ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от bai ves »

Еми нужно е да седнем на маса с тях най накрая.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от Д.Граховски »

За масата и мен ме викнете :D
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от Мунчо »

Няма проблем - нали сома и костура са разрешени! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от бай Мецан »

bai ves написа:Еми нужно е да седнем на маса с тях най накрая.
С кого бе Веско :wink: Та ние бяхме на маса с шефовете на ИАРА октомври месец. Някои бяха минали 260км от Бургас, някои 330км от София имаше май и от други места, но някои не можаха да прехвърлят 100км от Търново.

П.С. В чест на истината въпроса с датите на забраната за бяла и щука май не се дискутира или мимоходом се е споменало нещо, основно се дискутираше нощния риболов.
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от bai ves »

Хора, на мен ми преля чашата от този живот в момента. Народът също е откачил и пред бунт. Ако искаме да постигнем нещо нека сме единни и да направим това, което искаме. Не ние зависим от тях, а те от нас. Ние им плащаме заплатите и заради нас са на работа.
guslar
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 19:51
Местоположение: kazanlak
получил Браво: 1 път

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от guslar »

По добрата заповед!
Заслугата на попфолка ,за развитието на музиката е толкова голяма ,колкото е голяма заслугата на циганската махала,за развитието на архитектурата.
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от te4osoma »

Никъде не е забранен риболова на джиг или воблер.. :mrgreen: Нека господата от ИАРА да ме проверяват кво ловя :mrgreen: :mrgreen:
Ще ми е много интересно :wink:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
koda33
Мнения: 314
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 19:35
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от koda33 »

не е забранено ловенето с воблер или двиг , а прибирането на рибата :wink:
http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от te4osoma »

koda33 написа:не е забранено ловенето с воблер или двиг , а прибирането на рибата :wink:
Е аз кво казах :) нали същото ,аз ще си ходя за риба ,къде на джиг ,къде на воблер :D
нека ме проверяват господата :lol: :D..дано да има кой :D :wink:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от ГСБ »

Все ще има неразбрали, затова е до 31 май
ben_lyusien
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 13:42
Местоположение: София

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от ben_lyusien »

Само не мога да разбера едно :roll: всички ревем че няма риба.Сега ревем че я забранили 1 месец по рано е то няма май угодиа :lol:

п.п. А като толкова сте се загрижили за бракониерите през забраната и толкова милеете за бялата риба има едно просто решение взимате си лодката едно въже с котвичка приятна компаниа и се разхождайте по язовирите и резултата ще е на лице хем извадени мрежи и опазена риба хем приатна разходка :fish5:
http://www.facebook.com/VikAvarii" onclick="window.open(this.href);return false;
http://vik-avarii.alle.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от bai ves »

Ми не може така, Щуката се размножава, като свърши я разрешават, след това смадока, след това сома- индивидуално. Във всеки чуждестранен форум се заключват подфорумите за улов на съответния хищник в нейния забранен период. Не може и да не забранят мрената, която се мръсти на есен, също. Въпросът е в това, че калитковците забраняват генерално. Липсва координация и изследователски мероприятия за да се установяват фактическите особености на водоемите.... и още и още. Един кадърен риболовец може да бъде по полезен от колкото ония дето не знаят къде е реката. :!:
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от esox22 »

Колега ben_lyusien, само преди 15 години живяхме в хубавите български 90-те.
Ако обикновен човек без някаква административна защита започне сам да се прави на ИАРА, просто някоя вечер ще го потупат по рамото и като се обърне ще му размажат лицето.Нещата не са се променили много..
99 г. бях граничар. Иманяри, каналджии и всякаква селска измет ни заплашваше и ние нищо не можехме да направим.Държавата ни заряза като кучета и ако се правехме много на институция нямаше проблем да ни счупят ръцете.
А ИАРА е уморена.
И хем не иска , хем не може да промени рибния хоризонт.
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от don_misho »

Според мен ,реално тая забрана трябва да е с тоя период (15.02.-31.05) поради факта,че всяка година рибите започват по различно време да хвърлят хайвер. Примерно миналата година по това време беше -15 - 0 градуса навън и рибата започна да хвърля към началото и средата на март.Тая година през последните 10-ина дни навън е 5-15 градуса и някъде щуката вече хвърля хайвер .Така че периода на забраната е логично да започне на 15.02 ,макар че и аз не мога да се съглася с крайния срок, спокойно може да я пуснат на 30.04. Ама айде ,нека да е 31.05.Ако всичко това се спазва, след 5 години ще имаме главоломно увеличена популация на щуки и бели риби из водните ни площи!Това важи и за другите видове.
Всичко това обаче важи за всяка европейска държава,но не и нашата !!!
И понеже става въпрос за нашата мила родина, ми се струва тая забрана е направена с цел улесняването на бракониерските набези,вследствие намаленото присъствие на съвестни рибари по реките и водоемите на страната.Просто казано да си вършеят на воля без да ги закача и вижда никой... :evil:

п.с. в тоя ред на мисли, малко спам с един виц,който преди малко прочетох ,но се спуках от смях ,а то си е за рев:

Заплатата в България е като мензиса.
Има ли я, свършва за 5 дни,
а ако я няма,значи някой ви е на..ал!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”