Морски риболов в Турция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от za4o75 »

Бай Вес,този възел къде казвате е не лош,само че имам няколко отвързвания на него.Освен това след голямо натоварване трябва веднага да се сменя.Имах един случай след вадене на около 5кг. лефер(който се откачи след като тройката са забоде в кепа) удар веднага на следващото хвърляне и късане на възела при засечката,това с 25либри брейд и 0,43 флуорокарбон.Още по лошо се представя възела с по -тънък и "мазен" брейд.Поне при мен много по-успешен е същия възел обаче с двоен(прегънат) брейд и пак 8 напред и 6 назад.Май най-важното в цялата работа е стягането на възела!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от bai ves »

Стягането и прегледът са основните правила, а за мазен брейд не знам..как е. Аз ползвах и сега ползвам Дуел, който е промазан. Държи си ако е добре направен, ама и аз превързвам ако се съмнявам. Ще съжалявам ако отърва риба заради него и ще търся ново решение. Сега определено не ми се налага.

Поздрав :wink:
Аватар
Тони Тодоров
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 10:59
Местоположение: Vratza - Нова Зеландия :))))

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от Тони Тодоров »

Здаеейте

Много съм изненадан от рболова в Турция и размерите на рибите поздравления.
Относно възлите аз използвам а и всички добри японски рибари за джигинг се прави PR.
Този възел се прави малко тръдно само с ръце и затовасе прави със специална бобина.
Това е най здравия възможен възел и съм печелил няколко баса но шегата настрана трябва даго
Видите ка се прави в Tube има много видео.Другия възел които използвам и които за вас ще
бъде по лесен е FG прависе с ръце и е съпер як.Него го използвам за всичко стикбейт,софбейт,попер
и жива стръв.Когато съм с джета и се получи авария правя FG перфектен е за спининкови макари и
минава през водачите без проблеми №1 за хвърляне става и за дигинг.PR е супер за оверхед макари
и се прави по дълак защото с тях само пускаш.
това е за сега пргледайтеги това мога дави препоръчам за сега.
Лек ден и наслука
Всеки ден в които неси за риба е загубен.
чичо КОЛО <"({{))>< :)
кандидат член за Спининг клуб "Абичи"
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от promarine »

Ето, че най-сетне наближи времето за традиционния септемврийски риболов в Турция.
Този път съм по-оборудван от всякога: HDS-5 с навигационни карти и сонда TM260 на Airmar (1 KW), eл.двигател MinnKota iPilot 55Lbs с вграден GPS за точно позициониране ("закотвяне") независимо от вятър и течения на каквато и да е дълбочина, куп въдици, макари, пилкери, воблери, такъми за риболов на стръв на дълбочини до 400м, подводна камера, ....

Надявам се и този път да не ви разочаровам :D
За две седмици все трябва да хвана някоя риба а ако няма риби, ще направя снимки поне на техниката :lol: :lol:
....
www.plodex.eu
....
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от jazzmena »

Леле е това се казва подготовка. Дано ги разбиеш големите риби.

Ще чакаме отчета. 8)
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от Димитър Тодоров »

promarine написа:Ето, че най-сетне наближи времето за традиционния септемврийски риболов в Турция.
Този път съм по-оборудван от всякога: HDS-5 с навигационни карти и сонда TM260 на Airmar (1 KW), eл.двигател MinnKota iPilot 55Lbs с вграден GPS за точно позициониране ("закотвяне") независимо от вятър и течения на каквато и да е дълбочина, куп въдици, макари, пилкери, воблери, такъми за риболов на стръв на дълбочини до 400м, подводна камера, ....

Привет!

Как мина риболова,колега? Направи ли го вече или все още предстои?
А най-много съм любопитен как се представи ел.моторчето с пилота,че вече се замислям и аз
върху такава екстра..? :roll: :)

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от promarine »

Не съм написал още нищо, защото този път в улова нямаше интересни риби. Тончета по 600-700 грама колкото искаш - имахме случаи на двете въдици да изкараме едновременно по 4-ри риби, при което воблера и куките над него ставаха на една топка и риболова прекратяваше докато не сменя целия монтаж. На пилкер кълвяха само гадните риби фуго (които някой наричат заек, други балон) и които не стават за ядене а и не са никак борбени. Изкарах 5-6 от които най-голямата беше около 2,5 кг. На пилкер извадих и два дракона (единия почти 1 кг :shock:)
За моя изненада, този път на чепаре се хващаха едни дребни много красиви (но и доста бодливи) ярко-червени рибки (Anthias Anthias). Докато стигнеше чепарето до дъното, направо не оставаше празна кука. До сега не бях хващал от този вид. От време на време кълвяха и дребни сардинки (рядко, но пак по пълно чепаре).

