От къде дребен "съедобен" силикон?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: От къде дребен "съедобен" силикон?

Мнение от Димитър Тодоров »

Благодаря за отговора,Ице!
И на мен ми прилича като на поредния скъп силикон,но все пак опитвам да събера повече мнения преди да заровя сам някой лев в него. :) Ако позабравя,попитай ме за мнение през пролетта.

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: От къде дребен "съедобен" силикон?

Мнение от Мунчо »

Съедобността сама по себе си поставям на заден план. От по-голямо значение за мен са формата, мекотата и "излъчването" на примамката, но не в органолептичния смисъл на думата. За цвета не коментирам подробно, въпреки, че се представя като основен привлекателен фактор. Според мен значението му е надценено, но независимо от това има някои окраски, които са по-"магнетични" за рибите, а други(като например розовите, които придобих във всички оттенъци, воден от идеята, че наподобяват жив червей, прясноудавен червей, престоял във водата удавен червей, почти обезцветен от престой удавен червей...) са откровено "куци" в личната ми статистика...
Колкото повече ловя на лек джиг, толкова повече оставам с впечатление, че независимо, че хващам все повече(нескромно казано), все повече неща не са ми ясни...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: От къде дребен "съедобен" силикон?

Мнение от Димитър Тодоров »

Мунчо написа:....
Колкото повече ловя на лек джиг, толкова повече оставам с впечатление, че независимо, че хващам все повече(нескромно казано), все повече неща не са ми ясни...
Задобряваш с две думи,и си загубил късмета на начинаещият.И при мен така. :roll: :lol:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 489 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: От къде дребен "съедобен" силикон?

Мнение от Iso »

Мунчо написа:Съедобността сама по себе си поставям на заден план. ... За цвета не коментирам подробно, въпреки, че се представя като основен привлекателен фактор. Според мен значението му е надценено...
Прав си адаш. Интересувам се от съедобните силикони от често любопитство. До сега имам хванати десетина рибки на съедобен силикон и много повече на обикновен.
Имам случаи при които съм експериментирал и съм сменял едни и същи примамки по размер но с различни цветове. Кълването не се променяше. Но щом сложих малко по-голямо туистерче и кълването веднага престана. Според мен размера и модела имат по-голямо значение от цвета. Въпреки, че и аз си имам любим цвят - тъмно кафяв и нюансите му.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: От къде дребен "съедобен" силикон?

Мнение от Мунчо »

Димитър Тодоров написа:
Мунчо написа:....
Колкото повече ловя на лек джиг, толкова повече оставам с впечатление, че независимо, че хващам все повече(нескромно казано), все повече неща не са ми ясни...
Задобряваш с две думи,и си загубил късмета на начинаещият.И при мен така. :roll: :lol:
Уви, съзнателната ми тавтология не е в състояние да представи в пълен мащаб сладостните трепети на първичната тайнствена неопределеност... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: От къде дребен "съедобен" силикон?

Мнение от kinder »

ЦИТАТ :Интересувам се от съедобните силикони от често любопитство.


Когато чух за сэдобният силикон и Аз бях учуден.След като попитах Руснаците -Как така сэдобен те ми отговориха следното/не си измислям/ той с течение на времето се разлага във водата а че е с миризми също е вярно.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=54251" onclick="window.open(this.href);return false;
също се разтваря.
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: От къде дребен "съедобен" силикон?

Мнение от kinder »

Iso написа:Митко много точно е дал определение за "съедобен" силикон
Ето малко снимки:

Изображение

този е само плуващ.
Надолу са съедобни

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

... и още много други.

Тук има два изключителни силикона.
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”