шума да пречи при риболова на кльонк или просто се олямпвам :roll:
Четох една статия в която лодките са класирани риб, надуваема и чак накрая твърда лодка.
Когато хващам на кльонк този въпрос изчезва от главата ми но когато не хващам винаги изплува на преден план :wink: :lol: а аз искам винаги да хващам ,макар да съм чувал ,че на кльонк по принцип не кълве:fish15: :lol:

За мен по-малката лодка е по-удачна за кльонк,лично мнение.
За тролинг,за джиг колкото ти е по-широко и удобно по-добре,но при кльонка резултатите ми са в полза на малката лодка-надуваема.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от VARHARA »

Точно за това говоря.
И сега какво да си купим по една по малка да си тропаме :(
То за въдиците съм съгласен че ти трябват 5-6 вида в различна акция и дължина ма ся и лодки ли :lol: :lol: :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Emo-83 »

toparlak написа:
VARHARA написа:Така и така говорим за лодки ,та .
Един въпрос от едно известно време не ми дава покой.
Малката лодка лови ли повече риба ?
Моята лодка е 4.25 катамаран. Всичко е ок ,стабилна ,не се клати грам пък ако ще и 5 човека да отидат на 1 борд,ноооооооооо.
Когато има вълна и пусна парашута при кльонк се получават доста шумни удари по борда който никак не са приятни.Та когато ловя във вълна вдигам много по малко сом и почти нямам задържана риба на стръвта .Възможно ли е шума да пречи при риболова на кльонк или просто се олямпвам :roll:
Четох една статия в която лодките са класирани риб, надуваема и чак накрая твърда лодка.
Когато хващам на кльонк този въпрос изчезва от главата ми но когато не хващам винаги изплува на преден план :wink: :lol: а аз искам винаги да хващам ,макар да съм чувал ,че на кльонк по принцип не кълве:fish15: :lol:

За мен по-малката лодка е по-удачна за кльонк,лично мнение.
За тролинг,за джиг колкото ти е по-широко и удобно по-добре,но при кльонка резултатите ми са в полза на малката лодка-надуваема.
Да и на Твърдишкия резултатите са такива.Лодката му е Биг-Гей около 4.50м. и е ебати чука.Сома обича сенките.Но за да съм честен,на кльонк е по-добре да е малка.Лодка 2.5м. е идеален размер.....че си купим за да се мъчим,като преди. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от VARHARA »

Забелязах и друго. V-образните лодки не плякат толкова ,но катамарана с това празно пространство в средата събира що вълна има и тресе че се не трае ,същото е и при тролинг.
Еййй ще се амбицирам да спечеля тоя риб от меркури опън 3 :lol: :lol: :lol: :lol:

п.п когато е активен и си във водата проблеми няма пък ако ще и с 6м да съм. Ама пусто като се разреди и все такива мисли ме налягат :( :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Emo-83 »

Не знаех в коя тема да пусна това клипче.Всичко в него е по-страшно от колкото е разказано.
Пускам го за да се пазите от тия.На клипчето в средата на язовира се вижда един стълб.Друг джет с двама ентусиасти едва не се забиха в него.....разминаха се на метър....луда работа. :evil:
http://s157.photobucket.com/albums/t52/ ... t=Djet.mp4" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от yankosan »

Емо и двата клипа не мога да ги видя!
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Шморхи »

Не е на язовир, на морето е. Което в случая няма значение де. На пристанището в Черноморец, където Булстар направиха хелинг, редовно има един сравнително вехт джет, който обаче се кара колкото може, и както може! Разбирай, газта се връща в последният момент с цел да се допре до брега с "правилната скорост" и да се види кой е "майстора".
Концесионера наскоро обособи зона за плажуване буквално на сантиметри от хелинга, та ако преди месец имах право да ругая плажуващите, че се къпят между движещи се лодки, то сега нямам право на това явно.
Искам да кажа, че и преди положението си бе зле. Хора се къпеха където и както им дойде и ми се сърдеха(забележете), че имам "наглостта" да си пускам лодката от истинско пристанище, а аз ги ругаех, че се навират между движещи се пропелери и килове. Сега е още по-зле, заради въпросният джет, който препуска колко му душа може срещу хората.
Съвсеееем отделен въпрос е "адреналинът", който въпросния мундар осигурява на лодките. Значи схемата е следната, аз пускам лодката от колесара, приятелката ми държи лодката в морето за едно въже, да не се разхожда където и дойде, а аз през това време търся паркинг за колата с колесара. Онзи минава, прави си вълните и девойката трябва да удържи лодката да не се удари в бетона или в някоя плажуваща кратуна във водата.
А като си пуснал колесара за прибиране на лодката е още по-забавно. Тъъъъкмо насочиш носа по ролките и вълните от джета или друг ентусиаст ти направят вълни и ти се бориш с пластмасовата черупка да не се наниже на железата на колесара.
Такие дела....
Емо, има тема в "риболов от лодка", която се казва глупостите на вода или нещо подобно.
И твоят и моят пост са по-скоро за там. :)
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от zee »

Emo-83 написа:....Всичко в него е по-страшно от колкото е разказано.
Пускам го за да се пазите от тия......
Колега погледнах клипчето .... страшно е направо какво става...Напомни ми един стар виц -платили на ЦРУ да направят проучване какви бомби требват да приготвят за да унищожат България -Направили извод-за БГ не требва никакви бомби - само пари да се замогнат хората и те сами ще се избият..../май беше за леки коли ама и за джетове важи/ .
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от max »

Всички джетове вече се регистрират задължително. Задължително е и да имаш свидетелство за правоуправление (от скоро). Ама кой ги гледа тия неща......
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от sampo »

Товароносимост на нашето лодче /2.63м./ :
производителя написа:Пассажировместимость. – 2
Грузоподъёмность, кг. - 200
А дали е така :lol: ?
Пасажери:
2х100кг.
1х65кг.
двигател
багаж /столове, акумулатор и др./
В първата третина на лодката /трюмчето/ има и 20-30л./кг./ вода за да е жив улова, та за това е полегнала към носа. Височина на борда е 45см. , но повече от половината е над вода.
Лодчето е кораво като Гоуф-2 , няма предел на възможностите :lol: .

пп:
:!: :!: Собственици на марката да не я използват така, тази на снимката е със стабилизатори.
Снимката е от вчера. Като я видях първата асоциация ми беше че изглеждаме като ... ЦЪК ТУК :lol:
Изображение
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от beis »

Е те това е от днес,малко смяна на итериора по желания на Светльо. :wink:
Едно от нашите момчета се отчете подобаващо.
Надявам се всички които се возят при Светльо,да изкарат по приятни мигове на вода. :wink: Изравняване подравняване на пода абе модерна и удобна работа за всички в лодката. :wink: :)
Анчо,тенкю брадьр справи се перфектно. :wink: :)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Чехлите са за мен купени,не ги заглеждайте всеки да си носи. :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Малката риба е най доволен от цялата схема.
Изображение

Те и едно клипче от днес.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Д-р Флекс »

Маникенска раута....направо Fashion TV! :lol:
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от carbolino »

А ся де да не почнат да ви дават по M-tv с рубриката пимп май боат 8)
Еххх е тва е негърска работа по бели халати и по чехлички :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”