Вижте какво улових в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
4o4o
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Ное 04, 2011 10:39

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от 4o4o »

Въобще не исках да кажа, че някога съм хващал една хладилна чанта лаврак. Просто всеобщото мнение изградено за П.Л. е, че един вид отиваш и пълниш 10 лаврака, ей така все едно са садки.
pavel75kolev
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: Бургас

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от pavel75kolev »

Последните 2 пъти като съм ходил на П.Л.(не че много често ходя) нито един лаврак не съм хващал, и отстрани на пристанището, и на отсрещния бряг срещу горичката, и при фермата също на мостчето и почвам да се чудя какво става, аз ли не мога да ги ловя, те ли си имат дни в които влизат да гонят дребосък, направо не знам. Като се има предвид че съм почвал отрано 4.30 сутринта та докъм 9.30-10.00. Има някакви риби които правят водовъртежи и скачат от време на време над водата, но не ги знам какви са кефал ли е, какво е. Някой ако знае нека да каже.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от mikibg »

Не се притеснявай , капотата на ПЛ са често явление мястото е специфично.
deko_7575
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Юни 01, 2011 10:05
дал Браво: 8 пъти

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от deko_7575 »

аз колеги неви питах за лаврак а за кефал доколкото си спомням
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от bae »

А ние НЕвили отговорихме за кефал, че не си спомняме любезни :mrgreen: Ако имате въпроси за начина на риболов, стръвта, захранката за кефал, питайте ние ще ви припомним. :lol: :lol:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от nafplio »

mikibg написа:Не се притеснявай , капотата на ПЛ са често явление мястото е специфично.
Мики ,то май не само там има капота :lol: то това 'явление' си е чисто 'ежедневие' :lol: .... е , няма да броим единични бройки :wink:

около кило ( + / - )
Изображение

закова точно на 2кг.
Изображение

Изображение
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от mikibg »

Да така е ,аз на последния излет за 3 дена имам около 20 на лефера като най -големите бяха около кило . Няма и помен от лавраци май е още много топло за тях .Леферите излизаха само сутрин за 20-30 миниту преди да изгрее слънцето и после ги нямаше никакви . Имам и няколко риби уловени на уолкери - pachinko 100 и zenith z-claw , но като цяло бяха пощуряли по Daiwa shore liner sl14 .

Поздрав
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от getsbi »

Много мируват тези рибки.Хубави снимки.Аз това лято имах слука.За 40 минути, 6 броя:

Изображение

То не иска да застане една секунда мирно.Така и не направих хубава снимка.Те само дето не летяха :D Следващите три дена на същото място, нищо.Воблера е 8см. Bassdream.
Аватар
Wobbler
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 12:35
Местоположение: София

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от Wobbler »

nafplio, на какво хвана ципурата ми е интерсно, ако е на воблер де, казват, че не 'иска' воблери..?
Аз хванах една на Орбит 80, който прилича на скаридка, нали с това се храни, както и с рачета?
Иначе дайвата ти/ми я направиха на....

Изображение
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от nafplio »

Wobbler написа:nafplio, на какво хвана ципурата ми е интерсно, ако е на воблер де, казват, че не 'иска' воблери..?
Аз хванах една на Орбит 80, който прилича на скаридка, нали с това се храни, както и с рачета?
Иначе дайвата ти/ми я направиха на....
Камене , ципурата я 'извадих' на дъно (със стръв - мида) :wink: , едно приятелче я остави да я наглеждам докато гонеше рачета и вадеше миди , та ... аз само я бреборих - ма си направих кефа :wink:
mikibg написа:Да така е ,аз на последния излет за 3 дена имам около 20 на лефера като най -големите бяха около кило . Няма и помен от лавраци май е още много топло за тях .Леферите излизаха само сутрин за 20-30 миниту преди да изгрее слънцето и после ги нямаше никакви . Имам и няколко риби уловени на уолкери - pachinko 100 и zenith z-claw , но като цяло бяха пощуряли по Daiwa shore liner sl14 .
Поздрав
:shock: респект :D Мики ми аз за последната година нямам 20 риби - ма то сигурно от задвъдичното :lol:
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от civic »

Ето малко и от мен 4 малки тона 450-500гр.и 2 дорадо 1.200 и 1.600гр. рибите удариха на 8.5см. силикон океаник бял на бьрзи проводки с резки предрьпвания http://stradik.snimka.bg/other-sports/r ... 9.28549885" onclick="window.open(this.href);return false;
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от za4o75 »

Изображение

Uploaded with ImageShack.us


Ето и една баракудка с новата ми пръчка!
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от Д Пенев »

Все така, а защо не и с ощо по-мерни да и върви на пръчката!!
Поздрави :D
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Вижте какво улових в Гърция

Мнение от nafplio »

za4o75 написа: Ето и една баракудка с новата ми пръчка!
Ееее Злати , с това 'ново' прътле си е било голям кеф да извадиш тази красавица :fish15:
Браво и следващия път нека ти удари тройно по-голяма :lol: - та да те видим :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”