Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от Д-р Флекс »

valeri_1914@abv.bg написа:А как ще накараме ловците да стрелят по тях като не стават за ядане. :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ето точно това е проблема! :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от LVitchev »

Ето ви нещо да прочетете :idea: Индианците са яли кормораните,и съм убеден че след определено третиране със сол и оцет,месото ще става за ядене.Ядем змии,ядем таралежи/ е,определена порода де/, а бе ядем какво ли не,що да не залебим и с корморани :lol: :lol: :lol: :lol: Мръвка,какво толкова :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

http://translate.google.bg/translate?hl ... 0QWc5IGAAw
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от asp-erman »

valeri_1914@abv.bg написа:А как ще накараме ловците да стрелят по тях като не стават за ядане.
Ловците стрелят и аз съм един от тях, но проблема е, че са много хитри гадовете и трудно идват на достъпно разстояние за стрелба.
Ако ученика е готов,учители се намират!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от Д-р Флекс »

LVitchev написа:Ето ви нещо да прочетете :idea: Индианците са яли кормораните,и съм убеден че след определено третиране със сол и оцет,месото ще става за ядене.Ядем змии,ядем таралежи/ е,определена порода де/, а бе ядем какво ли не,що да не залебим и с корморани :lol: :lol: :lol: :lol: Мръвка,какво толкова :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

http://translate.google.bg/translate?hl ... 0QWc5IGAAw

Цъ, не става, Любе. Жоро-месаро (стааар тролингист, може да се знаете от Жребеца, примерно) на Доспат беше "приготвил" една такава гад преди 7-8 години: само бутчета и филе, изкисвани в специална марината 24 часа, па после не знам кво, па после печени по неква тайна жорова рецепта, и накрая - *** с брада, миришеше на рибе брашно и мърша, та се не траеше, и не можеше да се дъвче. Освен, както слънчевките, да се мелят за кюфтета, после да се омесват със смляно свинско и подправки, и после грижливо приготвената смес да се хвърли на кучетата, а ние да похапваме мариновани свински ребърца, друга рецепта не виждам... Бе те ако ставаха за ядене, братският народ Рома жив корморан нямаше да остави.

А да не ви говоря, колко издържливи на сачми са гадовете. Веднъж пред мен един го стреляха на няма и 20 метра разстояние с ловна пушка-помпа, 6 патрона един след друг в тялото, и не потъва!!! Като бронирани са... Те това е разход, който никой нормален ловец няма да приеме.
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от Markony_RS »

Проблем също е ,че убиват големи риби,които не могат да погълнат.Ей тъй за спорта една дупка в главата на шарана и го оставят да се вмирише.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от LVitchev »

Флекс,преди време,на откриването на един ловен сезон ме помолиха местните да направят банкета при мене.Дойде някакъв шеф на ловно ли беше,а бе някакъв горски.Стана въпрос за кормораните,и както си спорехме,човека стана,отиде до колата върна се с пушката и патрони и ни изведе вънка да видим как се трепе корморан.Знаеш ли какво стана :?: Вдигна пушката,стреля и утрепа корморана от първия път,въпреки че знаеш кака бързо се потапят,преди да ги е залупил снопа :idea: Да,ама не,човека беше сложил патронис усилен заряд и като го залупи,мамата му еба.Проблема бил в слабия заряд на обикновените партони,нямали силата и бързина,а корморана щом се потопи,тотално им падала мощта при допира на водата.Патроните с по-силен заряд,не му дават шанс да се потопи,докато го направи вече е ударен и имат по голяма мощ при съприкосновението с водата,така още няколко съчми го удрят при влизането.Останах изненадам,защото до вечерта,щом дойдеха кормораните до нас,вадеше пушката и бум,още един,и после още един,та така.Той ми отвори очите защо са биле трудни за трепане с обикновен патрон,така че,трепане има,видях го с очите си,а за яденето им,се майтапя,и аз знам че смърди,но просто намерих статията и ви я пуснах да я прочетете. Поздрав !
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от asp-erman »

Падат си и с обикновени патрони и то много хубаво. Предимството на магнума е в по-голямата дистанция. Много от колегите също не им прощават, защото освен че са ловци са и риболовци. Проблема е че популацията им е много голяма и продължава да нараства. Когато станах ловец през 91г се срещаха много рядко и доколкото си спомням бяха в червената книга. Не знам каква е причината за този бум в популацията им, но е доста обезпокоителен. Много от риболовците нямат представа каква поразия нанасят през зимата. Затова не трябва да има милост към тях.
Ако ученика е готов,учители се намират!
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от ribata402 »

Спомням си Нончо бог да го прости.Беше една мн.студена зима,при него не замръзва ходехме на лов за гъски.Та тои разправяше че за зимата по броя корморани.Явно саги броили,му беха изяли кам 40тона риба.Спомнямси че се разправяше с някви застрахователи или там некви нямам спомен.Ма голяма гърмене беше.ходехме с по 200-300патрона на човек и си тръгваш без патрон.Беше черно от тая гад...
Аватар
Никито
Вносител
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 15:24
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от Никито »

Ще говоря със Сашо / Pike в понеделник да направим една петиция с интернет гласуване за това нещо и съм сигурен, че доста хора ще се присъединят!
http://www.bfcflyfishing.com" target="window.open(this.href);return false;
http://www.bfctackle.com" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от vestel »

Според мен трябва да се наблегне на гнездата им и това ще намали популацията и даже ще ги прогони.
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от Markony_RS »

vestel написа:Според мен трябва да се наблегне на гнездата им и това ще намали популацията и даже ще ги прогони.
Природозащитниците ще кажат как кое.Те са в час.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от Fisherman66 »

+1 ЗА разрешаването на отстрела!.... миналата година говорих с едни приятели в Хърватска.... там също отстрела им е забранен, но пък в съседна Босна - пуцай, куме на воля!.... и кво станало!?.... целата сган прелита у Хърватска, като щетите само в района на Копривница за една зима са над 80 тона риба и то пъстърва - американка и балканка..... сега пищят Хърватите и се чудят как да се отърват....
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от чичо Док »

Когато в даден ареал, заради човешка намеса, един животински вид започне да доминира и застрашава друг, то единствено отново човешката намеса би коригирала донякъде статуквото.

Колкото и да съм противник на унищоваването на коя и да е живинка, за напастта от корморани у нас само отстрел и прогонване изглежда е останало.

Е, тия няколко риби са расли поне три години ...
Изображение
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кормораните вече са разрешени за отстрел в Чехия!

Мнение от marinko7 »

А по принцип кой е естествения враг на Корморана ?
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”