ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от bai ves »

Марияне, добре де, ами какво ще кажеш за филе от сом или за сомско коремче? Или твърде не ти се отдават такива блюда? Веяната щука е квалитет за винцето в късната есен. Бялата риба- деликатес. Не ми защитавайте някви каузи, които нама къде да стъпят. Не моеш да ми кажеш дали ще взема една риба ако искам да я подаря на комшия или приятел, който ме е помолил. Все едно ловците да стрелят с халосни патрони, капиш :?: С добри чувства и уважение към теб но вината не е в нас, а е в дългогодишните издевателства по водоемите и неправилното им стопанисване. :wink:
petrovivo
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 19, 2011 19:15
Риболов: Спининг
Местоположение: Габрово

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от petrovivo »

bai ves написа:Марияне, добре де, ами какво ще кажеш за филе от сом или за сомско коремче? Или твърде не ти се отдават такива блюда? Веяната щука е квалитет за винцето в късната есен. Бялата риба- деликатес. Не ми защитавайте някви каузи, които нама къде да стъпят. Не моеш да ми кажеш дали ще взема една риба ако искам да я подаря на комшия или приятел, който ме е помолил. Все едно ловците да стрелят с халосни патрони, капиш :?: С добри чувства и уважение към теб но вината не е в нас, а е в дългогодишните издевателства по водоемите и неправилното им стопанисване. :wink:

Това е самата истина.
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от Itso »

Няма смисъл да се правим на по католици от папата (стария или бъдещия).
Проблемът освен в нас самите е и в липсата на възможности и желание за контрол и налагане на съответните наказания.
И в т. нар. демокрации има правила, които позволяват вземането на риби, при някои даже е задължително за определени видове, което не се е отразило на популацията им.
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от lubobg »

[quote="bai ves"] Все едно ловците да стрелят с халосни патрони, капиш :?: quote]

Взе ми думите от устата.Само че аз щях да предложа пушките да се сменят с фотоапарати.

Едно време немаше такива глупави забрани,перковци еколози също немаше ,пък риба бол.
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от jagger1 »

Еййй, страшно племе сме това българите :shock: .
Започваме винаги с едно Аууу, Оуууу, Егатииии, Ебатииии, Ууууу, Ооооо, и всякакви други окончания на предходните ууу, оооо, ауууу, ииии .....
Викаме, искаме, надяваме се да се случи, псуваме, охкаме, мрънкаме, благославяме и какво ли още не ..аме или ..яме.
После идва ред на едни умувания, предложения, искания, ултимативни намеквания, надежди за по-добро, заклеймяване на нарушителите, изпадане в предамбулаторни и прединфарктни състояния, стачна готовност, стачни действия, блокади, митинги....
Накрая някой ни чува и поне частично ни уважава исканията - нали всичко преди това е било в името на по-доброто, в името да има, а не да няма, в името - да не се повтаря всичко онова, за което сме викали, борили, благославяли и т.н. Някой все пак ни чува и ни дава възможност това, което сме искали - да се сбъдне.
Да, ама ние не знаем в същност какво искаме!!! Ние сме искали, някой ни е задоволил исканията, а ние - отново започваме да ревем: Защо са ни задоволили исканията? Защо е станало онова, което сме искали?
Ха сега де? Какво правим? Какво правим?

Искаме да има риба. Искаме да няма бракониери. Искаме да ловим - бол да ловим.
Да, ама за да стане, нещо трябва да се случи.
Е, започва да се случва. Малко, но започва да се случва.
За втори път се налага ясно и еднозначно определена забрана за улов на щука за периода на нейното размножаване!!!
Няма да ви пиша повече, но ще ви попитам само три неща:
1. Вие чукате ли бременна жена в последния месец - преди да роди? Ако отговорът е ДА, то това нормално ли е за вас? И какво поколение очаквате да се появи? А сигурни ли сте, че ще се появи?
2. Вие искате ли да има риба или да си продължаваме по стария начин? Ако отговорът е - ДА, искаме да има риба, то тогава дайте шанс на бременните рибки да родят.
3. Изобщо, знаем ли всички какво искаме и как да го постигнем?

Както искате го тълкувайте всичко, което прочетохте по-горе.
Аз съм благодарен, че поне като заповед, това се случва. Аз ще спазвам всичко, което е написано в тази заповед.
За вас - всеки сам си решава, според това, което иска.
Аз за себе си знам.
Поздрави колеги.
И колкото повече риболовци осъзнаят написаното в заповедта, толкова повече теми ще има в раздел "Моят риболовен излет", в които ще се гордеете с улова си!!!

Хайде - наздраве на всички.
Всичко написано от мен по-горе е с най-добри и приятелски чувства към всички Вас.

Помислете какво искате от живота. А животът - това е сбор от правила, които трябва да спазваме всички - независимо дали ни харесват или не.
Спазването на правилата - това е което ни разделя от света към който се стремим.

Наздраве и бъдете живи и здрави.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от carbolino »

4 месеца забрана това е нереално бе хора къде го има това :oops:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от bai ves »

Това е Фарс на тъпотията :!:
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от fisher™ »

jagger1 написа:......
+1
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
koci1
Мнения: 157
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 17:36
Риболов: джигит
Местоположение: Първомай
дал Браво: 1 път

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от koci1 »

Никви риби,никви лодки,само браковци да ловят и една риба да не остане :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]


+1 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :Bat Lubo e mnogo prav ,ama ima filosofi deto si niamat gram poniatie , dosta ot tiah za sajalenie se praviat na svetici i pi6at mnoooogo gluposti ....vseki da go razbira kakto mu e izgodno:oops: :oops: :oops: izviniavam se za latinicata.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

кълвяло вчера и утре , ма днес неще
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от Marco Polo »

bai ves написа:Не моеш да ми кажеш дали ще взема една риба ако искам да я подаря ..
Е, де да бяха повечето велики форумни герои такива... :roll:
Но не би.. :evil:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от naso »

:D Заформи ли се такава тема и...маските падат. Вижда се кой какво представлява.
Дано от агенцията намерат сили и опазят водоемите от бракониери през размножителния период. Резултата ще се усети още догодина
Искрено се надявам и вярвам, че ще дойде времето, когато ще преосмислим нещата и сами ще си пазим водоемите и рибите в тях :) Тогава може би забрани няма да са нужни
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от smog »

carbolino написа:4 месеца забрана това е нереално бе хора къде го има това :oops:
Например в България. Пъстървата е забранена от 1 Октомври до 31 Януари.
В Сърбия е даже 5 месеца.
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от LVitchev »

Забраната трябва да гласи...Пушач - разрешено му е да лови,Не пушач - десет годишна забрана :lol: Първо пушачите да се наловят,защото ще умрат по рано а не пушачите ще живеят вечно,здрави са и ще имат време да ловят риба по нататък :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от Д.Граховски »

LVitchev написа:Забраната трябва да гласи...Пушач - разрешено му е да лови,Не пушач - десет годишна забрана :lol: Първо пушачите да се наловят,защото ще умрат по рано а не пушачите ще живеят вечно,здрави са и ще имат време да ловят риба по нататък :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
И тогава всички ще пропушат и ще дават да се пуши в заведения,много добре измислено :D
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”