Референдум....

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Rumir
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:25
Местоположение: София

Референдум....

Мнение от Rumir »

:evil:

Откакто съм завършил, вече 25 години си изкарвам хляба в областта на Атомната енергетика. Включително съм работил и в АЕЦ "Козлодуй". Гледах два три дебата из медиите по темата.. Отвратих се...Пълни аматьори и бездарници. Темата от технико-икономическа, брутално е превърната в чисто политическа...

Освен това, така поставен въпроса, не е ясен за какво ще се гласува а и самия референдум не решава нищо.

За това един професионалист ви казва, че в деня на референдума с най-голямо удоволствие ще отида на риба....!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Референдум....

Мнение от sleepwalker »

Не знам защо се чудиш, колега. Самата идея за провеждане на тоя референдум се крепи на политически мотиви, без реална полза при всеки един изход от вота. А и очакваш ли замъглени от корупция тикви да отбират нещо от тая сложна материя? :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Референдум....

Мнение от Д-р Флекс »

Според мен, най-удачно за страната ни би било на този референдум да гласуват по-малко от 20% от гласоподавателите*. Така ще бъдат бламирани и едните тикви, и другите...


*
(за да бъде "успешен" референдума, тоест, за да преразгледа НС решението си да спре проекта АЕЦ Белене, трябва да гласуват най-малко 20% от регистрираните гласоподаватели)
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Референдум....

Мнение от ninastefanina »

Това с референдума е пълна глупост.При сключен договор,после ще се плащат неустойки..
Но аз мисля да гласувам тогава :wink:
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
Аватар
kita20008969
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:29
Местоположение: ГАБРОВО
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Референдум....

Мнение от kita20008969 »

Rumir написа::evil:

Темата от технико-икономическа, брутално е превърната в чисто политическа...
Където става въпрос за повече от 5 лв, винаги има намесени политици.И те са кокошкари като всички в тая "държава"
Мисля, че и 20% няма да съберат тоя път.Майната им.Дано е хубаво времето на 27-ми. :wink:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Референдум....

Мнение от babydoctor »

kita20008969 написа:Дано е хубаво времето на 27-ми. :wink:
А, то и вкъщи не е зле, ако ти е добра логистиката. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Re: Референдум....

Мнение от virbela1 »

Аз пък ша удара три в едно:
1. отивам за риба сутринта поранко, докато леда още държи :fish7:
2. изпивам си винцето с мезалъка на рахат и се самоубеждавам, че мисля...... :lol:
3. на връщане ако не е имало риба ще се прибирам по-ранко и ще дам вота си,
ако има риба ша позакъснея и съответно няма да успея за урнята :roll:
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Референдум....

Мнение от sleepwalker »

Д-р Флекс написа:Според мен, най-удачно за страната ни би било на този референдум да гласуват по-малко от 20% от гласоподавателите*. Така ще бъдат бламирани и едните тикви, и другите...


*
(за да бъде "успешен" референдума, тоест, за да преразгледа НС решението си да спре проекта АЕЦ Белене, трябва да гласуват най-малко 20% от регистрираните гласоподаватели)
Така и ще стане. Никоя партия няма да плати на циганите (поради което те вероятно няма и да разберат, че има гласуване за нещо), а като цяло народът не е наясно с "оная ядрена работа", повечето хора нямат категорично мнение "за" или "против", да не говорим и че по принцип мотивацията за гласуване е доста ниска. Не е за пренебрегване и усещането, че какъвто и да е резултатът от референдума, въпросът ще бъде решен в някой кабинет, а не в избирателните секции. Та, всички тези фактори ще оставят хората в къщи и надали ще излязат да гласуват повече от 600-700 хил. души. ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Референдум....

