Пак за дрехите :)

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от joro_olyмпус »

Като ти знам размерите и мераците - направо тръгвай за Хилман отново, че хаир скоро няма да видиш. Е, не са върха - ама за тия пари - толкоз - пак е много по-добре от измислените наши производители.
Toni78
Мнения: 134
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 19:33
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от Toni78 »

Маряне наи добре виж за някои ски екип или още по добре погледни в магазините за алпииска екипировка.От това по добро няма :!: Нали се сещаш че на алпинистите и тем подобни екстремисти дрехите трябва да са леки,удобни и да издържат на екстремни условия?Заеби ги тия ловджииски дрехи,а пък за рибарските тъкива да не говориме..... трагедия.Хем спарват,хем пускат и вода.Аз след доста лутане си взех The Nort Face и нямам забележки.Якето ми тежи 300гр. а панталона 200/ якето е с много тънка подплата а панталона само шушляк.От доло слагаш един полар и си ок.Може и термо белио./
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от blader2 »

Toni78 написа:Маряне наи добре виж за някои ски екип или още по добре погледни в магазините за алпииска екипировка.От това по добро няма :!: Нали се сещаш че на алпинистите и тем подобни екстремисти дрехите трябва да са леки,удобни и да издържат на екстремни условия?Заеби ги тия ловджииски дрехи,а пък за рибарските тъкива да не говориме..... трагедия.Хем спарват,хем пускат и вода.Аз след доста лутане си взех The Nort Face и нямам забележки.Якето ми тежи 300гр. а панталона 200/ якето е с много тънка подплата а панталона само шушляк.От доло слагаш един полар и си ок.Може и термо белио./
Пич моляте сподели откъде може да се закупи качестване ски екипировка за до 300лв комплекта? Не друго, ама толкова е тавана на Мариян за облеклото, а аз под 300лв само долнище или яке и то читави почти не съм виждал, камо ли комплект.

Пък ако си намеря за борда такива обещавам да почерпя! :mrgreen:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Toni78
Мнения: 134
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 19:33
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от Toni78 »

Пич,за ски екипировка не знам /не карам ски в момента/ но докато търсих миналата год. дрехи бях попадал на прилични,но тогава гледах всичко и на всчкаде.... та незнам.В магазините на Норд феис http://www.strim-co.com/" onclick="window.open(this.href);return false; има алпииска екипировка,а и правят добри намаления 20-30-40% за известен период и после прибират стоката.Догодина я вадят пак + новата такава.Аз якето го взех от тук а панталона го поръчах от Англия,защото тъпия вносител не го внасял тук този модел :evil:
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от ecoplast »

Мариянски, през Търговище минаваш ли?
http://www.milolab.com/index?id=1665&lang=bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Отиваш, мериш и ако не ти става ти шият....и да почерпиш :lol: :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от MapuaH »

ecoplast написа:Мариянски, през Търговище минаваш ли?
http://www.milolab.com/index?id=1665&lang=bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Отиваш, мериш и ако не ти става ти шият....и да почерпиш :lol: :lol:
Мерсаж Камене ! :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
ottopepi
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 23:01
Местоположение: Червен бряг

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от ottopepi »

да де ама като се обадиш и питаш за цените седни удобно защото като ги чуеш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
за тези пари има и по качествени неща
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от Коце »

ecoplast написа:Мариянски, през Търговище минаваш ли?
http://www.milolab.com/index?id=1665&lang=bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Имат ли магазин в Търговище?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от ecoplast »

Намират се в бившото БКС на 2 етаж, правят и отстъпки. Там е и цеха и магазина. Отопепи, бъди по-конкретен. От 6-7 години им ползвам продуктите, много други, уж големи марки окапаха. Толкова за качеството. Относно цените: хубавото и евтиното винаги стоят на различни рафтове... :wink:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от hobby »

