Кой направи дупката в кепа ми ...

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Кой направи дупката в кепа ми ...

Мнение от takezo »

Хех !

От тежестта и или леко е поизгнила мрежата на кепчето ?

Вчера едни пичове разметаха стримери разни, ма нЕмам такъв такъм за тия "пискюли" де пльокаха като ..

Страхотна риба, поздрави Роска !
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой направи дупката в кепа ми ...

Мнение от Росен »

Поизгнила е естесвено - много го ползвам ;) Иначе няма как да се скъса от около 3 кг риба ...
Той един распер ми напомни за тази работа предния път, но само едно око успя да скъса, тая зъбатка обаче ми го разколачи и сега ще търся Илиян и Пламен ;)

Колкото до оборудването - аз съм ловил щуки и с 5-ти клас мухарка:

Изображение
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Кой направи дупката в кепа ми ...

Мнение от D-r Kosio »

Янтра е страхотна!
Веднага разбрах за какво става дума през "безжичния"! На такива места много работи!?
Имаше един говедар, чието лице, стандартно e обладано от безпричинно щастие,но този път изразяваше друго. Беше под напрежение - явно се беше впечатлил! Искаше човекът.. да сподели, че да му олекне някак..Но… опитът му превърна случката в полу-жестове и размахване на гега. Думи липсваха..и не се предвиждаха.. за да ги дочакам. Всичкото, което не можеше да вербализира се излъчваше от очите му – а то си беше и „всичкото”. Приех ;-) - имало е екшън ( „излъчваше” наистина като за 3-4 килограмова щука ;-) ) Разбрах, че говори за теб, защото не го обясняваше на другите риболовци, а "на този с мухарката" - бе сглобил аналогията..
Третото, което много ме впечатли…бе, че не те мразеше, че си хванал добра щука! Това бих определил като обречен краен атавизъм (на изчезване) в днешно време. Говедар беше човекът..общуваше с, кой знае защо, необяснимо позитивните си инстинкти. Жестовете му ми подсказваха, че е имало изпускане.. на рибата.. ,но за това с "изяждането" на мрежата ... е, май няма такъв жест или поне не е "стигнал" до Янтра!
Роска, надявам се, изведнъж да си станал щуклесто (причинно!) щастлив, че има и други безпричинно щастливи, но тях ги държат на едно друго място…;-)

Изображение

Дай Боже и на нас повечко причини... :wink:
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой направи дупката в кепа ми ...

Мнение от Росен »

:)

Той се вижда човекът на едно от снимките на Go Pro - то - гледаше всичко през цялото време - първо явно се чудеше какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му, макар че все си мисля, че отдавна вече знае какво е мухарка и по-скоро се чудеше дали ще имам успех този път ;)
После няколко пъти при поривите на рибата ми вика от брега "Ще я изтървеш ве, ей !!!", на което аз няколко пъти отговарях - "Ще я изтърва, ама друг път!" мислейки си за чисто новия типет 0.60, завършващ със 40 см ръчно правен стоманен повод. Накрая някак си съжаляваше заедно с мен, т.е. по-скоро той съжаляваше - аз се смеех - може би не знаеше, че така или иначе щях да я пусна.
Но това е първата прилична щука до този момент (до 50-55 см не се броят) - тепърва започва сезонът и ще има още много и по-големи!
Всички са добре дошли - за распери, кефали, щуки или каквото им се лови ... !
Аватар
Ангел-Ачо
Мнения: 283
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 17:10
Риболов: само с позволени средства!
Местоположение: София / Монтана
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кой направи дупката в кепа ми ...

Мнение от Ангел-Ачо »

Росен написа:Поизгнила е естесвено..
Аз помислих, че нещо си ядосвал жената..
Другия път с грипа щото по-голяма те чака..
Аватар
Андрей Д
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 16:17

Re: Кой направи дупката в кепа ми ...

Мнение от Андрей Д »

Страхотен рибок, голям кеф е било. Не съм ходил на Янтра, но излета е бил пълен с емоции със сигурност.
България над всичко.
Пази природата.
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Кой направи дупката в кепа ми ...

Мнение от Markony_RS »

Росен написа::)

Той се вижда човекът на едно от снимките на Go Pro - то - гледаше всичко през цялото време - първо явно се чудеше какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му, макар че все си мисля, че отдавна вече знае какво е мухарка и по-скоро се чудеше дали ще имам успех този път ;)
После няколко пъти при поривите на рибата ми вика от брега "Ще я изтървеш ве, ей !!!", на което аз няколко пъти отговарях - "Ще я изтърва, ама друг път!" мислейки си за чисто новия типет 0.60, завършващ със 40 см ръчно правен стоманен повод. Накрая някак си съжаляваше заедно с мен, т.е. по-скоро той съжаляваше - аз се смеех - може би не знаеше, че така или иначе щях да я пусна.
Но това е първата прилична щука до този момент (до 50-55 см не се броят) - тепърва започва сезонът и ще има още много и по-големи!
Всички са добре дошли - за распери, кефали, щуки или каквото им се лови ... !
Паци и Илиян да почнат серия със стоманена мрежа специално за теб.....
Сменям си подписа...не мога повече
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”