Мнение от vinil »

Защо си мисля, че далеч по-добре ще да е, ако има референдум за смяна на избирателната система - тогава бих гласувал...
А се чудя на много хора, които сега ще го направят - явно в Б-я има няколко милиона човека (или колкото са гласоподавателите на самия референдум) които са адски наясно с развитието и бъдещето на ядрената енергетика, а също така са компетентни и по икономически въпроси на микро и макро ниво, за последваща реализация на продукта, и то за период от едни има-няма 30-тина години напред.
Друг е въпроса, че какъвто и да е вота от гласуването, чух че в Б-я няма закон, с който това решение задължително да се реализира.
Мое мнение....
П.П. Ама ми е гадно, че Серьожата пак ше вдигне "твърдия електорат на партията", съставляващ се от едва кретащи баби и дядовци и те с охота ще вземат отношение по въпрос, касаещ ядрена централа....

Ники, за да е валиден вота, е нужно гласоподавателите да са толкова, колкото са били на последните парламентарни избори. В случая иде реч за над 4 млн. - нищо чудно партиите (даже съм убеден че ще се напрви това !) да мобилизират куцо и сакато - а начина по който ще го направят е ясен - както на всички избори до сега ;)
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Референдум....

Мнение от sleepwalker »

Митко, твърдият електорат на партиите, взети заедно, надали минава и 1.5 млн. (тоест хора-роботи, които се подчиняват на всяка команда и вярват сляпо в партийната повеля). Да сложим и милион циганина (в идеалния случай, ако им платят де :) ) и пак стигаме горе-долу до половината от нужното. Но за разлика от нормалните избори, хората нямат мотивация да гласуват - дали заради некомпетентност по въпроса, дали заради чувството за маловажност, дали заради апатията. Та, в никой случай не може да се достигне цифрата от 4.2 млн. Друг е въпросът, че няма начин партиите да извадят и да напрегнат ресурс за мобилизация и покупка на гласове предвид идващите само след няколко месеца парламентарни избори, за които знаем колко люти ще са. Единствените "изкярили" от тая интифа могат да излязат БСП, които след вота ще получат приблизителни данни колко пенсионери са преживели зимата и съответно на какво да се надяват на изборите. :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Референдум....

Мнение от vinil »

4 млн. няма да са гласовете - ясно е.
Аз си мисля, че освен "твърдия електорат", ще има и много "компетентни по въпроса" които ще го направят, и това ....ме плаши в някакъв аспект..
А инак, прав си че кинти ще трябват за следващите избори, както и съм съгласен нпълно с последното ти изречение.
Ама...при започване строеж (активно да се строи имам предвид) - сещаш ли се колко фирми ще има набутани там, и за какви и колко комисионни ще става въпрос...т.к. че може и да се даде лев сега ...Незнам...Големи са ла*ната в които газим всички.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1644 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: Референдум....

Мнение от баш майстора »

Д-р Флекс написа:(за да бъде "успешен" референдума, тоест, за да преразгледа НС решението си да спре проекта АЕЦ Белене, трябва да гласуват най-малко 20% от регистрираните гласоподаватели)
чичин не беше ли 50% бе :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Референдум....

Мнение от hobby »

И аз ще гласувам. Ще гласувам с НЕ, но ще гласувам. Това за евтиния ток от атомните централи е абсолютен МИТ! Ние нямаме нито средство нито технология за съхранение на отработено гориво. Още един коз в ръцете на руснаците за натиск върху нас? Мерси!
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Референдум....

Мнение от vinil »

баш майстора написа: чичин не беше ли 50% бе :roll:
Аз тука друго гледам :roll:
http://dariknews.bg/view_article.php?ar ... _id=128666
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Референдум....

Мнение от Бай Иван »

hobby написа:И аз ще гласувам. Ще гласувам с НЕ, но ще гласувам. Това за евтиния ток от атомните централи е абсолютен МИТ! Ние нямаме нито средство нито технология за съхранение на отработено гориво. Още един коз в ръцете на руснаците за натиск върху нас? Мерси!
Ники, май френд, сорри ама си в пълна грешка!!! Най-евтиния и най-чисто екологичния ток е от АЕЦ, имаме ХОГ, и е нормално след, като централата е "руска", то и горивото да е да е от там.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”