"Промишленият риболов" по Дунав

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

"Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от joro_olyмпус »

Нощният риболов е ясен и всички сме ЗА. Я да видим дали сте съгласни да се продължава "Промишленият риболов" по Дунав, което си е узаконено бракониерство.
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от shaman »

Че то промишления нощен риболов си е разрешен... :(

Надявам се сега с новия закон малко да се поспрат.. щото досега беше 120-150 лв. на година и ловиш колкото си искаш с каквото си искаш :(

Сега вече трябва ЕТ или фирма, осигуровки, счетоводства, данъци, фактури и т.н. което надявам се малко да понамали желаещите...

Най-добре е тотално да се премахне, но по този начин обричат доста селца по поречието, които се изхранват от риболов на съвсем голяма мизерия...
--------------
http://www.starividri.org
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от LVitchev »

Трудна работа,това хората го правят от поколения по поречието на реката.Все пак е Дунав !!!Много ми е чудно как си ги мислят хората такива,дайте никой нищо да не лови,само ние с пръчките да ходим за риба :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Жоре,това да не ти е Искъро бе :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от joro_olyмпус »

Любчо, скоро ходил ли си например във Видин или Лом? Покрай пътя във всяка къща има микро басейн, който ври от риба и се продават сомета по 2-3 кила. Да не говорим, че чига и есетра едно време имаше в целия Дунав. Сега стига само до Силистра. То и на морето "промишлениците " сега вадят само празни мрежи или пък само цаца. И попчета няма даже тая година.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от LVitchev »

Жоре,остави кои-какво има в двора си,кажи как ще стане тая работа със забраняването на промишления риболов в Дунава,другото е ясно :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от joro_olyмпус »

Ами не знам. Аз затова апелирам към всички приятели, познати и съмишленици. Тва, че деградаците бракониери по Дунава и морето ще го духат, рано или късно е повече от ясно. Ако държавата, която е абдикирала от всички проблеми на данъкоплатците си и само седи на гюме и чака Годо....... Абе, уф кво да кажа - утре ще си трием главите с кал - помнете ми думата. Проблемите само ще се увеличават, а рибите ще намаляват. Интересно, че абстрахирайки се от Железни Врата и прочие шлюзове рибите в делтата не си променят популацията.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от LVitchev »

Единствения вариан това да стане е ..........наредба за забрана по цялото поречие на Дунава от изворите до Черно море,но спусната от Европа :idea: за тази цел обаче,трябва да стане някаква аномалия,която да изтреби рибите в реката и от Европа да наредят спирането на риболова за възстановяването на популацията.Иначе,наредби от една или друга държава,за забрана само на нейна територия,няма как да стане,стотици семейства се изхранват с промишлен риболов и няма правителство което да се лиши от техните гласове на изборите,защото ще се вдигнат и ще стане патаклама,ако ме разбираш.Аз съм на толкова години,освен пролетната забрана,за друга забрана по Дунава не съм чувал,ако греша,нека някой да ме поправи !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от joro_olyмпус »

Абе то са гагани, въжета със стотици куки, мрежи и прочие. Как да го наречеш, ако не узаконено бракониерство.? Дреме ми за семействата им точно толкова, колкото на тях за утрешният ден и за моето семейство - малката правда, пак влеза в сила.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от LVitchev »

Жоре,и аз искам да им вземат мрежите,лодките,геримите и жените,ама няма как да стане,това се опитвам да ти кажа.Това е международна река,всяка държава е длъжна всяка година да пуска определено количество риби,да зарибява и да се отчита :idea: :idea: :idea: Има такива споразумения междудържавни,и всички ги спазват,поне така мисля.Пак ти казвам,това което ти се иска,няма как да стане,иначе няма да е лошо :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от babydoctor »

LVitchev написа:Това е международна река,всяка държава е длъжна всяка година да пуска определено количество риби,да зарибява и да се отчита
Тук има и друг аспект - това зарибяване се извършва и с мои и ваши пари. После промишлениците ни я продават същата тази риба за 5-6-10 лв. Да не говорим, че за думата "маломерно" не са и чували. :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от LVitchev »

Така е докторе,ама международните правила са си международни :idea: :idea: :idea: Дали ще е разрешен промишления риболов или не,споразуменията трябва да се спазват и испълняват,дреме им че ние нямало да ловим промишлено,да са живи и здрави мамалигарите и дрегите горе до Траянови Врата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Моля ви се,позамислете се малко,това което ние искаме,няма как да стане,Цяла Европа лови промишлено,правят се исключения само на определени зони в градовете или където има промишлени зони.Моля ви се,разумни хора сте :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от joro_olyмпус »

Чешем си езиците, ама само Шамана от живеещите покрай реката взе отношение. Що ли?
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от pobeditelqt »

Чак сега видях темата и нека и аз да изкажа мнението си....
Твърдо съм за Промишления риболов по река Дунав. Това е поминък на много, много хора и само, който не е живял с това, може да го разбере. Освен това, това си е пак риболов, същото е, като всеки един любителски. Ловят повече тези със знания опит и оборудване... Същото е да ви забранят, да работите нещо си...
Остава въпросът за контрола, правилата и самодисциплината на всеки риболовец...
Имам много горчив опит с така наречени мрежари и всички неприятности с тях идват от манталитет и ако искате от акъл...
Познавам не малко стари промишлени рибари, които имат билети за същия риболов от преди да се родя аз и те са ме учили към респект и уважение на реката... Така че, само със забрани не става. Не всеки рибар с билет за промишлен риболов е бракониер.
Това е поминък, който също страда от управлението на този сектор...
Всичко е до закон и прилагането му, а такива има, друг е въпроса, че са много стари, а за прилагането им е ясно...
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от LVitchev »

Такава е горчивата истина,колкото и да не ни се иска :idea: :idea: :idea: :fish15:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”