Техниката се представи много добре. Ел. мотора работи чудесно но не става за морски тролинг на воблер а само за бавен тролинг на жива стръв (или сладководен). Максималната скорост, която достига лодката ми с електричката е 4 км/час а тончетата искат поне 6-7. Иначе функцията котва на двигателя е безгрешна и изключително удобна за риболов на джиг или чепаре при наличието на по-силен вятър.
....
www.plodex.eu
....
itakovski
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 13, 2013 12:24

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от itakovski »

Ти си изловил цялата риба, аз сега как да отида да се пробвам ;)
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от promarine »

Най-сетне ми остана малко време да събера в едно клипче малкото интересни моменти от риболовните излети от май 2012 до май 2013 год. Отчитам периода, като доста слаб с една единствена риба над 10 кг. Нещо все по-труден започна да става риболова по турско. :(

Ето го и резюмето:
....
www.plodex.eu
....
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от PETAR 40 »

Чудесно клипче.
Видях и една Фуго в хладилната чанта,знаеш,че са токсични,не мисля,че сте си я хапнали?
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от promarine »

За фугото не можахме да си намерим майстор японец да ни го сготви. :wink:
Много гадни твари са тези риби пришълци от Червено море.
....
www.plodex.eu
....
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от PETAR 40 »

promarine написа:За фугото не можахме да си намерим майстор японец да ни го сготви. :wink:
Много гадни твари са тези риби пришълци от Червено море.
Преди 5-6 години ,когато се появиха за първи път(точно този вид ,Лагопсаро,,Lagocephalus sceleratus от семество Tetraodontidae), мои приятели изядоха няколко преди да разберат,че са токсични и все още са си живи :D
За тези риби знам,че токсичното се намира най-вече във вътрешностите и кожата.Та ако се изчисти внимателно и се одере може би стават за ядене,но аз не бих пробвал де :D
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от promarine »

Доколкото знам, най-токсичен е черния им дроб а също така и кръвта им. За кожата не съм чувал. Не ми се е случвало да изгладнея дотолкова, че да рискувам да ги ям. Все успяваме да хванем по нещо по-подходящо за скарата :lol:
....
www.plodex.eu
....
Аватар
Zozo
Мнения: 83
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 14:42

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от Zozo »

Момчета, предстой ми малко някакво ходене до Турско следващата седмица (най - накрая малко отпуска ). Ще ходим в Ayvalik. Та питането ми е първо за риболов от брега трябвали ми някакво разрешително? И второ като какви такъми да си взема за от брега? Нямам претенции за някакъв кой знае какъв риболов, просто някакви леки насоки, дали бомбарда да взимам, чепаре, блесни...??? Абе изобщо някакви идей. Благодарско от сега ;) :tup:
КОЛЕГИ, МОЛЯ ВИ СЪБИРАЙТЕ ВСИЧКИ ОПАКОВКИ, ПЛИКЧЕТА И ВСЯКАКВИ БОКЛУЦИ СЛЕД РИБОЛОВА СИ!!! НЕКА НЕ СИ КЕНДЗАМЕ ТАМ КЪДЕТО ПОСЛЕ ИСКАМЕ ДА ИЗКАРАМЕ ДОБРЕ!!!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Турция

Мнение от promarine »

Ето и кратък видеорепортаж от тридневния ни октомврийски риболовен излет.
Тръгнахме с намерението да хванем някоя голяма риба тон или риба меч, но се оказа, че ще трябва да спасяваме капото с .... :shock: ... дребни акулки.
http://www.youtube.com/watch?v=08izTG9s ... e=youtu.be
....
www.plodex.eu
....
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”