Помощ за язовир Горни Дъбник

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
asen ribata
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Ное 11, 2012 19:44
Риболов: стопански
Местоположение: село ракита

Re: Помощ за язовир Горни Дъбник

Мнение от asen ribata »

да ви информирам всички днес зарибих язовира с 950кг.зарибител шаран.очаквайте напролет още 4000кг. :D
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Помощ за язовир Горни Дъбник

Мнение от minkata »

ВашинКтоне, първо името ти се пише с Г. Второ - пост с подобно съдържание даже не е заядлив(а си е простащина), освен това съдържа обиди към член на форума, което правилата не допускат. Също така ще те помоля да се обосновеш, защо са смешници хората като явно са пуснали рибите?
mr.washinkton
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 28, 2012 10:05

Re: Помощ за язовир Горни Дъбник

Мнение от mr.washinkton »

1 Как ще си пиша поста си е моя работа, и защо е с "к" а не с "г", може да има причина която не те интересува.
2 Аз може да критикувам ,и наричам смешници хора, които казват че са направили някой неща, а всъщност ни хвърлят прах в очите( къде показаха че е Горни Дъбник, и ако това е 950кг риба).
3 Ако язовира е зарибен както казват, ще има снимки, клипове(надълго и широко), телевизий и така нататък....
4 Ти колко пъти си ходил на този язовир, и изопщо познаваш ли го, или само се намираш на приказка. :evil:
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Помощ за язовир Горни Дъбник

Мнение от minkata »

По принцип там съм израстнал, та трябва да съм ходил. :mrgreen: Също така на втория клип се вижда. Е на клип от 20 секунди няма как да са всички 950 гк и не знаем дали наистина са ги пуснали, но това не ми е единствения източник на информация, та общо взето килограмите трябва да са вярни.
И по-спокойно, ако може. Във форума си има правила и не сме тук да се караме и да плюем. Явно не си съгласен с отдаването на язовира и искаш да си изразиш мнението, но не бързай с изводите. Лично аз нямам нищо общо със сдружението, което го е взело и ако изгребат рибата и на мен ще ми е адски кофти, защото обичам мястото, но за сега няма такива признаци. Също така не мога да кажа на бялото черно, нищо че няма опасност скоро време да седна да ловя шараните, които са пуснали.
Човека си е направил труда да постне в тема, пълна предимно с храчки по адрес на стопанисващите язовира, което лично аз не бих направил - за мен това не е смешник.
И дай да чуем за правописната грешка - може това да е някой лирически герой, който не познавам...
Fishing Time
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 9:33
Риболов: Риболов да е
Местоположение: Плевен

Re: Помощ за язовир Горни Дъбник

Мнение от Fishing Time »

Язовира е достатъчно голям за да се възпроизвежда самостоятелно,просто някои хора трябваше да си гледат работата по съвестно и да се спрат мрежарите.Рибарите които посещаваха язовира също трябваше да намалят лакомията и да връщат част от рибата.Определено този язовир нетрябваше да се отдава на никой но уви в БГ всичко е възможно.Не си мисли че това сдружение ще спре мрежарите.За момента не са...давам ти гаранция.Както и да е...нямам никакво желание да драскам по тази тема а относно зарибяването и видеоклиповете...нямам думи.
mr.washinkton
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 28, 2012 10:05

Re: Помощ за язовир Горни Дъбник

Мнение от mr.washinkton »

Този язовир може да е за пример, за двуличноста, за алчноста , за наглоста и лицемерието на някой хора. Цитирам приятел на 18.11.2012г. :- Тези днес които ме провериха на Горни Дъбник и ми взеха 5лв. , ги видях около 19ч. да продават риба с касетките в магазин на Сторгозия.
Пускат некакви тъпи клипове за малоумни , и очакват да замажат очите на някой.
Истината е че риба нямяше преди тях, няма и да има и след тях, ние сме народ който може да се онищожи сам, без война или епидемия, само с подходящи оправляващи.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Помощ за язовир Горни Дъбник

Мнение от minkata »

AKO това е вярно, то наистина е жалко, но не е някаква новост. Пак повтарям АКО, защото на такива слухове не бива да се вярва. Хубавото е че лесно може да се провери, и ако наистина сдружението мрежарят яко и продават лично ще го напиша тук.
При последните ми 3 ходения мрежи в язовира нямаше, но това нищо не значи.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Помощ за язовир Горни Дъбник

Мнение от Левака »

mr.washinkton написа:Този язовир може да е за пример, за двуличноста, за алчноста , за наглоста и лицемерието на някой хора. Цитирам приятел на 18.11.2012г. :- Тези днес които ме провериха на Горни Дъбник и ми взеха 5лв. , ги видях около 19ч. да продават риба с касетките в магазин на Сторгозия.
Пускат некакви тъпи клипове за малоумни , и очакват да замажат очите на някой.
Истината е че риба нямяше преди тях, няма и да има и след тях, ние сме народ който може да се онищожи сам, без война или епидемия, само с подходящи оправляващи.
Това ще се случи с всички големи държавни язовири ако бъдат отдадени под каквато и да форма на Българчета!!!!
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Fishing Time
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 9:33
Риболов: Риболов да е
Местоположение: Плевен

Re: Помощ за язовир Горни Дъбник

Мнение от Fishing Time »

mr.washinkton напиши ми на лично в кой магазин си ги видял да продават риба(въпреки че предполагам).И друг път като видиш нещо подобно снимай бе човек.
minkata защо си мислиш че ако има мрежи в язовира ще ги видиш?
ssiliev
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 21:03
Риболов: Тролинг
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Помощ за язовир Горни Дъбник

Мнение от ssiliev »

Чета и се чудя? Колегата Асен Рибаря зарибил с 950 кг шаран . А колегата Ивайло Йорданов показва две клипчета на който нищо не се разбира. Моите въпроси към господата е : От кой водоем е Рибата? Покажете някакъв документ откъде е купена,откъде е взета?
Например фактура. Попринцип такъв зарибител се взима от оторизирани развъдници за тази цел. Например - Ямбол,Русе,Пловдив и др. Моля колегите за отговор на въпросите в темата.
ssiliev
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 21:03
Риболов: Тролинг
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Помощ за язовир Горни Дъбник

Мнение от ssiliev »

Всеки чете по темата. Но никой не коментира и никой нищо не показва.
Така няма да напълним язовира с опрделените видове риба в заповедта
на министар Найденов.
ssiliev
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 21:03
Риболов: Тролинг
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Помощ за язовир Горни Дъбник

Мнение от ssiliev »

Ето какво получих на ЛС:

Зарибитела е от Басейн 1 при яз. Горни Дъбник на който съм арендатор от 2002 г.Рибата е предадена на сдружението в присъствието на управитела на ИАРА-Плевен Иван Кожухаров. видео http://youtu.be/VE3hCnQvmZE" onclick="window.open(this.href);return false;

Колега,изводът е следния:Водният дух,Ивайло Йорданов-другия управител и ти сте зарибили язовира. От клипчето виждам , че шаранчетата са добри.Между тях има и толстолоб ,амури няма. Явно бройките са много по-малко от описаните 40 000 бр.Все пак е едно добро начало за този язбракониерстван язовир . :fish3: :fish4:
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”