Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от Zander »

Турнир по спининг "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 15 – 16 септември 2012 г.

Ще се води 4 кръг за 2012 г., само името на турнира избрано е в памет на Ники, както беше и през 2011 г.



Ще се проведе в два тура:

1 тур вечерен - 15 септември - събота от 16, 30 ч - до 20 ,00 ч. Мястото на провеждане и участъка ще го обявим на място. След като приключим в 20,00 ч. - събираме се, мерим, теглим, правим класиране за деня и сядаме на масите.

2 тур - сутрешен - неделя 16 септември от 6,00 - до 11,00 ч. Района, на който всяка година ловим. Като свършим в 11,00 ч. правим класиране за 2 тур, обединяваме резултатите от 1 и 2 тур и обявяваме крайното класиране.

Предварително записване няма да правим - добре дошли са всички видри, кандидат видри и симпатизанти на клуба!

Решихме да се съберем в 15,00 ч в събота на мястото, което определихме за бивак. Мястото е сенчесто, има място за палатки и паркиране. Колегите, които са идвали миналата година го знаят добре, къде се намира. Ще има хора и от предния ден на палатки. За останалите колеги, които не са били лани, малко инфо:


Ето къде се намира мястото на лагера, идвайки от Елхово:

След табелата на Елхово на 6 км.е разклона - на дясно е за Тополовград. Тръгвате за Тополовград. На 500 метра след разклона отдясно е черния път, гледайте внимателно, намира се в една дупка през храстите. Тръгвате по черния път, след 150 м е реката, от там на дясно има още стотина метра до бента. Това е мястото на лагера.

От Княжево:
Тръгва се в посока Елхово, минава се по моста над Тунджа. След близо километър от ляво е черния път, за който стана вече дума...В деня на състезанието 15-ти септември на отбивката /черния път/ ще има завързани цветни найлонови торбички, в събота сутринта ще има и червено бяла сигнална лента закачена на храстите за ориентир.

Поздрави
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от quietriot »

Пракрасно Стефко, ще се видим там.
Аз от 10.09.2012 съм в Ямбол, ще правя зъб и ще ловя риба по реката,
който дойде по рано да се обажда, да си ловкаме заедно 0889 197 180.
Поздрави на всички
Васил
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от DKolev »

Хммм...На 14-ти ще съм в София и смятах да остана до понеделник там, но ще бързам да се прибирам насам, че ще има по-интересни занимания :)
koda33
Мнения: 314
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 19:35
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от koda33 »

Успех на всички участници))
http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от Marco Polo »

По телефонни данни, първи е Дани /alber4i/, втори - бат Стефко /Zander/, а трети - Нелко /anonimen/.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от Marco Polo »

.. и малко снимки..
Вички мога да се видят на сайта на "Стари видри"

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
БОНЧО
Мнения: 881
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 988 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от БОНЧО »

Здравейте.Много драго ми беше,че отново се видяхме и половихме рибки заедно,някои повече други по-малко :)Стана страхотно състезание в два манша,вечерен и сутрешен като най-интересната част беше между двата тура :D -хапване,пийване и сладки приказки.Уловиха се доста риби ,както подобава на такова състезание имаше и трофейни.Майсторите отново се доказаха,а такива като мен се надяват на следващото състезание :D .Повече обяснения от надарените с дар слово,от мен редовните снимки...
реката
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
малко рибки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
бивака
Изображение
Изображение
Изображение
сладките приказки
Изображение
Изображение
победителя с неговата рибка
Изображение
награждаването
Изображение
и общите снимки
Изображение
Изображение
Ами това беше.До нова среща приятели :)
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от pi4a94 »

Като починем и темата живна...ще се заема със задачата да драсна няколко реда плюс снимки :wink:
Групата начело е Стоян и ние с Пампо пригласяме.Присъедини се и Стефан(straj74).
За пътя няма какво да говорим освен,че на връщане след сладък сън видях времето в София..УЖАС...

