За или против нощния риболов

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: За или против нощния риболов

Мнение от Marco Polo »

LVitchev написа:...Защо си гледате само от вашата камбанария...
Е тук се крие истината..
Съвсем съгласен съм с този пост на Любо. Без значение Ивайловград или който и да е язовир.
Навремето, когато лодките бяха забранени, може би мрежи не се пускаха? Или някой се счупваше да сигнализира?
Темата се дъвче от много време. Мое добро приятелче е единот най-върлите противници на лодките.
Е, аз ставам все повече лодкар! Някой да не би да има нещо да ми каже по този въпрос?
"Дайте да забраним!" е най-лесно.. Въпросът е кое ще върши работа.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
cucko
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 12:56
Местоположение: Павликени
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: За или против нощния риболов

Мнение от cucko »

Трябват и винетки за лодките! :lol:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: За или против нощния риболов

Мнение от maranzika »

LVitchev написа:и лодкарите са подписвали петицията,не сте само вие :idea: :idea: :idea:
Кои сме НИЕ?
Няма сми....
Мене лодките през деня не ми пречат....През ноща е друго,ама...Спирам.
Жив и здрав.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: За или против нощния риболов

Мнение от Петър Милков »

Има забрана за тютюнопушене нощно време по заведенията с което не съм съгласен , ама там хайде минава ,понеже народа да речем е за здравословен начин на живот , нищо че може да става дума за три часа сутринта по първи петли ! Но да се забранява нощния риболов по същото време означава че нашата държава реално мисли с един аршин напред за здравето на всички , не само за злоупотребата с никотин и алкохол, ами се грижи и за проблема ни с "безсънието" по водоемите :wink: Те на това му се вика здравна профилактика !
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: За или против нощния риболов

Мнение от Станимир »

Аз съм "ЗА" нощния риболов, въпреки че рядко оставам да преспивам на водоем, че да го практикувам. Така или иначе стотиците дънарки покрай биваците киснат денонощно със седмици. Не, че съм ги видял да ловят кой-знае какво де... :lol:

Колкото до лодките през нощта - единствено виждам проблем за самите лодкуващи в тъмнината да не цопне някой и да стане сакатлък или да се сблъскат... Може да се сложи ограничение задължително да са с някаква светлина на борда например (навигационна)... Не знам дали ще пречи на риболова светлината, ама едвали... (ловил съм от лодка само веднъж, в морето, по светло) А бракониерите според мен лесно могат да си пускат гадните мрежи и да си ги вадят на съмване и на залез да речем и пак да няма лодки по тъмно във водата. Нищо не ги спира тях, освен як контрол.

Е, на проверяващите със сигурност ще им е по-трудно да осъществяват контрол през нощта, но не и невъзможно. Да не давам пример с мобилните групи... :idea:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: За или против нощния риболов

Мнение от Петър Милков »

[quote="Станимир"]Аз съм "ЗА" нощния риболов, въпреки че рядко оставам да преспивам на водоем, че да го практикувам. Така или иначе стотиците дънарки покрай биваците киснат денонощно със седмици. Не, че съм ги видял да ловят кой-знае какво де... :lol....

Е, на проверяващите със сигурност ще им е по-трудно да осъществяват контрол през нощта, но не и невъзможно. Да не давам пример с мобилните групи... :idea:[/quote/

Ами за велосипедите , колоездачите , дето се навъдиха у нас ! Една винетка требе да се шибне със стикер върху рамката на колелото , за да може и финансовия министър най-сетне да си събере данъците , които се дължат на хазната ! :evil: А и на катаджийте , по закон да им се втълпи правото да разпознават автомобил от колело ! :mrgreen: Това е положението !
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: За или против нощния риболов

Мнение от kukata »

Положението е хризантема, синджира се връща козата я нема!
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
nayden_popov
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2012 15:52
Риболов: речен най-вече

Re: За или против нощния риболов

Мнение от nayden_popov »

Определено съм за нощния риболов, защото в повечето случеи преспивам на водоемите. А освен това съм чел, че в доста държави е разрешен и също така някой риби го изискват.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”