Мариански, като те слушам братле оставам с впечатлението, че искаш да си намериш ненамираемото - горетекс за 300 лв. Е нема... Обикаляй секъндхендките - може да изпадне нещо. Братми си намери и горетекс и чисто - ново, оригинално кожено яке на Харли с вградени нагреватели за смешни, ама смешни кинти...
Не знам що не вземеш пак един Хилман! Кво му е? Не е престижен ли? :)
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от MapuaH »

hobby написа:Мариански, като те слушам братле оставам с впечатлението, че искаш да си намериш ненамираемото - горетекс за 300 лв. Е нема... Обикаляй секъндхендките - може да изпадне нещо. Братми си намери и горетекс и чисто - ново, оригинално кожено яке на Харли с вградени нагреватели за смешни, ама смешни кинти...
Не знам що не вземеш пак един Хилман! Кво му е? Не е престижен ли? :)
Ники, намиррал съм супер дрехи и то с GoreTеx мембрана в Германия за нищо пари, ама да ме пита човек що не купувах тогава.....
Ти пък , какъв престиж бе бате - тук става въпрос да не ти мръзне гъзО зимата и да ти е комфортно. Хилман не искам, защото имам опит със старите. Като ги намокри дъжд и стават ужасни. Да не говорим, че подплатата на панталона издържа 4 кляканета и се пръсна :) И то при положение, че панталона ми беше супер широк. Иначе, че топлят - топлят ! Това не може да се отрече. Големият проблем, е че супер запаряват.Практически тези дрехи нямат дишаемост. Та дори и да е упоменато на етикетите, сигурен съм, че ако пратя плат на колегите в лабораторийте ни ще докажат точно това, че са кръгла нула !!!

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от hobby »

Това последното малко ме изненада. Неприятно... Та ние купуваме Хилман не за да ни топлят а защото дишат. Нали? Ако не дишат, не бих дал 300 лева за ватенки! Колко голямо парче ти трябва за да се направи експеримент? Ако резервното парче от дрешките върши работа ще ти го дам да го тествате и ако материята не е дишаща ще съм безкрайно разочарован от Хилман и ще им пиша. А ти като го знаеш това що не си ни казал до сега? Аз си купих Хилман, на не съм го тествал на динамични натоварвания. За това за което го ползвам такива няма. Мисля знаеш - седя 10 часа на ден на шезлонг на сред едно поле и дзепам у небето... Като вали влизам в колата. В този смисъл сам доволен от дрешките. И подплатата ми върши хубава работа-даже си нося якето отделно от връхната. Не съм проблем. Искам да ги тестваме. Сериозно. Имам страшно много парчетии от горетекс ще ти дам колкото искаш за сравнение.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от joro_olyмпус »

MapuaH написа: Ники, намиррал съм супер дрехи и то с GoreTеx мембрана в Германия за нищо пари, ама да ме пита човек що не купувах тогава.....
Ти пък , какъв престиж бе бате - тук става въпрос да не ти мръзне гъзО зимата и да ти е комфортно. Хилман не искам, защото имам опит със старите. Като ги намокри дъжд и стават ужасни. Да не говорим, че подплатата на панталона издържа 4 кляканета и се пръсна :) И то при положение, че панталона ми беше супер широк. Иначе, че топлят - топлят ! Това не може да се отрече. Големият проблем, е че супер запаряват.Практически тези дрехи нямат дишаемост. Та дори и да е упоменато на етикетите, сигурен съм, че ако пратя плат на колегите в лабораторийте ни ще докажат точно това, че са кръгла нула !!!

Поздрави :)
Още съм с Хилман и споделям, че при проливен дъжд оставаш напълно сух - но дискомфорта е голям и лепнат отвсякъде. Не е вярно, че запарват и не дишат. За 300 лв би ли ми препоръчал нещо по-добро?
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от MapuaH »

joro_olyмпус написа:
Още съм с Хилман и споделям, че при проливен дъжд оставаш напълно сух - но дискомфорта е голям и лепнат отвсякъде. Не е вярно, че запарват и не дишат. За 300 лв би ли ми препоръчал нещо по-добро?
Трудна работа :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Пак за дрехите :)

Мнение от hobby »

MapuaH написа:
joro_olyмпус написа:
Още съм с Хилман и споделям, че при проливен дъжд оставаш напълно сух - но дискомфорта е голям и лепнат отвсякъде. Не е вярно, че запарват и не дишат. За 300 лв би ли ми препоръчал нещо по-добро?
Трудна работа :)
Тогава ква е дилемата?
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”