След като изпуснахме отбивката за уреченото място и буса на Стефан от Търново щеше да ни подпре започна едно печене на пържоли и опъване на палатки...Спуках се да бързам....След това обличане на оборудване пак бързо....Как не забравих нещо не знам...
Водата паднала страшно.Не бях вързал,а всички замятат вече.Слагам вирбел и започвам.След 10-тина минути почна борбата и викам Стефан .Извади той една щипка,а аз я гледам като индиянец.Хвана го за месестата уста и позира.
Изображение
42см здрав клендак.Дава ми щипката и аз я хващам.Стефан ми казва да не я изпусна с рибата и в същия момент рибата събра сили и точно това направи... :D Пляс във водата обаче аз бърз и я дигнах (добре че е и тежък грипа май се казваше) с рибата и викам спокойно :) Последва пускане и въпроса как се борави с това :lol: :)
Пускам аз и съм дал апарата да ме щрака.
Изображение
Снимаме и вика:-Ти не гледаш!Ето гледам!
Примамката беше нова придобивка тъмен гръб и ярко жълто коремче...Страшен воблер на майстор от Бургас мисля че Ясен се казваше.Няма такъв воблер!
Изображение
От тука излезе.
Изображение

По-нагоре отивам на мойто място където хванах последователни риби предишния път.Заставам до Пампо и опааа рибка ама се закачи в храстите покрай брега и бЕга.Пак моята тактика и тоя път е тука.Същия воблер.
Изображение
Пампо разбира се няма риба и посиня,посивя...и като рече дай воблер та дай...нали съм добричък и му дадох...ама не хвана нищо и после му казах видя ли само дето ме мрънка.Поне с неговия кастинг не успя да го скъса,защото щях да го топна във водата и да напълни ботушчетата :lol:
Следва без коментар само ще кажа,че посинях от ярост и газих до кръста за ей тая простащина.Поне спасих една каракудка.Падна хубаво рязане :twisted:
Изображение
Нагоре мястото с лодката дето е вързана...как нямах запалка и малко бензин или поне един маркер да поздравя собствениците :twisted:
Малко по-нагоре почнахме да замеряме.Наш Пампо с рибаа вече той ще каже каква та даже и тука му удари.
Изображение

Изображение
Две снимки за разкош.Хвана го на Кенарт и му казах че е куц :lol: ама и др. рибки хванал с него.Тая мисля,че беше 36см.
Според мен това момче ще стане модел по простата причина,че обича да ходи гол 8).Да ама аз не оставам по назад.
Изображение
Следващата риба я хванах докато говоря по ГСМ-а :)
Изображение
Малко съм я стиснал ама много бяга...
Изображение
Примамката е Асакура 42мм. сив.
Тук дойде и Водача Стоян.
Изображение
Имаше кратка активност и от това място излезнаха рибките.
Даже закачих скобар за опашката.Това е като трактор такава мощ вади за размерите си...
Изображение

Вечерта скъсах един Екогиър и остана гадничко да виси на дървото в реката...и се ядосах.Стефан остави една клатушка сигурно на над 20м. по хоризонтал на едни дървета и се запътихме към бивака.
Почна се..смях истории разни течности и на оцета му хвърлихме око :D Та до 2ч. като останахме четирима :)Пампо е слаба ракия и ще му се наложи наказание. Легнах и нещо не ми беше удобно.Това беше точно 2 мин. и заспах като талпа...Бяхме на 20м от ей този бързей.
Изображение
Сутринта някакви часовници са звънели изобщо не си спомням,докато Стоянчо не навлезна в палатката и ни събуди.Леко превалява.Пак бързане да се облека взех пръчката и айде в колата...Сменихме няколко места.Едно от тях ми беше фаворит.Мятам с/у течението с блесна Еса 2 жълта без контри и ми кълве,обаче проспах нещо и се завря зад един камък и блесната се закачи,а рибката бЕга.Модела още манекена Пампо закачи некъв златен воблер и разбра,че ще напълни ботушите и панически ме извика да го вадя с моя гащеризон.Ако си беше напълнил и половината ботуш щеше да е в шок и да си ходи към София :lol: :lol: :lol:.Решихме да ходим по старите места.На мен нещо не ми се ловеше пак там и тръгнах в обратната посока на групата.Ще чопля ей тоя вир преди и след него.
Изображение

Изображение
Пробвах с всякакви проводки...разхождане на кучето,спри тръгни неще братче...Отварям кутията и ще пробвам на блесна 3-ка медна.По течението,с/у течението НЕ...метнах диагонално и си спомням как нещо резко тръгна,а аванса ще се запали от свирене...още ечи в главата ми.Реших,че е сом.Рибата тръгна към отсрещните клони и няма спиране...Хванах аванса и напънах преди това го затегнах.Няма да се дам да отиде там.Тръгна нагоре по течението влакното мина през едни клони джапам след нея..Адреналина е над МАКСА вече...Напъвам юнашката,а рибата когато иска взима колкото иска аванс...тръгна надолу пак джапам след нея.Прецаках едно хубаво място няма как.Сигурно над 20м. ме разходи...Излезна на повърхността и викам си мряна :shock: Показа се...Шаран :shock: и то защо не се изморява,защото е за гърба...Шок и ужас...Докарах я и реших да я вадя интелегентно,тръгна да бяга и ще я хващам за опашката..да да :? Пак тръгна. Рибата седи напречно и не мога да я докарам до мен...писна ми по едно време и вадя ГСМ-а и ще звъня за помощ,а там няма връзка.Не се чува нищо.Държа с една ръка пръчката с другата телефона.Не мога да нагазя дълбоко...Викам си ще я вадя най-накрая.Мощно напъвам и идва бавно към мен.Зграбчих я и айде на брега...Голямо торпедо.А апарата се прецака и неще да се пусне :shock: :shock: :shock: пробвам пак тръгна слава богу....
Изображение

Изображение

Изображение
Много интересно,защо й се скри така окото.
Изображение
Вадя ролетка и меря.70см точно до края на опашката,не се наемам да казвам,но предполагам че беше около 5-те кила...Почвам да викам и да свиря с една милиционерска свирка като на спасителните жилетки.Никой.По едно време се обади някой.Вече съм го откачил и реших,че ще го показвам от далече :roll: Стефан от другия бряг вика:
-Распер ли е?
Отговарям:
-Не шаран :shock:
Топя го във водата и го мърдам напред назад.Събра сили и отпраши от където е.
Такъм:Ст.Кроа Премиер 7 фута,макара Вега Регал (Заубер) 2000 и влакно Строфт 0.20 с тест до 4.20кг.
Връщам се при пръчката и сядам целия в пот и болка в цялата ръка...Мисля си на тия с марлините не им е лесно...5мин. отдих и отидох при Стефан.Беше слезнал от един отвесен бряг...не се знае как.Помогнах му и с помоща на лианите излезна.
Местим се,а на мен вече не ми се иска да ми кълват такива риби :oops: Тоя ден беше по-слабо...
Животинче.
Изображение
Обаче накрая на излета наджапах и си взех скъсания Екогиър :twisted: Минах през разни дървета,паднах по очи...емоции страшни и Стоян падна...бе изобщо...Айде към бивака стига толкова карък.

Започна официалната част.
Изображение
Искам да отбележа,че масичката бе взета без разрешение за купите :? от мен и ще се глобяваме с някоя Моска :wink:
Призьорите:
Трени Нелко-ще вземе някоя купа това момче.
Изображение
Втори-Най-големия Стефан Минчев!
Изображение
Първи-Дани..е кво се учудваме той си е "местен" :D Със мерен сом 95см ако не се лъжа и клен дебелак 49см.
Изображение


ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от bai ves »

:lol: Браво на всички и специално на Дани! Пич, моя шаран по- голям но браво, дал ти е отпор. :mrgreen: :fish15:
pampo98
Мнения: 261
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 23:04
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от pampo98 »

Както си личи от репортажа на Сашо, получи се много емоционално състезание! За мен мястото (реката) беше ново и съвсем непознато, но си личеше още от началото, че ще е яко 8)
За мен началото на първия ден започна с пробване на различни примамки, които си бях набелязал предварително. Не знам защо, обаче нещо не се получи с "японците"... :? Пробвах асакура, екогиъри - CK40 и един от любимите ми SX40 цвят 307, Chubby 38 и др., но за съжаление нямах особен резултат...
И както не ми вървеше, така изпуснах първите два удара - единият беше на распер, който се откачи малко пред мен, а следващият на кефал, който успя да влезе в едни клони.. :roll: След това обаче имаше малко адреналин... Съвсем близо до същите склони имах удар ето на това:
Изображение
и тук късметът ми проработи :D въпреки, че се оказа малко под нормата и последва:
Изображение
Е, все пак си беше яко 8) Сомът си е сом!
За двата кръга успях да хвана няколко доста добри кефала. И въпреки, че Сашо се шегува а и за мен беше неочаквано, обаче повечето риби бяха хванати на обикновен Kenart Hunter костурска окраска, който си стоеше мързеливо от доста време в кутиите с примамки .... Същият беше апетитно хапнат и от малкото сомче :lol:
Съжалявам за лошото качество на снимките, за това не пускам и други, тъй като не си носех фотоапарата, както и новия телефон, за да не го "удавя", както веднъж вече ми се случи преди две години :oops:
И така, радвам се, че бях част от това събитие!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от Zander »

Здравейте,
стана перфектен риболов, извадиха се трофейни риби, а купонът беше отново върхът! Благодаря на всички присъствали за невероятните емоции и хубавото настроение.
В състезанието се точкуваха само следните размери риби:

кефал - над 27 см
щука - над 40 см
распер - над 40 см
сом - над 65 см

Класирането:
1. Даниел Йорданов - 7160 т.
2. Стефан Минчев - 5770 т
3. Нелко Мирчев - 3200 т
4. Димитър Пеев - 2710 т
5. Стоян Стоянов - 2470 т
6. Пресиян Конярски - 1910 т
7. Александър Ладовински - 1880 т
8. Стамен Дулевски - 1590 т
9. Пламен Милев - 1530 т
10. Стефан Стефанов - 1500 т
11. Николай Куюмджиев - 1240 т
12. Калин Иванов - 1220 т
13. Тодор Тодоров - 1100 т
14. Бончо Янков - 1080 т
15. Христо Иванов - 1060 т
16. Емануил Манов - 1050 т
17. Ясен Петров - 870 т
18. Преслав Великов -760 т
19. Константин Каридов - 580 т
20. Алеко Дянков - 450 т
21-22. Павел Павлов - 300 т.
21-22. Иво Балев - 300 т.

Участваха 36 души от градовете София, Бургас, В. Търново, Русе, Плевен, Варна, Елхово.
Поздрави!
Стефан
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от shaman »

Супер сте си изкарали :)
Съжалявам, че отново не можах да дойда :(

Що ли не съм учуден от класирането ;)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от sestrata »

Няколко снимки и от мен. :)
От четвъртък, около лагера.
Освен мерните кленове бутаха и дребни "разни"...

Изображение

Изображение

От петък, около Радовец...
Расперът на Митко.

Изображение

Изображение

Изображение

Подобен и аз улових, но от позицията ми не беше удобно да снимам.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Зад този камък излезе хубав кефал.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На състезанието ме подгони карък и ми кълвяха само хилави рибки...

Изображение

затова пък купонът беше мощен...

Изображение

а победителите - убедителни... :D

Изображение

Изображение

Изображение

Който не дойде - изпусна много!!!
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от ZLAK »

Браво на вас момчета!!!Състезанията на Тунджа са били винаги НА НИВО!
Ово йе стандарт - мощен купон и як риболов.
Браво на Дани - хвана най-сетне сом :lol: и то в най-подходящият момент :wink: . Добре е да разкаже с няколко думи за риболова си .
Поздравления за всички участвали !!!
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа 2012 - Купа Николай Киров

Мнение от maznislav »

Големи поздрави и от мен ...
Как се бях наточил на 4 -тири дневен риболов там ама нещата се объркаха в последния момент.
Мисля първата почивка в октомври месец да направя един набег на там - ако някой иска да ми прави компания в отрязъка петък - неделя ще се радвам да драсне или да се обади - с компания винаги риболова е бил по-готин.
Поздрави на всички присъствали на меропприятието :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””